Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Israrla Takip Ediyor, Ondan Kurtulmak İstiyorum . . .

Konuyu Kilitleyin
Old 27-08-2013, 21:10   #1
Onsuz bir HAYAT

Varsayılan Israrla Takip Ediyor, Ondan Kurtulmak İstiyorum . . .

iyi akşamlar..
konuya nasıl gireceğim bilmiyorum kafam çok karışık ve aşırı derecede tedirginim ..
bundan 4.5 yıl önce biri ile tesadüfen tanıştım 2 ay belki daha kısa bir süre bir arkadaşlığımız oldu ve sonra ne olduysa değişti beni kaybetme korkusuyla garip davranışlar içine girdi ve tehditler başladı , hayatımdan ve aileme gelebilecek olan zarardan korkmaya başlamıştım ve korkularım gerçekleşiyordu yavaş yavaş evime gelmeye sokak başında beni beklemeye başladı , annem işe gidip gelirken onun karşısına çıkıyordu ve dahası ... o zamanlar polise şikayetçi oldum ama hiç bir şey yapmadılar o kişi de elini kolunu sallaya sallaya gezmeye devam ediyordu derken olaylar birbirini takip etti ve annem bir akşam eve gelmemem konusunda bana uyarıda bulundu ve o konuşmadan itibaren ben aylarca başka bir yerde kalmak zorundaydım ve kaldım da sonra evimizi taşıdık ve kurtulmuştum yeni evim yeni düzenim yeni hayatım ve mutluydum 4 yılım çok iyi geçti ama aklımda hep o bir yerde karşıma çıkacak mı endişesi vardı .... Nitekim de öyle oldu facebook tan beni bulmuş sahte bir hesapla bana slm falan öyle konuşurken haftalar sonra kimliğini açıkladı neye uğradığımı şaşırmıştım , bana bir şeyler anlatmak istediğini söyledi aramamı istedi Ve işte ben en büyük aptallığımı orada yaptım ve onu aradım konuşmaya başladık değiştiğini ve neler olup bittiğini anlattı yaptıklarının hata olduğundan bahsetti ve dahası uzar gider ..... şimdi ne mi oldu ; Tehdit ediliyorum yani yıllar öncesine geri döndüm bundan günler önce istemediğimi söyledim ve annemin karşısına çıkacağını ve bana zarar vereceğini söyledi ve hayatım boyunca ondan kurtulamayacağımı ... sadece ölümün ondan kurtarabileceğimi söyledi .. . benden ne istiyor konusuna gelince ; Evlenmek mutlu bir yuva kurmak istiyor ama onun deyimine göre öyle ... Peki ya ben Ben mutlu olabilecek miyim ??? HAYIR !!! Şimdi tek dileğim ondan kurtulmak ve bana yardımcı olmanız ...
Old 28-08-2013, 08:15   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmanızı ve gerek siz, gerekse aileniz ölümle tehdit edildiğinden koruma talep etmenizi öneririm.Koruma kararı için doğrudan Aile Mahkemesine de başvurabilirsiniz.Karar birkaç gün içinde dosya üzerinden oluşturulacak ve karar ihlal edildiğinde zorlama hapsi kararı verilebilecektir.

Hak kaybının söz konusu olmaması için bire bir avukat desteği almanız menfaatinize olacaktır. Maddi durumunuz müsait değil ise ve şartlarını taşıyorsanız bulunduğunuz il barosuna başvurarak ücretsiz avukat hizmetinden yararlanmanız mümkündür.

Saygılarımla..
Old 28-08-2013, 11:30   #3
syavuz

Sayın Katılımcı!
Değerli meslektaşımın doğru yönlendirmelerine ek olarak, mahkemeden adres ve kimlik bilgilerinizin gizlenmesini de talep edebilirsiniz.
Old 28-08-2013, 21:01   #4
Onsuz bir HAYAT

Bugün tekrar tehdit mesajları geldi yazılı bir şekilde artık elle tutulur bir ispatım da var ve bu kişi memur ve polislere de göz dağı verir gibi yazılımlarda bulunmuş, tüm yazdıkları bende duruyor . . .
Aileme karşı terbiyesizce kelimeler yazmış ve ailem'ide tehdit etmiş bana gönderdikleri arasında , yarın savcılığa gitmek istiyorum ama dışarı çıkabileceğimi sanmıyorum çünkü evimin çevresinde olduğu mesajları atıyor ve dahası ..bugünde bir dolu tehdit mesajları aldım aileme hakaret tehdit içeren kelimeler bana zaten öyle ve polis ve memurlara da aynı şekilde yazılı tehditleri var .. savcılığa gitmek istiyorum evet ama evimin çevresinde olduğuna dair mesajlar gönderiyor ve bu sebeple dışarı çıkmaya cesaret edemiyorum ..kafam çok karışık ailemin zarar görmesinden çok endişe ediyorum
Old 28-08-2013, 23:55   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Acil durumlarda bulunduğunuz yeri açıklayarak polisin müdahalesini ve koruma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi