Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

eğitim şart

Yanıt
Old 08-01-2007, 19:29   #1
bozoli

Varsayılan eğitim şart

gerek icra memurlarından gerekse bürokrasiden ve iş yaşamında gördüğüm disiplinsizlikten bıkmış durumdayım. ben işimi sevmeme rağmen başkaları bu işi sevmemem için her şeyi yapıyor. Türkiyedeki kurallar yeterli olmasına rağmen onu uygulayacak ve tatbik edecek insanlar bu kuralları anlayacak ve uygulayacak nitelikte değil bence. her şey mükemmel değil ama yeterli derecede iyi bence ama maalesef ülkemizde teamül hukuk kurallarının önünde. özellikle icra memurları alışkanlıklarını kuralların önüne geçirmişler. uyarınca da evet doğru deyip yine aynı şeylere devam ediyorlar. doğru öznel ama gerçek nesneldir. bunu anlayaman toplumdan da farklı bir şey bekelemek olanaksız zaten. bu ülkede birileri ölmedikçe bu işler böyle gidecektir. daha bir çok sanık avukatı mağdurun yakınlarınca zarara uğratılacaktır. tüm bunların bitmesi de iyi bir eğitime ve aile terbiyesine bağlı kanımca. öylesine bıktım ki düzeleceğine inansam değişeceğine inansam bu düzenin canımı vermeye hazırım benim akacak kanım temizleyecekse tüm bu pislikleri varsın aksın kanım ama böylesine her gün canım acıyacaksa adaletin gecikmesiyle ve hiç gelmemesiyle acıyacaksa vicdanım parçası olacaksam bu çarkın susarak kabulleneceksem çirkinliği hiç yaşamam daha iyi. rüşvete, eğitimsizliğe, adaletsizliğe göz yummak ses çıkarmamak da ona destek olmaktır. eğer değişecekse ve güzel günlere gidecekse bu ülke bizim gibi genç beyinlerin sayesinde olacaktır biraz da.
Old 08-01-2007, 23:57   #2
cesur_yürek

Varsayılan Ütopya

Deveye sormuşlar boynun neden eğri ? Deve demişki : Nerem doğru ki ?
Old 09-01-2007, 01:55   #3
Av.Ergün Vardar

Varsayılan Ütopya değil

Sayın meslektaşım sistemde gördüğünüz aksaklıkları samimi bir ifade ile belirtmişsiniz.En azından şahsınızın "deveye bakıp neremiz doğru "gibi kaderci bir anlayışa sahip olmadığınız anlaşılıyor.Yanlışlarla mücadele etmek hepimizin görevi olmalıdır.Tabii ki doğruyu,iyiyi arayacağız,zaten hayatın bir parçası değilmidir bu arayış,mücadele azmi değilmidir insanı hayata bağlı kılan faktörleden biri,ütopya değil,değiştirebileceğimiz gerçeklerle mücadele ediyoruz.Saygılarımla.
Old 09-01-2007, 09:57   #4
bozoli

öncelikle teşekkür ederim. hayal diye bir şey yok, hayal gücü kısıtlı insan var. bugüne kadar yapılmış büyük icatlara olan büyük değişimlere bakın. bundan 40 yıl önce nasıldık şimdi nasılız. inanmak yeterli azim, inanç ve istek bunlar olduktan sonra ve yeterli derecede çalışıp uğraşırsak neden olmasın. önce kendimizden başlayarak çevremizi düzeltmeye başlamalıyız. klasik laflar bunlar ama yapılmayınca eskimiyor maalesef.
Old 09-01-2007, 18:22   #5
Armağan Konyalı

İnsanlık henüz çok geri. Fazla bir şey beklememek gerekiyor. Sadece sabır gerekiyor. Bir kaç yüzyıllık bir sabır çok şeyi halledecektir kanısındayım. Saygılarımla
Old 10-01-2007, 20:46   #6
cesur_yürek

Sayın kaan1 benim yazımda kaderci bir anlayış yok.Aksine sayın bozoli nin yazısını destekleyen önemli bir söz var.Ama Lafla da peynir gemisinin yürümeyeceği de bilinen bir gerçektir.Gerçi icraatla da değişeceğini sanmıyorum sistem içerisindeki aksaklık ve yanlışlıların ama En azından denemek ve çabalamak gerek saygılarımla..
Old 16-01-2007, 13:42   #7
niles82

Varsayılan öğrenelim-öğretelim

her nekadar yanlış çok olsada etrafta, kendini bilenler ve yanlıştan rahatsız olanlar-yani bizler- DOĞRU OLMAYA devam edelimki, aradaki farkı ve pes edilmediğini, doğrunun doğru olmaya devam edeceğini görüp rahatsız olsunlar.sen yanlışsın demekten,işlerimimiz yapılmayacak korkusuyla vazgeçmeyelim. ve çoğalalım,azınlık biz değil onlar olsun. devamlı yeni şeyler öğrenelim,öğretelim.
Old 23-01-2007, 01:12   #8
Aslı

Karar Eğitim kesinlikle şart!

Günümüzde öyle bir yerdeyiz ki, namussuzluk, rüşvet almak ve vermek, alın teriyle değil de "başkalarının teriyle" bir yerlere gelmek adeta bir meziyet! "Vay be, Ahmet'e/ Mehmet'e/ Ayşe'ye/ Fatma'ya bak, köşeyi döndü; harika! Ben de onun gibi yapacağım!" O kadar yozlaşmışız ki, her gün biraz daha şaşırıyorum ve bir gün gelip de hiç şaşırmamaktan korkuyorum.

Bu düzenin değişmesi gerek. Ben de bunun için çabalıyorum ya da çabalayacağımı belirtiyorum. Ve çoğu zaman karşılığında ne işitiyorum, biliyor musunuz? "Kızım, sen de amma idealistsin, boşveer! Sen mi kurtaracaksın bu memleketi? Olan sana olur!" Benim yapacağım ne ki? Alt tarafı namuslu, dürüst olmak. Ve ilişkiye girdiğim insanların da en azından bana karşı aynı şekilde davranmalarını sağlamak. Yoksa ben bir kahraman olacağım demiyorum. Ama hiç bir şey yapmadan öylece oturup bekleyecek de değilim. Ne yapalım yani, yeni bir Atatürk çıkmasını mı bekleyelim! Üzgünüm ama; bu kadar yüce bir şey bir millete ancak bir kere olur! Aklımızı başımıza şimdi devşirmeyeceğiz de ne zaman devşireceğiz? İlla ki her zaman olduğu gibi iş işten geçince mi?!!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi