Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Sürücü belgesi geri alma tutanağına yanlış tarih yazılması

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-01-2014, 13:01   #1
gülşah

Varsayılan Sürücü belgesi geri alma tutanağına yanlış tarih yazılması

Arkadaşlar merhaba,
Müvekkilim 02.01.2014 günü 0.95 promil alkol bulunmasından dolayı kendisine idari para cezası kesilmiş ayrıca ehliyetine 6 ay süreyle el konulmuştur.
Her iki tutanak da aynı gün düzenlenmiştir.
Ancak sürücü belgesi geri alma tutanağına yanlışlıkla 02.01.2014 yerine 02.01.2013 yazılmıştır. Bu hata sebebi ile idari işlemin iptali için İdare Mahkemesinde dava açsam ehliyeti kurtarma şansımız var mıdır?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Old 17-01-2014, 13:27   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Müvekkilim 02.01.2014 günü 0.95 promil alkol bulunmasından dolayı kendisine idari para cezası kesilmiş ayrıca ehliyetine 6 ay süreyle el konulmuştur.
Her iki tutanak da aynı gün düzenlenmiştir.
Ancak sürücü belgesi geri alma tutanağına yanlışlıkla 02.01.2014 yerine 02.01.2013 yazılmıştır. Bu hata sebebi ile idari işlemin iptali için İdare Mahkemesinde dava açsam ehliyeti kurtarma şansımız var mıdır?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Sayın gülşah;

Dava açmadan önce tutanağı düzenleyen memurların görev yaptığı emniyet müdürlüğüne hitaben "maddi hatanın düzeltilmesi" talepli bir dilekçe sunmanızı öneririm.

Saygılarımla..
Old 17-01-2014, 14:39   #3
gülşah

Teşekkürler tavsiyeniz için Sayın Engin Bey
Fakat öneriniz sadece maddi hatanın düzeltilmesini sağlar. Benim amacım tutanağı iptal ettirmek için bir yol aramak..
Old 17-01-2014, 14:48   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan gülşah
Teşekkürler tavsiyeniz için Sayın Engin Bey
Fakat öneriniz sadece maddi hatanın düzeltilmesini sağlar. Benim amacım tutanağı iptal ettirmek için bir yol aramak..
Tutanakla kayıt altına alınan işlemin iptali için dava açmaktan bahsediyorsanız eğer, müvekkilinizin 0.95 promil alkol aldığının tespit edilmiş olması karşısında şansınızın olduğunu sanmıyorum.
Old 17-01-2014, 14:53   #5
namutenahi

Bir yılı aşkın süre geçtiğinden ehliyetin iadesini talep etseniz?

Old 17-01-2014, 15:09   #6
gülşah

Ben de öyle bir formül istiyorum ama ne yapacağımı tam kafamda oturtamıyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi