Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Doktoru dava edersem ispat şekli?

Yanıt
Old 08-05-2013, 01:14   #1
Göksenin

Varsayılan Doktoru dava edersem ispat şekli?

Merhaba,
2010 yılında hamileyken over kanserine yakalandım.Doğumla birlikte rahim,yumurtalıklar, göğüs altından ve karın bölgemden kitleler temizlendiği ve bu ameliyatı estetik dikiş yapmayan bir cerrahımız yaptığı için karnımda gözle görülebilen ve kıyafet dışından da farkedilen ciddi bir asimetri oluştu ben de iyileşince bir estetik doktoruna gittim ve sorunumu anlattım, ameliyat ederek sorunu gidereceğini söyledi.Anlaşmalı bir özel hastanede ameliyatı yaptı ve 1 yıllık sürede şeklinin oturacağını söyledi ama karnım olduğu gibi kaldı bu süre sonunda.Ve toparlayayım derken müdahale ettiği göğüslerde de yarattığı kesiler,dikiş yerleri 1,5 yıla rağmen ciddi ağrıya, acıya neden olmaya başladı.
Olay olalı 1,5 yıl oldu.
Ödemeyi yaparken makbuz vermediği için ameliyat içeriğini bile nasıl ispatlayacağım bilmiyorum.Ameliyatı yaptığı hastaneden yatışımla ilgili evrak alırım ama kimbilir ne gösterdi nedeni.Öncesi sonrası fotoğrafı almadığı/ almadığımız için bunu da ispat edemiyorum Sadece şahitlerim var.Utancımdan sokağa çıkamaz haldeyim, ağrıdan iç çamaşırı takamıyorum, evliliğim bitme noktasında. Hem madden hem manen yıprandım ve morale ihtiyac duyulan kanser tedavimi de kötü anlamda tetikledi.Dava etsem avukat tutmadan, kendim yürütebilir miyim? Şahitler ve özel hastaneden alacağım kayıt işe yarar mı?
Ayıracağınız değerli zaman için peşinen,teşekkür ederim...
Old 09-05-2013, 08:50   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Estetik ameliyatı yapan hekime karşı dava yoluyla maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Hekimden sizinle ilgili tuttuğu hasta dosyasının örneğini isteyebilirsiniz. Hekiminiz mutlaka dosya tutmuştur.
Makbuz almasanız da özel hastanede yatış kaydınız ve ameliyatı yapan kişinin özel hastane kayıtlarıyla belirlenebilmesi sayesinde yaptığınız sözleşmeyi ispat edebilirsiniz, ancak ödeme tutarını yazılı belgeyle ispat edebilirsiniz.
Hem sözleşmeden doğan borç ilişkisinin ihlali hem de tıbbın kötü uygulanması nedeniyle içinde bulunduğunuz durum karmaşık olduğundan haklarınızı avukat aracılığıyla savunmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi