Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Esim beni dolandiricilikla itham ediyor

Konuyu Kilitleyin
Old 24-03-2018, 21:24   #1
Konuk

Varsayılan Esim beni dolandiricilikla itham ediyor

Mrhb.Eşimle yaklasik 1 ay önce bana siddet uyguladigi için mahkemeye ciktik.Hakkinda sikayetimi geri cekmeme ragmen 5ay hapis cezasi istendi.Bunun 10 gunu hapis oluyormuş.Hakim ikinizde dilekce yazin bir daha bakalim dedi.Gerekceli karari istedi esim bir avukat yardimiyla.Biz ev alirken annem bize 30000 tl banka araciligi ile benim hesabima gondermisti.Bizde borcumuzu daha odememistik.Esime annemin borcunu verelim bu dilekceyi öyle yazarim diye sart kostum.Kabul etti 20000 tl benim hesabima aktardi(annemin ibani bende kayitliydi) bende anneme aktardim.Bundan 2-3 gün sonra esimin sim karti kayboldu.Kapattirip muracat etti. 1 hafta sonra (esim telefon alip satar ek is olarak,intr kullandigi telefonu ayridir.)pazar gunu disariya cikmisti,bana intr kullandigi telefonu birakmisti.Bende intr alis veris yaptim600 tl degerinde.Eve fiyat uygundu deterjan aldim bide cocuklara bisiklet aldim.Haberi vardi bundan.Ogun eve geldiginde camasirlarimi niye yikamadin dedi bende rahatsizdim yika diyince bana kufurler etti, evi terk etti.Bende itiraz yazmayacagimi söyledim artik siddetine katlanamadigimi ifade ettim.Bunun uzerine kararimin kesinligini anlayinca beni dolandiricilikla suclamaya mahkemeye verecegini etrafa soylemeye ailemi arayip beni karalamaya basladi.Ya Parami verirsin ben o tarihte cebimi evde unutup cikmistim.Senin hesabina aktarilan para var 20000 tl diyip tehdide basladi.Kendi telefonundan kendi bilgileri ile yapilan aktarim yapan ben degilim.Suanda evde yok.Ama eve ara sira ben okuldayken ogretmenim kendim giriyor.Elektrikle ugrastigini farkediyorum.Eve dinleme cihazi koyma ihtimaline karsi da tedirginim.Nasil hareket etmeliyim.Bu arada bu iftiralardan sonra bana cicek gondermisti kabul etmedim.Cicekci ismi tarih yada herhangibir bilgi yoktu ustunde.Sadece kendi el yazisi ile hayirli kandiller seni seviyorum cocuklarimin annesi yaziyordu.Çicekciyi tahmin edip gidip sordum.Karvizitin arkasina tarih cicekcinin ismi imza 've isim soyisim aldim imzayi atanin.Ben dolandirici isem niye cicek ginderiyor bana.Ertesi gun cicegi kabul etmedigimi ogrenince yine ayni iftira ve tehditlerine devam etti.
Old 26-03-2018, 12:09   #2
Av. Hatun Olguner

Eşinize annenize olan borcunu ödemesini şart koşmanız ve borcun 20.000 tl nı ödetmeniz,daha sonra karara itiraz etmemeniz dolandırıcılık değildir. Verilen bir sözün tutulmamasıdır. Zaten siz şikayetten önceden vazgeçmişsiniz. Karara eşinizin itiraz etmesi gerekir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi