Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'u Terk Etmek

Yanıt
Old 18-10-2007, 23:31   #241
Gülümse

Size latife etmek benim için ayrı bir zevk olduğunu kabul ediyorum dostum.. Bu arada kimse duymasın ama bizde Ömerli taraflarını düşünüyoruz..

Oradaya taşındıktan 5 sene sonra eminim orasıda kalabalık bir yer olacaktır.. Baktım geçenlerde büyük bir alışveriş merkezi inşaatı başlatılmış..
Old 19-10-2007, 16:24   #242
Gülümse

Bu arada her hafta sonu Ömerliye ve oradaki Saklıköy'e taşınmaktan vazgeçmiyoruz.. Altınızda toprak, üstünüzde gökyüzü varsa o zaman sizden mutlusu yok..

Ama evden işe gidiyorsanız, betondan başka yere basmıyor başınızı kaldırıp gökyüzüne bakmıyorsanız, Istanbul ne yapsın ?

Ve son bir söz, siz Istanbul'u terk eder giderseniz ben buralarda yanlız başıma ne yapacağım..

Saygi ve sevgi ile kalin
Ve lütfen gülümseyin..
Old 23-10-2007, 10:18   #243
av.akif

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve sizin yazılarınızı okuyorum.İstanbul beyoğlunda doğmuş ve büyümüş biri olarak bu günlerde bunalımdayımYaklaşık 18 yıllık meslek hayatının getirdiği bir sonmu acaba. Artık bu diyarlardan alıp başımı gitmek istiyorum.
Bu hoş sohbetlerinizde benide aranıza alırmısınız
Av.Akif
Old 23-10-2007, 10:32   #244
Gülümse

Sayın Av. Akif

İstanbul'dan yorulan dostların arasına hoş geldiniz.. Diğer dostları bu konuda daha önceden uyarmıştım sizede uyarayım dedim.. Ne kadar denerseniz deneyin Istanbul'u terk edemez, eninde sonunda dolaşıp buralara gelirsiniz..

Sevgi ve saygı ile kalin
Ve gülümsemeyi unutmayın
Old 23-10-2007, 10:42   #245
av.akif

Sayın Gülümse,
Nazik mesajınız için çok teşükkürler,hoşbulduk efendim.Yok yok ben kararlıyım ama şu saklıköy nasıldır .Alıp başımı gitmeden oraları incelesemmi acaba
Old 23-10-2007, 10:48   #246
Gülümse

Sakliköy Ömerli, Cumhuriyet köy ile arasında ishaklı köyünde bir klup ama oralara yakın çok güzel ve modern yerleşim birimleri var.. Ama buradaki dostların daha hoş önerileri olacağını tahmin ediyorum..

Saygı ile
Old 30-10-2007, 06:38   #247
Gülümse

Şu an kendi hür iradem ile NY de bulunuyorum.. İstanbul'u terk etmeyi düşünen dostlara özel bir rica ben gelinceye kadar İstanbul'uma iyi bakın

Ve sevgi ile kalın
Old 19-12-2007, 20:11   #248
Utkuhan Demirbozan

İstanbul yanlış biriyle aşk yaşamak gibidir...Sizi üzer,kırar,incitir...Ama öyle anlar yaşarsınız ki;o sizi o kadar mutlu edebilir ki tüm bunlara rağmen ona aşık kalmaya devam edersiniz...
Old 21-12-2007, 18:22   #249
üye18721

Bugün bir arkadaşım bir kaç sene sonra tamamen yerleşmeyi düşündüğü Adatepeden aradı.Oraların güzelliğinden ve mecbur olmasa İstanbula hiç dönmeyeceğinden söz etti.O kadar güzel anlattı ki,bir an için ben de oraya yerleşmeyi düşündüysem de; İstanbul'u terk etmenin ne kadar zor olacağı aklıma geldi ve hüzünlendim.
Old 26-12-2007, 20:38   #251
Gülümse

Sayın Saim bey,

Bildiğim kadarı ile kulübünüzün merkezide Istanbul'da
Old 26-12-2007, 20:52   #252
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sayın Saim bey,

Bildiğim kadarı ile kulübünüzün merkezide Istanbul'da

Pek tabi ki
Old 10-02-2008, 16:27   #253
Academic

Alıntı:
Yazan Saim

'' Allahım!.. Bana kitaplarla dolu bir evle, çiçeklerle dolu bir bahçe nasip et!.. ''

Konfüçyus...

Allahım bana da, lütfen...

Bana da.

İnsanlar farklı olsa da sanırım hayalleri birbirine çok benziyor. Kitaplarla dolu bir evle çiçeklerle dolu bir bahçeye kim Hayır diyebilir ki?

Ufak tefek konumsal farklılıklarla elbette
Old 11-02-2008, 02:15   #254
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Kitaplarla dolu bir evim ve çiçeklerle dolu bir bahçem oldu, ama bu çalışmak zorunluluğumu ortadan kaldırmadığı gibi, onlarla dilediğim gibi ilgilenme şansına da beni kavuşturmadı İstanbul veya Ayvalık, farketmiyor...
Old 15-02-2008, 19:46   #256
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Academic
Bana da.

İnsanlar farklı olsa da sanırım hayalleri birbirine çok benziyor. Kitaplarla dolu bir evle çiçeklerle dolu bir bahçeye kim Hayır diyebilir ki?

Ufak tefek konumsal farklılıklarla elbette

Evin içinden kitapları çıkardığınızda hapishaneye, bahçeden de çiçekleri kopardığınızda çöle dönüşme ihtimali yüksektir zira
Old 15-02-2008, 22:14   #257
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
vizeyi aldım.. az kaldı.. gidiyorum ben de..

Nereye?

15 milyon kişiyi yalnız mı bırakıyorsunuz?
Old 15-02-2008, 22:16   #258
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Nereye?

Merak etmeyin eninde sonunda gelecektir Ben kendilerinin arkasından su dökecem de, bir an önce gitsin hayırlısıyla geri dönsün diye
Old 15-02-2008, 22:33   #259
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gulumse
Merak etmeyin eninde sonunda gelecektir Ben kendilerinin arkasından su dökecem de, bir an önce gitsin hayırlısıyla geri dönsün diye

Ben de İstanbul'un terkedilebileciğine inanmıyorum.Forum sahibi bile(6 yıl geçmiş) konuyu açmasına rağmen hala terkedemedi.

İstanbul çok sevdiğiniz sevgili gibidir; iyisiyle kötüsüyle seversiniz ama terkedemezsiniz. Terkederseniz, çok acı çekersiniz. Üstelik yeni sevgiliniz asla eskisi gibi olmaz. Hep karşılaştırma yapmak zorunda kalırsınız.

Saygılarımla
Old 16-02-2008, 09:42   #260
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
İstanbul çok sevdiğiniz sevgili gibidir; iyisiyle kötüsüyle seversiniz ama terkedemezsiniz.

Terketmek kolay olsaydı bu kadar yazılar yazılmazdı ama.
Old 16-02-2008, 09:44   #261
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
vizeyi aldım.. az kaldı.. gidiyorum ben de..

Senin adına sevindim.
Alıntı:
Alıntı:
Yazan:Sayın Av.S. Ergin

15 milyon genç artık başının çaresine baksın!
Old 16-02-2008, 11:03   #262
üye18721

Sevgili ile İstanbul arasında seçim yap deseler İstanbul'u seçerim.
Old 16-02-2008, 11:54   #263
akdevrim

Dikkat

istanbulu terketmek ölümün diğer adı,
umutlarım canlarım derler bana bunadı,
ne zaman uzaklaşsam çiğerlerim kanadı,
sensiz soluk alamam ey istanbul,istanbul...

akdevrim.16.02.2008.istanbul.zeytinburnu.
Old 16-02-2008, 14:02   #264
Gülümse

Sevgili Dostum Saim,

Tüm site önünde size seslenmek istiyorum, yol yakınken gelin şu Istanbul'u terk etmek sevdasından vazgeçin

Sevgi ve saygılarımla,
Old 16-02-2008, 19:01   #266
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sevgili Dostum Saim,

Tüm site önünde size seslenmek istiyorum, yol yakınken gelin şu Istanbul'u terk etmek sevdasından vazgeçin

Sevgi ve saygılarımla,

Alıntı:
Sayın Gülümse'ye katılıyorum.

Ben de iki dostuma benim iyiliğimle ilgili bir bildikleri vardır diye katılıyorum.

İstanbul'da ama İstanbul'da değil, böyle bir yer arıyorum demiştim ilk yazımda. Ben o yeri buldum galiba.

Blmukabele Sevgi ve saygılarımla.
Old 16-02-2008, 19:26   #267
Doç. Dr. Özge Yücel

O yerin neresi olduğunu söylemeyeceğinizi bildiğimden sormuyorum çünkü söylerseniz orası da terk edilmeye mahkum olacaktır, değil mi Saim Bey?
Old 16-02-2008, 19:56   #268
Av.Mehmet Saim Dikici

Yok sanmam. Bana göre güzel ama belki çoğu insan beğenmeyecektir bulduğum yeri, Özge Hanım..
Old 16-02-2008, 20:38   #270
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Öyleyse söyleyin merakımızı giderelim.

Sööliiim miii?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi