Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

tebligat kanunun 35. maddesine göre yapıalan tebligat iade edilebilirmi

Yanıt
Old 13-11-2008, 17:08   #1
ridvaneroglu

 
Varsayılan tebligat kanunun 35. maddesine göre yapıalan tebligat iade edilebilirmi

öncelikle selamlar sorum şu: borçlunun adresine tebligat kanununun 35. maddesine göre yapılan tebligat posta memuru tarafından iade edilmiştir. 35 göre yapılan tebligata rağmen iade olunmuşsa yapılan tebligat geçerli olurmu yoksa tekrar tebliğmi yapmamız lazım tşkrler
Old 13-11-2008, 17:40   #2
Av.Bülent AKÇADAĞ

 
Varsayılan

35'e göre yapılan tebligatın iade nedenini gerçekten çok merak ettim.

35' e göre tebligat şartları gerçekleşmişse geri iade sebebi ne olabilir ki? zaten 35'te tebligat ilanen olmaktadır yani borçlunun eski adresinin bulunduğu yere asılmak suretiyle tebliğ edilir.

Posta memurundan kaynaklanan bir sorun olduğunu ve 35'e göre tebliğ edileceğini bilmediğinden/düşünemediğinden iade olduğu geliyor aklıma... (herhalde )

İyi çalışmalar
Old 14-11-2008, 00:14   #3
Av.Feridun Yurtsever

 
Varsayılan

Sayın meslektaşım Av.Bülent AKÇADAĞ'A katılmakla, Tebligat Kanunu m. 35'e göre yapılan tebligatın bila tebliğ dönmesi kadar komik bir şey olamayacağını düşünüyorum. Dağıtıcının tecrübesizliğinden veya zarfın üzerinde yeterli büyüklükte(!) Teb. K. m. 35'e göre yapılması gerektiği yazmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Ne var ki; icra müdürü tekrar tebligat yapmanızı isteyecektir diye düşünüyorum.
Old 14-11-2008, 10:08   #4
ridvaneroglu

 
Varsayılan tebligat kanunu 35.madde

asıl sorun şu: tebligat kanunu 35 e göre yapılan tebligatta posta memurunun hatası mevcut yani iade etmemesi gerekir iken iade etmiş faka iadeye rağmen borçlunun gayrı menkullerine haciz konulup işlem satış aşamasına geldikten sonra bu farkedilmiş. yani ondan sonra bir çok işlem yapıldıktan sonra icra müdürü ödeme emri yapılmadığından bahisle işlem yapmayacağını söylüyor.ve borçlunun bundan haberi var çünkü ilgili dosyaya yeni adres bildirimninde bulunmuş yani borçtan ve dosyadan haberi var.35e göre tebliğ edilemeyen yani iade edilen ödeme emri ve bundan sonra borçlunun dosyaya adres bildiriminden sonra işlemlere rağmen yapılan tüm işlemler geçersiz mi yeniden ödeme emrimi çıkarılması gerekiyormu
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Tebellüğ edilen tebligat iade olur mu? tosunkartal Meslektaşların Soruları 22 15-10-2012 17:43
Boşanma Davasında Tebligat Kanununun 35. Maddesine Göre Tebligat avk-e Meslektaşların Soruları 17 01-06-2009 17:56
tebligat kanunu 35.maddeye göre tebligat hırs Meslektaşların Soruları 2 13-03-2008 17:39
Tebligat Kanunu md. 35 ile bitirilen davada iade-i muhakeme??? Av.ZAFER İŞERİ Meslektaşların Soruları 2 20-01-2008 12:48
iade tebligat seyitsonmez Meslektaşların Soruları 1 05-10-2006 03:42


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03737092 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.