Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmada Çocuğun Velayeti Ve Mal Paylaşımı

Konuyu Kilitleyin
Old 15-06-2007, 07:47   #1
xxgizemlixx

Varsayılan Boşanmada Çocuğun Velayeti Ve Mal Paylaşımı

merhaba ben gizem 13 yıllık evlıyım 27 1yaşındayım1992yılında evlendım ve eşimle ayrılmaya karar verdım şuan eşim esnaf ve evımız vardı sattık 150 milyar parası var bankada eşimin üstüne 4 çocugum var 3 erkek 1 kız eşim dıyorkı bana mahkemede eşimin hıç bır mal varlıgı yok dıceksın dıyor ben sana ayda 500 ytl para verırım çocuklarını al gıt dıyor boyle bışey varmı hıç mal vermıyor nede para ne ev alıyor bana yardımcı olurmusunuz mahkeme çocukları kıme verır en buyugu 12 yaşında en küçügu 3 yaşında yardımınızı beklıyorum saygılarımla
Old 15-06-2007, 15:42   #2
av.damla

Boşanma sırasında kendiniz ve velayeti size verilmek kaydıyla çocuklarınız için nafaka talep edebilirsiniz. Eşinize ait bankada mevcut para nafaka miktarının takdirinde ayrıca dikkate alınacaktır. Velayet için çocukların menfaati esas alınmaktadır. Bakım ve şefkati eşlerden hangisi daha iyi sağlayabilecekse velayet hakimin takldiri ile ona verilecektir. 3 yaşında olan çocuğunuz küçük, bakıma ve anne şefkatine muhtaç büyük ihtimalle velayeti size verilecektir. Kardeşlerin bir arada olması, sizin onlara her bakımdan daha iyi bakabilecek olmanız gibi nedenlerin varlığı düşünüldüğünde diğer çocuklarınızın da velayetini alabilmeniz mümkün. Eşinizden, şartların oluştuğunu düşünüyorsanız, maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Satılan evde katkınız olduğu iddiasındaysanız, katkınız oranında bedel talep edebilirsiniz. Ancak 2001 sonrasında alınan bir ev ise katılma alacağınız bulunmakta olup, katkınızı ispatlamak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca dava bu alacağa yönelik dava açtığınızda, bankadaki paraya tedbir de konulmasını talep edebileceksiniz.
Daha ayrıntılı bilgileri paylaşabileceğiniz bir avukat ile görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır.
Old 16-06-2007, 17:39   #3
Aydinho

Varsayılan el-cevap

Böyle bir söylemde bulunmanız sizin açınızdan oldukça kötü olur çünkü eşiniz gelecekte size vaad ettği parayı ödemezse sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok.
size tavsiyem gerçekleri hakime söyleyin o size ve çocuklarınıza nafakaya karar verir. eğer paranız ödenmezse hiç değilse hukuki yollara baş vurabiirsiniz
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi