Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Direksiyon sınavına giremeseydim kim sorumlu olurdu.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-11-2007, 18:26   #1
agah

Varsayılan Direksiyon sınavına giremeseydim kim sorumlu olurdu.

İlk kez girmeye çalıştığım direksiyon sınavında sınav saati 9 00 olarak gösterildiği halde bana sıra 11 00 da gelmişti fakat nüfus cüzdanımın yanımda olmaması yüzünden sınava girememiştim.
İkinci sınav için 75 ytl yatırdım ve bu sefer sınav saati olarak 8 00 gösterildi.Giriş belgelerinin hazırlanıp hazırlanmadığını öğrenmek için kurs binasını aradığımda belgelerin sınav yerinde verileceği söylendi. Bu sefer sıra bana geç gelir diye saat 10 30 da sınav yerindeydim ama kurs yetkilileri giriş belgemi alıp gitmişlerdi.Sınav gözetmenleri giriş belgesi olmadan kabul edemeyiz ama yarım saat içinde getirebilirsen olur dediler.Ben de belgemi götüren kişiyi arayıp belgemi getirttirdim ve bu şekilde sınava girebildim.Ve sanırım geçtim.
Aklıma takılan iki mesele var. Bu sınav keyfiyete mi bakıyor da benim belgemi götürmüşler ve milli eğitimin görevlendirdiği öğretmenler bana yarım saat içinde getirebilirsen kabul ederiz diyorlar.Tabi bu arada saat 11 00 olmuş.Yani bunların bir görev saati tarifi yok mu.Sınava girebilmek için bunları onlara sormadım.Ama eğer sınava giremeseydim nasıl bir dava-şikayet yoluna başvurabilirdim.Fikri olan meslektaşlarım yardımcı olabilirse sevinirim.
Old 12-11-2007, 01:38   #2
Av. Can DOĞANEL

Hiçbir şey yapamazdınız. Saat 08:00'da yoklama alınmış gibi bir tutanak tutarlardı. Siz de 08:00'da başlayacağı bildirilen sınava 10:30'da gelmiş biri olarak hiçbir hak iddia edemezdiniz. Genellikle her arabada iki görevli bulunduğundan ve her adayın başına ayrı iki kişi görevlendirilemeyeceğinden, sıra ile sınava tabi tutulmanız kaçınılmazdır. Verilmiş saatte gelmediğinizi kabul ediyorsunuz. Neredeyse son dakikada adamları yakalamışsınız. Bakarlar kimse yok haklı olarak tutanaklarını tutup giderler. Akşama kadar beklemeleri mi gerekiyordu sizce?
Old 12-11-2007, 09:51   #3
agah

Sayın Av. Can DOĞANEL
sınavın saat 8 00 da başlayacağı yazılıyor ama her adayı aynı anda sınav yapamayacakları için illaki bir zaman aralığı oluyor.Bense bu zaman aralığını düşünerek geç gittim.Aslında ben bu konuda bir yönetmeliğin olabileceğini düşündüm.Ama bu konuda bir şey bulamadım.Yani bu kadar kısa sürede sınav bitmiştir deyip gitmelerini haksız gördüm.Evet geç gittim hatalıyım.Ama çok zor duruma düştüğüm için orada aklımdan bu tarz düşünceler geçti.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi