Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Üniversite Öğrencisiyim Kendimi Geliştirmek Adına Bir Avukatın Yanında Çalışmak İstiyorum

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-10-2010, 21:56   #1
Themisena

Varsayılan Üniversite Öğrencisiyim Kendimi Geliştirmek Adına Bir Avukatın Yanında Çalışmak İstiyorum

İstanbul Ticaret Üniversitesi 2. sınıf öğrencisiyim. Avukat yanında bulunup kendimi geliştirebilmek istiyorum. Fazladan birer dosya incelesem veya avukat ile birlikte birer davada seyirci olarak bulunsam bunu artı olarak görürüm, amacım öğrenmek ve bu alanda kendime birşeyler katabilmektir. Henüz 2. sınıfta okuyor olsam bile bir avukatın yanında bulunup en azından işin genel çerçevesi hakkında bilgi ve tecrübe edinmek istemekteyim. Okulumda ders devam zorunluluğu olduğu için, ders programım el verdiği ölçüde ofiste bulunup çalan telefonlara cevap vermek, dilekçe yazmak vs gibi şeylere de elimden geldiğince yardımcı olmak istiyorum. Amacım belirttiğim gibi öğrenmek, işin hiyerarşisine aşina olmaktır. İstanbul/Fatih te ikamet etmekteyim. Şimdiden yapacağınız bilgilendirmeler adına teşekkür ederim. Sena Vural.
Old 23-10-2010, 23:11   #2
prometheus

themisena,bende Ankara üni. 3.sınıfta okuyorum ve derslerden sonra bir büroda çalışıyorum.Bence aldığın karar oldukça cesur.Ama henüz 2. sınıftasın.Bu sene yeni yeni önemli dersleri almaya başlıyorsun.Bence bu seneyi derslerine odaklanmakla geçir çünkü büroda pekiştirebileceğin fazla bir bilgin yok.Bilmediğin konular seni biraz sıkabilir.Acaba ben niçin anlamıyorum diye düşünebilirsin.Ama elbette yapabilirsinde.Ben Ankara barosuna ilan vererek çalıştığım büroyu bulmuştum.İstanbul bürosunda da böyle bir alan varsa oraya ilan verebilirsin.Bol şans
Old 29-10-2010, 18:38   #3
Themisena

Prometheus,önerilerin için öncelikle teşekkürler, çevremden de aynı önerileri almaktayım. En azından 2. sınıfı bitirmelisin diyorlar. Sanırım ben biraz aceleciyim bu konuda. Ancak ne kadar erken öğrenmeye başlarsan o kadar iyi olur diyenler de oldu. Forumda benzer konuda başlık açan öğrenci arkadaşlara gelen önerileri de okudum. Yaşıtım arkadaşlarımdan avukat yanında bulunanlarla gerçekten hatrısayılır bir bilgi uçurumu oluşuyor bunu da göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum. Teşekkürler.
Old 29-10-2010, 23:04   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Themisena
Prometheus,önerilerin için öncelikle teşekkürler, çevremden de aynı önerileri almaktayım. En azından 2. sınıfı bitirmelisin diyorlar. Sanırım ben biraz aceleciyim bu konuda. Ancak ne kadar erken öğrenmeye başlarsan o kadar iyi olur diyenler de oldu. Forumda benzer konuda başlık açan öğrenci arkadaşlara gelen önerileri de okudum. Yaşıtım arkadaşlarımdan avukat yanında bulunanlarla gerçekten hatrısayılır bir bilgi uçurumu oluşuyor bunu da göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum. Teşekkürler.

"Henüz erken" önerisinin yerinde olmadığını ancak bir avukatın yanında "çalışmanızın" da size yararı olmayacağını düşünüyorum.

Bir avukatın yanında "çalışmak", iş yapmanızı, çoğu kez anlamadığınız rutin işlemleri gerçekleştirmenizi gerektirdiğinden size olsa olsa ücret anlamında yarar sağlar. Oysa bu çalışma, öğrenmenize engel olacaktır.

Bu nedenle, bir avukatın yanında çalışmak yerine, o avukatın yanında amiyane tabirle "takılmanızın" hem size daha fazla öğrenme olanağı sağlayacağı, hem de derslerinizi etkileyecek bir bağımlılık (ya da sorumluluk) yaratmayacağı kanaatindeyim.
Old 03-11-2010, 17:56   #5
Themisena

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"Henüz erken" önerisinin yerinde olmadığını ancak bir avukatın yanında "çalışmanızın" da size yararı olmayacağını düşünüyorum.

Bir avukatın yanında "çalışmak", iş yapmanızı, çoğu kez anlamadığınız rutin işlemleri gerçekleştirmenizi gerektirdiğinden size olsa olsa ücret anlamında yarar sağlar. Oysa bu çalışma, öğrenmenize engel olacaktır.

Bu nedenle, bir avukatın yanında çalışmak yerine, o avukatın yanında amiyane tabirle "takılmanızın" hem size daha fazla öğrenme olanağı sağlayacağı, hem de derslerinizi etkileyecek bir bağımlılık (ya da sorumluluk) yaratmayacağı kanaatindeyim.

Siz benim yerime daha güzel ifade etmişsiniz, ben de aynı şeyden bahsetmek istiyordum esasen.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi