Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-08-2008, 11:06   #2281
üye8180

Meslekte maddi olarak umduğunu bulamamış bir avukat olarak Adalet Bakanlığı'nın web sitesindeki, yeni icra müdürleri alınacak ilanını gizli gizli okuduğumu, 5 yıl avukatlık yapan birinden icra müdürü olur mu diye düşündüğümü, acaba daha rahat bir hayatım olur mu diye sorguladığımı, Adalet Yüksek Okulu'nu bitirdiğimde niye direk icra müdürü olmak için çabalamayıp hukuka devam ettiğimi bu konunun beynimi kemirdiğini i.e.
Old 07-08-2008, 11:16   #2282
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan yaren

Yaklaşık dört aydır sigara içmediğimi ve bir daha da içmeyi

düşünmediğimi,.

Bunu nasıl başarabildiğinizi anlamadığımı, bir formulü varsa paylaşmanızı istediğimi, itiraf ediyorum.
Old 07-08-2008, 12:22   #2283
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bunu nasıl başarabildiğinizi anlamadığımı, bir formulü varsa paylaşmanızı istediğimi, itiraf ediyorum.

İrade...
Old 07-08-2008, 12:34   #2284
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Alıntı:
İrade...

Suat Bey Saim Beye katılıyorum bir yönden ancak sadece bu yeterli değil gibi geliyor bana.bunun yanında yapacağınız ufak tefek değişikliklerle kendinizi sigaradan soğutabilirsiniz
Old 07-08-2008, 12:57   #2285
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Aslında özellikle de sayın Saim'in yanıtından sonra doğruyu söyleme konusunda yükümlü hissediyorum kendimi.
Çünkü o yanıtta salt iradeye bir gönderme yapılmış.
Her ne kadar iradenin de rolü varsa etken olan başka sebepler de var bende.
Bu sebepleri saklayıp "irade" diye yanıtlarsam benim dışımdaki herkese haksızlık etmiş olurum diyorum.
Fazla uzattım biliyorum,sayın Ergin formülü varsa paylaşmamı istemişsiniz.
Pekala söylüyorum ama ,formülümün bayanlardan başka kimsenin işine yaramayacağını da biliyorum.Çünkü hiç bir erkek, bebek beklediği için sigarayı bırakmak zorunda kalmaz.
Old 07-08-2008, 13:02   #2286
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan yaren
bebek beklediği için sigarayı bırakma

Aynı sebepten sigarayı bırakmak zorunda olduğumu,bir türlü tiksinmeyi başaramadığımı,hatta burnumda tüttüğünü,çok fazla vicdan azabı çektiğimi,buna rağmen günde 4 taneden fazla içmediğimi İ.E...
Old 07-08-2008, 14:26   #2287
kapgan

İcra dairelerinde iş yapmaktan git gide nefret etmeye başladığımı bunun da orada çalışanlar için fikirlerimin değişmesine neden olduğunu avukatlığın en sevmediğim yanının bu olduğunu i.e.
Old 07-08-2008, 19:20   #2288
slide

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK
Aynı sebepten sigarayı bırakmak zorunda olduğumu,bir türlü tiksinmeyi başaramadığımı,hatta burnumda tüttüğünü,çok fazla vicdan azabı çektiğimi,buna rağmen günde 4 taneden fazla içmediğimi İ.E...
bebeğiniz için hiç içmemenizi temenni ettiğimi İ.E ayrıca küçük bebişin eminim size kızgın olduğunu,ayrıca sizin sigaradan haz almaya bebiş dünyaya gelene kadar hakkınız olmadığını i.e..
Old 07-08-2008, 22:50   #2289
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Özür dileriz, görüntülenecek yeni konu bulunmuyor.

Son 24 saat içinde gönderilen/yanıtlanan konuları listelemek için buraya tıklayınız.

Yeni mesajlara tıklayıp da birkaç kez bu ileti görüntülenince, sanki Admin "Tıp!" demiş duygusuna kapıldığımı İ.E.
Old 07-08-2008, 22:52   #2290
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Yeni mesajlara tıklayıp da birkaç kez bu ileti görüntülenince, sanki Admin "Tıp!" demiş duygusuna kapıldığımı İ.E.

helal olsun demek istediğimi i.e
Old 08-08-2008, 11:06   #2291
Uğur Tan

Sitye yazı yazmaktan çok çekindiğimi i.e
Old 08-08-2008, 11:27   #2292
supernatural

Alıntı:
Yazan Uğur Tan

çekinmemeniz gerektiğini i.e bu arada hemşeriyiz Sayın Uğur Tan
Old 08-08-2008, 12:19   #2293
Admin

Alıntı:
Yazan Uğur Tan
THS'ye yazı yazarken benim de çekindiğimi i.e. THS'nin forum kalitesini de bu çekingenlik ve dikkate borçlu olduğumuzu i.e.
Old 08-08-2008, 12:44   #2294
slide

Alıntı:
Yazan Admin
THS'ye yazı yazarken benim de çekindiğimi i.e. THS'nin forum kalitesini de bu çekingenlik ve dikkate borçlu olduğumuzu i.e.
şimdi burdan kendimize pay mı çıkarmalıyız sitemizin belinin direği sayın adminkızım söylüyorum gelinim sen anla mı demek istediğinizi merak ettiğimi i.e
Old 08-08-2008, 12:46   #2295
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan slide
şimdi burdan kendimize pay mı çıkarmalıyız sitemizin belinin direği sayın adminkızım söylüyorum gelinim sen anla mı demek istediğinizi merak ettiğimi i.e

ne yalan söyleyeyim sayın slide bende sizin gibi düşündüğümü i.e
Old 08-08-2008, 13:04   #2296
Uğur Tan

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ne yalan söyleyeyim sayın slide bende sizin gibi düşündüğümü i.e

Gerçekten bu kalitenin yakalanmasının da başka türlü mümkün olmadığına inindığımı i.e
Old 08-08-2008, 13:17   #2297
slide

Alıntı:
Yazan Uğur Tan
Gerçekten bu kalitenin yakalanmasının da başka türlü mümkün olmadığına inindığımı i.e
uğur bey sizi takdir ettiğimi i.e
Old 08-08-2008, 13:20   #2298
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigara

Suat bey;

Ben günde 3 paket sigara içiyorum.

Bundan 10m yıl kadar önce 6 ay bıraktım. Kredi kartım dibe vurmuştu. İçki ve sigara giderlerini kısmak zorunda kaldım. Rahatlayınca başladım.

Bıraktığımda nikotin bandı kullandım. Çok zorlanmadım. Kendimi ikna etmiştim.

Aslında saim arkadaşımızın söylediği irade bu kararı vermekte. Kendinizi ikna edecek bir gerekçe bulursanız nikotin bantları veya sakızları istemi zayıflatan yan unsur olarak yardımcı olur. Yakınlarda yeniden bırakmayı düşünüyorum. Ama çok seviyorum namussuzu
Old 08-08-2008, 13:22   #2299
slide

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Suat bey;

Ben günde 3 paket sigara içiyorum.

Bundan 10m yıl kadar önce 6 ay bıraktım. Kredi kartım dibe vurmuştu. İçki ve sigara giderlerini kısmak zorunda kaldım. Rahatlayınca başladım.

Bıraktığımda nikotin bandı kullandım. Çok zorlanmadım. Kendimi ikna etmiştim.

Aslında saim arkadaşımızın söylediği irade bu kararı vermekte. Kendinizi ikna edecek bir gerekçe bulursanız nikotin bantları veya sakızları istemi zayıflatan yan unsur olarak yardımcı olur. Yakınlarda yeniden bırakmayı düşünüyorum. Ama çok seviyorum namussuzu
harikasınıznasıl içten bir sevgi ifadesi böylehiç güleceğim yokken tebessüm ettiğimi İ.E sayenizde
Old 08-08-2008, 13:48   #2300
Uğur Tan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Bırakmadan önce internette bir araştırma yaptım.
Bazı hipnotizma, telkin konularında yazılar okudum.
Buradan hareketle şöyle bir formül uyguladım.

( kalemi defteri alın geçin ekran karşısına )

aşagıdaki linke tıklayınız lutfen.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=30351
Old 08-08-2008, 17:49   #2301
Admin

Alıntı:
Yazan slide
Hiç böyle bir amacım yoktu. Benim gibi eski ve aktif üyelerin de bunca yıl sonra mesaj yazarken halen birkaç kere düşündüğünü, bazen kitap karıştırdığını, imla hatası düzeltmek için mesajı birkaç kez okuduğunu, yanlış anlaşılır mı diye beşinci kez gene okuduğunu (ama 6.kez okumadığını için bazen yine de şekil a'daki gibi yanlış anlaşıldığını) itiraf etmiştim.

Kimseyi kastederek söylemedim, çok masum bir itiraftı! Ama çalakalem, özensiz, dikkatsiz, umursamadan yazıp, sonra da mesajlarımız yayınlanmıyor diye şikayet edenler kendine pay çıkartırsa itirafım daha da anlamlı olabilir, onu da i.e.
Old 08-08-2008, 17:58   #2302
Av.H.Sancar KARACA

" kalemi defteri alın geçin ekran karşısına "
Sigaradan kurtulmuş olmama rağmen, komutu okuyunca durumdan vazife çıkararak mesajı zevkle okuduğumu i.e
Teşekkürler!

"İradeli olmalısın yoksa bırakamazsın"
(Valla başınıza iş almış gibisiniz Sn ERGİN. Kıyıköy'den sonra iş başa düşecek .)
Old 09-08-2008, 13:44   #2303
Av. Can DOĞANEL

Sigara bırakma ile ilgili tüm mesajlar yine THS Ailesi alanında Sigarayı Bırakalım başlıklı yeni bir konu başlığı altına taşınmıştır.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=30351
Old 11-08-2008, 00:25   #2304
Gülümse

Kiyikoy'u toplantisini duyunca gitmeye karar verdigimi ama Kiyikoy'u Anadolu yakasinda oldugunu sandigimi, Avrupa yakasinda oldugunu ögrendigimde büyük hayal kirikligina ugrayip toplantiya süpriz baskin yapamadigimi i.e
Old 11-08-2008, 00:32   #2305
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Gulumse
Kiyikoy'u toplantisini duyunca gitmeye karar verdigimi ama Kiyikoy'u Anadolu yakasinda oldugunu sandigimi, Avrupa yakasinda oldugunu ögrendigimde büyük hayal kirikligina ugrayip toplantiya süpriz baskin yapamadigimi i.e

Geleceksiniz diye sevinip, gelemediğiniz için üzüldüğümüzü İ.E.
Old 11-08-2008, 08:50   #2306
Atahun

Alıntı:
Yazan Gulumse

Haklısınız valla. Karşıdan karşıya geçmek en az 2 saat. Burdan Fizzan' a gitmek daha kolay.

Bu yüzden İstanbul toplantılarının otobana yakın bir mekanda yapılması taraftarı olduğumu i.e.
Old 11-08-2008, 09:36   #2307
av.sally

Migrenin tıbbın gelişmesine inat çaresinin bulunamayaşının bu hastalığın ne kadar inatçı olduğunu bana düşündürdüğünü ve çare bulunması halinde tıpta devrim olacağını yakınlarında çare bulmuş insanlar var olanların burda açık seçik beyan etmesini istediğimi i.e.

Yıllardır bu hastalıkla boğuşan bir hasta
Old 13-08-2008, 11:30   #2308
Nur Deniz

Varsayılan Migren

Tam 12 yıl migren ağrısı yaşadım.Aynı zamanda sağlıkçı olsamda ne atakları azaltabildim ne de ağrı eşiğini düşürebilmiştim.Tüm tedavileri doğru ve yerinde yapsamda ataklara engel olamıyordum.Bütün ağrı kesicilerin, burun içi spreylerin, serumların, tetkiklerin,terapinin bile tadına baktım. Geçmedi.Söylenen şey bu konuda 50 yaş üstünde geçeceğiydi.Ben de bütün ilaçları bıraktım , atakları ilaçsız geçirmeye çalıştım. Çok zor olur.
Yöntemlerim;
1-Karanlık oda, sessiz , elektirikli , cep telefonu olmayan, teknolojiden uzak bir oda, ben yatak odasını tercih etmiştim.Perdeleri de iyice kapattım.
2- Zaten atağın geleceğini hissedersiniz, hemen tüm başımı soğuk suyla yıkayıp, nineler gibi, büyük bir tülbentle tüm başımı sıkıca bağlayarak hazırlandım.
3-Bulantı, kusma,bazen görme bozukluğu olduğu için yanıma bir kase beyaz leblebi, bolca su, suyun etkisi nedensiz genişleyen damarların içindeki hacmi artırarak boşluk bırakmayıp ağrıyı geçirmek.Kustukça içtim,su içemediğim de tuzlu leblebi yiyip su ihtiyacını artırdım.
4-İlaçları bırakıp, atağı tetikleyen faktörlerden uzaklaştım.
Faktörler;
1- Stres
2-Duygusallık, en kötü acı bile 28 günde geçiyormuş, en acısı 28 gün sonra geçecek şey için üzülmemeyi öğrendim.
3- Kahve, kafein,
4- Peynir (çok zorlandım azaltmaya çalışırken)
5-Çikolata

5-Ve elime kalem defter alıp hangi durumlarda atakların geldiğini, periyodları not ettim.
6- Zaman geçtikten sonra haftada 2 olan ataklar , 1 e düştü, sonra ayda 2 derken , 3 ayda bir, son 9 aydır da hiç migrenim başlamadı.
7-Nadiren aldığım yılda 2 filan alkolu de tamamen bıraktım.
8-Bütün bunların dışında en büyük etken sosyal düzen ve strestir. Kahır çekmeyin, olanı biteni olduğu yerde bırakın, güzel hayaller kurun. Belki gülüyorsunuz bana ama en etkilisi buydu benim için.
Son Durum;
1-9 aydır atak yok.
2-1 Yılda 9 kilo verdim.
3-Dikkatim arttığı için ,çok kötü bir hastalığın etkenini de attım bedenimden.
4-Haftada 2-3 türk kahvesi içiyorum.
5- Son 5 aydır peynire ve çikolotaya merhaba dedim.
6-Migren, genç, zeki,hassas, mükemmeliyetçi,vicdanlı kişilerin hastalığıdır. Bunu tıpta söyler. Bu kadar iyiysek niye ağrı çekelim. Çekiyorsak desteksiz yenebiliriz.
Ben denedim ve başardım. Ağrının acısını biliyorum.Geçmiş olsun bu arada.Ayrıca yaş ilerleyince damarlarda ki esneme köreldiği için gerçekten geçiyor migren.(yok ben daha yaşlanmadım henüz 29 yaşındayım. ) )Sadece boşanma davası açtım. )
Old 14-08-2008, 00:01   #2309
Nur Deniz

Varsayılan Düşmanım

Hayatım boyunca hiç sigara içmedim diyenlere sinir oluyorum, bıraktım diyenleri kıskanıyorum, bırakacağım diyenlere özendiğimi itiraf ediyorum.
Old 14-08-2008, 11:08   #2310
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hayatım boyunca hiç sigara içmedim diyenlere sinir oluyorum, bıraktım diyenleri kıskanıyorum, bırakacağım diyenlere özendiğimi itiraf ediyorum.

O zaman sizi "Sigarayı Bırakıyoruz" bölümüne alalım... ne dersiniz...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07591510 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.