Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra cezada savunmamızı yaparken

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-12-2009, 20:51   #1
hakkaniyet_

Varsayılan İcra cezada savunmamızı yaparken

İcra cezada sanığın talimatla ikametgahı mahkemesindeki sorgusu ve savunmasına katıldım.Vekaletnameyi henüz almıştım,yeterli bir savunma olmadı.Bu aşamadan sonra bir dahaki duruşmaya kararın açıklanacağını düşünüyorum. Karara kadar, eksik kalan hususları yazılı olarak bildirmeyi düşünüyorum.Sorguda savunmamızı eksik bıraktığımız için sonradan belirttiğimiz hususlar dikkate alınır mı?
Saygılarımla
Old 30-12-2009, 21:55   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan hakkaniyet_
İcra cezada sanığın talimatla ikametgahı mahkemesindeki sorgusu ve savunmasına katıldım.Vekaletnameyi henüz almıştım,yeterli bir savunma olmadı.Bu aşamadan sonra bir dahaki duruşmaya kararın açıklanacağını düşünüyorum. Karara kadar, eksik kalan hususları yazılı olarak bildirmeyi düşünüyorum.Sorguda savunmamızı eksik bıraktığımız için sonradan belirttiğimiz hususlar dikkate alınır mı?
Saygılarımla

Sizce şikayet konusu suçu ve savunmada hangi hususların eksik kaldığını bilmeden bu sorunuza yanıt verilebilir mi?
Old 30-12-2009, 22:46   #3
hakkaniyet_

Haklısınız Sayın Aladağ,biraz aceleyle yazılmış bir mesaj olmuş.İcra cezada taahhüdü ihlal suçu idi.Banka kredisine karşılık, ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile yapılan takip.Bankada hazırlanan ve icra dairesinde icra müdürünün imzaladığı,hukuki ve cezai sorumluluğun borçluya hatırlatıldığı ve borcun faiz,gider ve masraf kalemleri ile taksit tutar ve tarihlerinin açıkça gösterildiği bir taahhüt.Ben şu aşamada alacaklı bankanın ipoteği çözdürmediği için kötü niyetli olduğu ve zararının doğmadığını ve borçlunun ödeme gücünün olmadığı şeklinde bir savunma yapmak istiyorum.Ben ise sorguda şikayetin düşürülmesini talep ettim sonradan sebeplerimizi sunalım demekle beraber.Ancak tutanağa sadece şikayetin düşürülmesini talep ettğimiz yazılmış.
Bu noktada ne yapılabilir?
Not:Müvekkil genel kredi sözleşmesine dayanan bir kredi almış ve kefilleri de var.
Saygılarımla
Old 31-12-2009, 13:16   #4
Avukat Hakan Eren

Ceza hukukunda savunma, genel olarak süre ile sınırlı değildir.

Karar verilinceye hatta kesinleşinceye kadar savunmanızı tamamlayabilirsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi