Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Dök İçini

Yanıt
Old 23-02-2008, 12:39   #61
Envanter

bir gün başlar hayat
bir gün biter anılar, tükenir yüreklerde
güzel olanı arar insanlar
ancak yanılırlar, yıkılırlar,
isyan etmelerine bir sürü anlam yüklerler
yaşanmamışlıkların arkasından esen ılık rüzgarın eşliğinde
mırıldanırlar şarkılarını, dillerinde.
dinleyenler hoşlanırlar bu şarkılardan
yorum yaparlar.
ancak anlamazlar şarkıların öykülerini
yaşanmış bir hayatın devam etmeye meyilli olduğunu
işte ben biliyorum.
umudum benim yarınlarda.
elbet bir gün her şey güzel olur
yalnız ve yalnız.
unutma.
Old 25-02-2008, 17:43   #62
suskun_juliette

Bitmeye mahkum yazgılar vardır ya hani..İnsanların buluştuğu ortak payda fanilik!Bel bağlamamalı fazlaca,diri diri toprağa girmek yanlış olacaktır,yapamazdım sanırım böyle.Biterse bitsin hazırım ben!Kaybetmek değil kazanmaktır benim için.Bir insan gider,ardında yaşanmışlıkları sürükler.Ama bana çok önemli bir şey kazandırır.Olgunluk!Her acı başımın tacıdır.
Old 08-03-2008, 13:18   #63
Envanter

Olgunluk hayat boyu süren bir meyve ağacına bürünür. Meyveler, önce ekşidir, bir süre beklenir sonra tatlanmaya başlar ki hep yemek ister gönül o meyveyi. Mevsim hızlıca ilerler bir gün gelir tatlanmaya başlayan meyve tadından yenmez olur. Aslında o meyvenin en tatlı ve OLGUN zamanıdır. Reçelini yaparlar ve saklarlar o olgun meyveyi başka bir zamanda başka bir anda gönüllerin tatlanması için kullanırlar. Ancak meyve ağacında kalan meyveler olgundur onlar da. tatlıdırlar yine. İşte onlar unutuldukları için ağacının dalından koparlar meyve bahçelerinde. Olgunluğa her adımda geçen zaman tarihe karışmakta. Yıllar boğuyor olacaktır gönülleri. Olgunlaşmış meyveler ağacından koptuğu gibi diri diri toprağa girecektir hiç bir gönüle konmadan.
Old 22-05-2008, 19:12   #64
Envanter

İşte o toprak ben olacağım..... ve her zaman.....
Old 30-07-2008, 11:03   #65
suskun_juliette

Neler dökülmüş meğer içimizden..Hatırlarım biri bir konudan dert yandığımda 'içinizi dökmeye başka sayfalarda devam edin' yazmıştı bana,kulakları çınlasınHer neyse,uzun zaman aradan sonra tekrar döndüm.İçimden yazmak geldi ve buradayım.

Halâ aynı insanla halâ aynı zorluklarla devam ediyorum hayatıma.Artık anladım,ben payıma düşeni kendim seçtim.Ne demişler,arayan belasını da bulur mevlasını da...Biz belayı bulduk Mevla'yı arama faslındayız..
Old 16-06-2009, 23:19   #66
Gülümse

Bir zamanlar birileri perşembe gününü kaybetmişti. Kim kaybetmişti diye sitede dolaşıyordum baktım burada sıkışmış kalmış unutumuş sahipsiz kalmış bir form var. Belki sahipleri hatırlar yeniden sahip çıkarlar diye anımsatayım dedim.
Old 20-06-2009, 21:22   #67
suskun_juliette

Sevgili Gülümse,içten mesajlarınız gülümsetiyor beni,teşekkür ediyorum samimiyetiniz için.

Burada anlattığım her şey gerçekti,hem de yüzde yüz bir oranla!Hiçbir şeyi atlamadan yazdım.Hatta 62 nolu mesajdan iki sonra ayrıldım.Töre töre deyip tırnaklarımla duvarları yıkmaya az çabalamamışken bitivermişti.Sonra bir buçuk ay erken mezara girme dönemim oldu.Sonra döndük birbirimize.Ve Mutlu son

O yüzden yazamamıştım,sahipsiz kalmamış ki bakın siz sahip çıkmışsınız ona
Old 23-07-2009, 15:05   #68
suskun_juliette

Tüm bunların bir armağanı oldu arkadaşlar...Aldatıldım...Şimdi dünya o kadar necis görünüyor ki gözüme.Bir daha bir insan için kılımı dahi kıpırdatmayacağım.Yeminlerin hiçbir hükmü yokmuş öğrendim.Bir de bir yıla yakın zamandır delice sevildiğimi düşünürken o kadar bayağı bir şekilde aldatıldım ki...

İnsan başına gelmez sanıyor,hiçbir zaman yollar ayrılmaz sanıyor.Karşındaki son ekmeğini paylaştığın,cebindeki son kuruşuna kadar sana veren,sen ağlayınca ağlayan derdine eş olan biriyse öyle bir acıyor ki mavzer kurşununun acısı...

Şimdi arda kalan insan bitik,yıkık,insanlıktan çıkmış durumda.İçi boşaltılmış oyuncak gibiyim.Darmadağın...Bağrıma en zayıf anımda en çıplak zamanımda isabet etti kurşun.Kendimi hiçe sayılmış hissediyorum.Bana kalanla payıma düşenle nasıl yaşarım bilemiyorum.Sizler şahitsiniz bu aşkın bendeki yansımasına.Böyle bir mücadeleye böyle yakışıksız bir son yazıldı.Bugün içimi döksem de içimde çalkalanan denizi boşaltamayacağım sanırım.Diyeceğim tek şey,hayatımdan nefret ediyorum.
Old 23-07-2009, 15:25   #69
üye18721

Umutsuzluğa kapılma ve sabret.Zaman her şeyin ilacı..Sen kaybetmedin, asıl o seni kaybetti..Zamanla ne demek istediğimi anlayacaksın...
Old 23-07-2009, 17:25   #70
Gülümse

En sevdiğim filmlerden biri değişik bir balıktan bahseder. Bu balık ilk doğduğunda iki yanında gözleri varken, büyüyüp olgunlaştıkça iki gözü tek bir yana toparlanırmış. O yüzden balık kendisini garantiye almak için hep deniz tabanına paralel yüzmek zorunda kalırmış.

Filmde hikayeyi anlatan kişi der ki; Büyümek de böyle bir şey der. Bir tarafı kaybersiniz ama diğer tarafı tam olarak kazanırsınız ve buna da olgunlaşmak denir.
Old 23-07-2009, 18:20   #71
Academic

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Tüm bunların bir armağanı oldu arkadaşlar...Aldatıldım...Şimdi dünya o kadar necis görünüyor ki gözüme.Bir daha bir insan için kılımı dahi kıpırdatmayacağım.Yeminlerin hiçbir hükmü yokmuş öğrendim.Bir de bir yıla yakın zamandır delice sevildiğimi düşünürken o kadar bayağı bir şekilde aldatıldım ki...

İnsan başına gelmez sanıyor,hiçbir zaman yollar ayrılmaz sanıyor.Karşındaki son ekmeğini paylaştığın,cebindeki son kuruşuna kadar sana veren,sen ağlayınca ağlayan derdine eş olan biriyse öyle bir acıyor ki mavzer kurşununun acısı...

Şimdi arda kalan insan bitik,yıkık,insanlıktan çıkmış durumda.İçi boşaltılmış oyuncak gibiyim.Darmadağın...Bağrıma en zayıf anımda en çıplak zamanımda isabet etti kurşun.Kendimi hiçe sayılmış hissediyorum.Bana kalanla payıma düşenle nasıl yaşarım bilemiyorum.Sizler şahitsiniz bu aşkın bendeki yansımasına.Böyle bir mücadeleye böyle yakışıksız bir son yazıldı.Bugün içimi döksem de içimde çalkalanan denizi boşaltamayacağım sanırım.Diyeceğim tek şey,hayatımdan nefret ediyorum.

Şu an ne söylenirse söylensin telafi etmeyecektir diye düşünüyorum. Yapılması gereken ağlanacaksa şimdi ağlamak, ondan sonra da kapatıp ileriye bakmak olmalı. Acısı bir süre devam edecektir. Bir süre kanayacak belki. Yavaş yavaş.. kendinize zaman tanıyın. Hatayı kusuru kendinizde aramaktan öte herkesin başına gelebileceğine kendinizi inandırın. Sonra da açın temiz sayfayı ve geriye bakmayın..

Gülümse doğru söylüyor. Buna büyümek ve olgunlaşmak deniyor.
Old 23-07-2009, 19:20   #72
akdevrim

Alıntı:
Yazan suskun_juliette

..ne aldatılan ilksin,nede son olacaksın,
..hainden intikamı dik durup alacaksın!...

akdevrim,
Old 26-07-2009, 11:49   #73
Nur Deniz

Kötüleri tanımayan, iyinin kıymetini bilemez ki!
Old 26-07-2009, 12:00   #74
üye18721

Özlemlerin sonu bitmiyor..
Oğula özlem,yeğenlere özlem ve arkadaşlara özlem..
Old 26-07-2009, 12:22   #75
üye18721

Bu günlerde çok dertliyim biraz daha dökeyim içimi..
Biraz önce hukukcafe'de bir arkadaşın yazısını gördüm ve cevap yazdım.Bu sefer İst.'a geldiğinde beni niye aramadığına da ayrıca üzüldüm. Geçen sefer mazeretim vardı ve İst.Adliyesindeydim. bu nedenle görüşemedim..Üzgünüm...
Ama o muhteşem İstanbul tasvirine de bayıldım doğrusu..İyi ki böyle bir insanı tanımışım..
Old 26-07-2009, 13:13   #76
üye18721

Bu arada benim kuzen birlikte çalışacağımız hukuk bürosu ve ev bulmuş bana..
Büronun adını bile koymuş."Soyadlarımız"
Ama zaten benim hukuk büromun adı da oydu. )
Artık yol göründü..Hoşçakal Sinanoba, merhaba yeni mekan.
Old 26-07-2009, 13:43   #77
üye18721

Alıntı:
Yazan hasan alp erdoğan
..ne aldatılan ilksin,nede son olacaksın,
..hainden intikamı dik durup alacaksın!...

akdevrim,
Bence de..
Old 26-07-2009, 17:41   #78
suskun_juliette

Hayatıma giren hiçbir insandan hayır görmedim.Dört yıl üniversite okudum hiçbiriyle konuşmuyorum.Ölsem haberleri olmaz.Lise okudum kimse tanımaz.Hayatım koca bir yalanla örülü.Yine de mutluyum erken gördüm maskelerini...Kimseye inanmıyorumm artık.İlk değilim son da olmayacağım biliyorum.Onlar son olacaklar...
Old 08-10-2012, 12:51   #79
suskun_juliette

Bugün kapılarını dünyaya kapatmış bir şehir gibiyim. Suriye'yim bugün. Geçmişi olmayan ve geleceği kaygılı bir şehirim.Bir yanım darmadağın edilmiş Bosna ve öteki yanımla Halepçe'yim. Mekke değilim ki, etrafımda dönmek için akın akın insanlar koşsun yollarıma. Ben, feryat figan terk edilen acı dolu bir yerim. Ancak her şeyden öte çokça Diyarbakır'ım şu saatlerde. Sessiz yazgısında, yansıtılanın aksine huzuru sükutu özünde barındıran Diyarbakır'ım.
Old 25-06-2014, 14:45   #80
furugferruhzad

Hep geçer diyorlar ya olric.. Sence geçer mi ? Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer ...

Ne zoruma gidiyor biliyormusun Olric ? O'na yazdıklarımı O'ndan başka herkes okuyor..

Şimdi al yalnızlığımı ört üzerine olric... Belki o vakit bırakıp her şeyi... gelirim bir yerlerden başlamak için yeniden…
Old 25-06-2014, 15:05   #81
Mesut Gündüz

İçimi dökmekten de korkarım. Bu hatırbilmez dünyada...
Old 25-06-2014, 17:11   #82
Cumhur Okyay

Siz benim niye küstüğümü, nerden bileceksiniz?
Old 25-06-2014, 19:52   #83
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan furugferruhzad
Hep geçer diyorlar ya olric.. Sence geçer mi ? Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer ...

Ne zoruma gidiyor biliyormusun Olric ? O'na yazdıklarımı O'ndan başka herkes okuyor..

Şimdi al yalnızlığımı ört üzerine olric... Belki o vakit bırakıp her şeyi... gelirim bir yerlerden başlamak için yeniden…

Ne güzel söylemiş; Yahya Kemal Beyatlı,
Ne güzel bestelemiş; Münir Nurettin Selçuk,
Ve hattâ, ne güzel okumuş, ZARA,
"Dönülmez akşamın ufkundayız, ey ömür, nasıl geçersen geç" !!!
Old 31-10-2014, 16:32   #84
suskun_juliette

Hiçbir işim yoktu, bekledim seni. Hiç durmadan sallanan o sarkacın ucunda bir umut bekledim... Tutunmaktı tek derdim. Çalkalandı içim, yutkundum, bastırdım. Yer yoktu ayaklarımın altında, kollarım iki yanda, öylece sallandım. Rüzgara karıştı sesim, duymadın.

Sanki hiçbir uzuv bana ait değildi, çıkıntısız, yek bir parçaydım ben. Görünmez olmalıyım ki fark etmedin.

Hiç işim yoktu, seni bekledim. Anlatacak bir sürü hikaye biriktirdim. Aklı başında cümleler giyindim. Heveslerimi anlatacaktım sana, nasıl bitmek bilmediklerini, dizginlenemezliklerini... Devamla yeryüzünde bu kadar arsızlık yapmanın haksız olduğunu söylemeni bekledim.Ya da bu kadar haksızlık yapmanın arsızlık olduğunu... Ölümden ödüm koptuğunu, ne kadar yarım kaldığımı, tüm dillerde bu korku karşısında acziyetimin tanımı olduğunu anlatacaktım sana. Dedim ya, aslında yapacak hiçbir işim yoktu seni beklemek dışında. Aklın varsa şayet, işte onun alamayacağı kadar bekledim.
Old 27-10-2019, 05:09   #85
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan slide
sevgili çitlenbik sen sevindikce mutlu oldukca içim kıpırdıyor..mutlu oluyorum..diliyorum ki direnme gücünüz hhiç bitmesin...bir kaç sene sonra buradan nikah haberinizi de alabileyim..sonsuz mutluluk sunnsun ilişkiniz sana ve mucizenin diğer kahramanına...

Yıllar sonra gelen yanıt.
Merhaba slide! Hâlâ buralarda mısın bilmiyorum. Biz evlendik. Hatta 2 tane çocuğumuz bile oldu.

Sana yanıt vermek için 12 sene beklemiş olmak benim tembelliğim.

Artık 19. yaşını çok geride bırakmış 31 yaşında biri olarak selam olsun sana.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06403303 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.