Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

BaŞarisiz Lazer Amelİyati

Yanıt
Old 05-12-2011, 22:27   #1
KonukEBRU EROGU

Varsayılan BaŞarisiz Lazer Amelİyati

Cok muhterem site yönetimi,3ay evvel özel bir hastaneye lazer ameliyatı yaptırdım sol gözüm 2.25 miyop astimat sag gözüm 6.5o miyop tu tüm tetkikler sonucunda doktorum lazerle gözlerimin düzeliceni söylüyerek 2gözümü de lazer operasyonu uyguladı solgözüm düzeldi fakat sag gözüm uzagıda yakınıda net görmüyor ameliyattan evvel enazından yakını net görebiliyordum şimdi iki gözümde yakını görmüyor sag gözüm uzagıda görmüyor,ameliyat öncesi doktorum bana 2gözümde uzagı ve yakını net görebilceme beni ikna etti bunun üzerine ben ameliyat oldum 2göz icin yüklüde bir ücret aldılar iyleşme 3ay dediler buna ragmen sag gözüm düzelmedi doktorsa ben ameliyatımı başarılı yaptım bu gözünüzle alakalı gözünüz tekrar miyop olmaya calışıyor benden bukadar dedi.bense yüklü miktarda ödediyim ücretemi yoksa düzelmeyen gözümemi yanayım?size sorum doktor 2gözüm karşılında yüklü miktar para aldı ama bana vadettiyi hizmeti veremedi ben bu durumda ne yapmalıyım paramı iade alabilirmiyim?kanunu haklarım nelerdir?lütfen bana yol gösteriniz acil cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürlerimi sunarım ömrünüze yüreyinize saglık saygılarımla
Old 06-12-2011, 00:36   #2
nesteren

geçmiş olsun,
ameliyatın başarı şansı ve komplikasyonlar ile ilgili operasyon öncesi bilgilendirildinizmi?
sonuçta ameliyatlarda her zaman istenilen başarı yakalanmayabilir,hiç bir hekim de tam olarak iyileştirme vaadinde bulunmaz. Sizin gözünüz eskiye oranla daha kötü bir duruma düşmüşse ve bilgilendirilmeniz de gerektiği gibi yapılmamışsa bir sağlık hukukçusundan yardım almanızı öneririm. Ayrıca başka bir göz hekimine de muayene olup 2. görüş almanızı tavsiye ederim.
Old 06-12-2011, 14:38   #3
KonukEBRU EROGLU

Mutsuz BaŞarisiz Lazer Operasyonu

Sayın hukukcu cevanıza alakanıza en icten şükranlarımı sunarım,ameliyat öncesi bana ameliyatın nasıl yapılcanı anlatttı doktorum ve göz numaram 2.25 numaralara inmek amacımız dendi fakat herhangi bak ben ameliyat ederim gözünde numara kalır gibisinden bir diyalok aramızda asla gecmedi sadece tetkikler sonucu gözleriniz musayit cok başarılı bişekilde ameliyatınızı yaparız dendi ve hemen ertesi güne 2göz icin yüksek miktarda euro doviz cinsinden ödeme yaptım borc alarak bu parayı ödedim ameliyat sonrası doktorum 2kez muane etti daha sonra 3ay sonra gelin dendi ve şimdi 3ay dolmak üzre ben tekrar doktoruma muane olmam gerek tekrardan yüksek bi muane ücreti ödeyip gözlerimi lazerden dolayı doktoruma muanemi yaptırmalıyım ama muane ücretini dahi verecek durumum yok doktorumun enson muanesinde sag gözümde 3.5 numara kalmıstı ve iki gözlede yakını göremiyodum şunan durum aynı deyişme yok neyapmam gerek avukat tutacak durumum da yok lutfen bana yardım cı olunuz yol gösterınız
Old 06-12-2011, 17:42   #4
Mesut ÇETİN

Öncelikle geçmiş olsun.
Göze yapılan laser ameliyatlarında her zaman olumlu sonuç malesef alınamıyor.Bazı göz doktorları her vakada laser uygulamasına tereddütlü bakıyorlar diğer tedavi yöntemlerini gerçekleştiriyorlar.
Sağlık konularında,ameliyatlarda,ilaç verilmesinde vaat diye bir durum söz konusu olmaz.Bunu yapan yanlış yapmıştır.Az da olsa bir risk sözkonusudur.Benden önce yazan sayın üyenin yazdığı gibi konusunda uzmanlaşmış bir sağlık hukukcusuna başvurmanız yerinde olur.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Old 07-12-2011, 11:31   #5
nesteren

öncelikle 3 ayın dolmasını bekleyin,
sonra sizi ameliyat eden doktora gidin, ondan son durumunu öğrenin her iki göz için
tatmin edici bir sonuç alamazsanız bir devlet hastanesine giderek 2. bir görüş alın, sosyal güvenliğiniz varsa devlet hastanesinde sadece 5 tl katkı payı ödersiniz
Not: Hale sonuçtan memnun değilseniz ve ameliyat paralarının iadesi, manevi tazminat vs için dava haklarınız değerlendirilir. Bu durumda barodan adli yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca üzerinize ev, araba yoksa, eşinizin de yoksa o zaman bir avukat ile görüşüp adli yardım talepli bir dava da açılabilir.
geçmiş olsun
Old 11-01-2012, 13:47   #6
EBRU EROGLU

Varsayılan BaŞarisiz Lazer Operasyonu

degerli hukukcu ameliyat icin iyleşme süreci 3 ay doldu,lazer operasyonunu oldugum x hastanesine gittim uzagı ve yakını göremediyimi söyledim muane ve tetkiklerim yapıldı sag göz 1numara miyop ve astimat sol gözde astimat ve heriki gözlede yakını göremediyim tespit edildi.hastanenin dediyi bizde kusur yok gözünüz kendi kendine miyop olmaya calışıyor dendi fakat ameliyat öncesi gözünüz uygun ilasik yöntemiyle gayet güzel sorunsuz görünsünüz dendigi icin ben ikna olup ameliyat oldum bana numara kalır diye hicbir şekilde bilgi verilmedi zaten numara kalır dense idi ameliyat olmazdım hastane sadece kalan numara icin bir ameliyat daha yapabilceklerini söyledi ben g üvenemediyim icin kabul etmedim cünkü gözümü kaybetme riskim var devlet hastanesinede gitim ordaki dr da aynı şekilde gözümde 1numara miyop astimat ve yakın gorememe teşhisi koydu bu durum da ne yapmam lazım ödediyim ameliyat parasını iade almak istiyorum fakat ameliyata girmeden bana imzalattıkları belgelerde ne yazıyor bilmiyorum cunku okumadan ameliyat öncesi ilaclı net görmeyen gözle imzaladım korneayı büyütmek icin göze dökülen bir damla görmenizi engelliyor lutfen yardım edin nereye başvurup hkkımı aramalıyım
Old 06-09-2013, 15:37   #7
ebru eroglu

Varsayılan 1yıl sonra göz de sorunlar

Degerli yetkililer, önceki yazılarımdada belirttiğim Özel hastanede lazer ameliyatı sonrası şikâyetçi oldum, ve şikayetimi geri alırsam ameliyat ücretini geri iyade ediceklerini belirtiler hastane müdürü resmen yalvardı işimden olucam şikayetı alın diye bende o ankı ruh hali ve maddı yetersizlik sebebiyle sağlık bakanlığından Savcılıktan şikayetimi geri çektim, aradan 1yıl geçti dün göz dokturuna gittim ve gözlerde 2numara miyop.astimat sag gözde tembellik.ve gulokom başlangıcı ve sinirlilerde kuruma yakını görmeme teşhisi koydu ve 2ayrı uzak için ve yakın için gözlük verdi 1yıl ameliyat ücretini bana iyade ederken hastene kendi doldurduğu bir kagıtı bana imzalattı kâğıtta hiç bir yerde konuşmuycam Dünya göz Hastanesinden memnun ayrıldım diye yazıyordu, o kagıtı imzaladım ve paramı aldım ama şimdi bin pişmanım çünkü körlükle karşı karşıayayım ve 39yaşında 2ayrı gözlük kullanmaya mahkum edildim gulokom tedavısı göreceğim lütfen bana yol gösterin ben çaresiz kaldım gözlerimi tamamen mahvettiklerini bilmiyordum ne yapmam lazım Bana imzalattıkları kâğıt bana suc teckil edermi kanunen gecerliligi varmı?lutfen cevap yazın bana yol gösterin lütfen.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi