Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ev kredisi

Konuyu Kilitleyin
Old 11-03-2013, 02:08   #1
Konuk

Mutsuz ev kredisi

devam eden boşanma davamızda bana ve çocuklarıma nafaka bağlandı.eşim nafaka davası açtığım için kızgın.çünkü onun arada bir verdiği az parayla geçinmemizi istiyor ve ona sürekli muhtaç olmamız işine geliyor.bağlanan nafaka ile bu durum ortadan kalktı.şu an çocuklarla oturduğumuz evin yaklaşık 2 yıl daha kredi borcu var.ben eve tedbir koydurdum.nafakaya kızıp kredi borcunu bundan sonra hiçbir şekilde ödemeyeceğini ve bankanın evi satmasının umurunda olmadığını söylüyor.mutlaka da inat için yapacağını düşünüyorum.kendisi devlet memuru ve krediyi rahat ödeyebilecek kadar iyi maaş alıyor.banka krediyi ödemezse hemen evi satar mı yoksa maaşına hacizmi koyar.ben nafaka ile çocuklarla ancak geçiniyorum.bana sen oturacaksan öde diyor ki ödeyemem.çünkü kredi taksiti 750 tl.7 yıl ödeme yapmış.2 yıl daha ödemiyor.bir sorum da şu evin kredisini ödemeyi kesmesi onun açıp benim kabul etmediğim davayı benim lehime etkiler mi.yanıtınız için teşekkür ederim.
Old 12-03-2013, 18:16   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Alıntı:
banka krediyi ödemezse hemen evi satar mı yoksa maaşına hacizmi koyar.ben nafaka ile çocuklarla ancak geçiniyorum.bana sen oturacaksan öde diyor ki ödeyemem.çünkü kredi taksiti 750 tl.7 yıl ödeme yapmış.2 yıl daha ödemiyor.bir sorum da şu evin kredisini ödemeyi kesmesi onun açıp benim kabul etmediğim davayı benim lehime etkiler mi.yanıtınız için teşekkür

Banka alacağını alamassa icra takibi,haciz,satış da dahil olmak üzere yasal işlemleri elbette yapabilir.Banka maaşına hacizle yetinmek durumunda değildir ve sözleşmenin elverdiği biçimde davranacaktır.

Eşinizin davaya kadar düzenli olarak ödediği ve şimdi ödemek istemediği krediyi ödemekten vazgeçmesinin yargılamayı dolaylı etkilediğini düşünüyorum.Çünkü dava davanın açılış tarihinde belirtilen olaylar üzerinden yürümektedir.

Mahkeme kredinin düzenli ödenmesi için eşinize bir yaptırımda bulunamaz.

Eğer kalan borç ödenmediğ diye taşınmaz satılacak olur ise artan paranın eşinize ödenmemesi için aile mahkemesinden tedbir kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

Davacnızı bir avukatla yürütmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi