Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

organize sanayi bölgelerine karşı dava

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-01-2016, 10:22   #1
tuğbacirak

Varsayılan organize sanayi bölgelerine karşı dava

sevgili meslektaşlarım;
bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. x Organize sanayi bölgesinde bir iş yapan müvekkilimin buradan alacağı var dava açmak istiyorum lakin nerede dava açacağımı bilemedim.Lütfen yardım edermisiniz.
Old 04-01-2016, 12:01   #2
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan tuğbacirak
sevgili meslektaşlarım;
bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. x Organize sanayi bölgesinde bir iş yapan müvekkilimin buradan alacağı var dava açmak istiyorum lakin nerede dava açacağımı bilemedim.Lütfen yardım edermisiniz.

Bu soruya doğru cevap verebilmek için soruyu somutlaştırmanız gerekmektedir.

Nerede sorusuna cevap arıyorsanız, OSB'nin bağlı bulunduğu yer mahkemesinde dava açabilirsiniz.

Kolay Gelsin...
Old 04-01-2016, 12:28   #3
tuğbacirak

Organize Sanayi bölgesi yönetimi vekil edenle bir sözleşme tanzim etmiş olup bu sözleşmeden kaynaklanan bir alacak davası açmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum.
Old 04-01-2016, 12:38   #4
Av.Selim Balku

OSB ile ilgili husumet sıkıntısı var bence hususmet OSB kanunu madde 11 gereği OSB Başkanlığı şeklinde olmalı (Belediye Bşakanlığı gibi)

Sözleşmenin türüne göre iş, ticaret vd mahkemelerde davanızı açabilirsiniz.

Kolay gelsin...
Old 06-01-2016, 15:39   #6
tuğbacirak

sorumu genişletmek istemekteyim. Şöyle ki vekil eden firma ihale ile organize sanayi bölgesinde yolların yapımı ile ilgili olarak bir sözleşme tanzim etmiştir.

Vekil eden sözleşme şartlarını yerine getirmiş ancak organize sanayi bölgesi yetkilileri maalesef ki ilave yaptırılan işlerin bedelini ödememek adına sorunlar çıkartmaktadır.Bu konuda tarafımızdan ihtarnameler gönderilerek ilave yapılan işlerin bedelleri talep edilmiş ancak ihtarnameye karşılık olarak tarafımıza kesin hakediş işlemlerini tamamlamamızı aksi halde teminat mektubumuzun paraya çevrileceği gibi bir yanıt göndermiş bulunmaktadır.sorum şudur ki;

1- Teminat mektubunun paraya çevrilmesine nasıl engel olabileceğiz.
2- ek yapılan işlere ilişkin olarak alacak davası mı yoksa fatura kesmek sureti ile icra takibi mi yapmak daha doğrudur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi