Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Kıdem tazminatı faizi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-03-2010, 02:06   #1
Av. Eugen Huber

Varsayılan Kıdem tazminatı faizi

İyi geceler meslektaşlarım. Geçenlerde kıdem tazminatı davam sonuçlandı. Fesih tarihi olan 04.04.2007 tarihinden itibaren en yüksek banka mevduat faizi işletilmesine karar verildi.
Bu sitedeki açıklamaları okudum. Benim icra takip programıma girerek faizi hesaplattım. 4.500 TL. alacağa, 3600 TL faiz çıkardı. Hesaplana faiz seçenekleri var, en yğksek YTL. mevduatı işaretleyince bu korkunç faizle karşılaştım. Acaba siz kıdem tazminatı faiz hesabını nasıl yapıyorsunuz. Açıkça hiç uğraşmadan icra programıma basınca kendiliğinden çıktı. Acaba bu icra takip programının yaptığı hesaba güvenebilir miyim?
Old 05-03-2010, 11:44   #2
ali ekmekçi

borçlu faize itiraz ederse karşı avukatlık ücreti ödemeniz muhtemeldir.Zira fiilen uygulanmakta olan en yüksek banka mevduat faizini tespit etmeniz gerekmektedir.Güvenilir bir takip programını etrafınızdan öğrenebilirsiniz.Ya da 1-2 bankadan bilgi alabilirsiniz ki en sağlıklısı bu yol olsa gerektir.İyi çalışmalar..
Old 05-03-2010, 14:36   #3
Noyan Yiğit

Sayın meslektaşım ben de kullandığım icra proğramında hesapladım. Faizi yıllık % 27 olarak hesaplıyor. Ben de de 3548.00 TL. çıktı. Bu hesap doğru sanırım.Bilginize.
Old 05-03-2010, 15:13   #4
cynic

icra programında ki faiz sekmesinden faiz dönemlerine ve karşılığı oranlarına bakın. Bunları bankadan alacağınız oranlarla karşılaştırın.bu şekilde doğruluğundan emin olabilirsiniz.
Old 05-03-2010, 15:37   #5
Av. Eugen Huber

Varsayılan Cevaplarınız için teşekkür ederim

Müvekkilin eşi, Garanti bankası'nda çalışıyor. Onunla irtibata geçiyorum. İnşallah benim takip programım doğrudur.. Ve Sayın Noyan Yiğit, sağlamasını yaptığınız için teşekkürler
Old 07-03-2010, 17:40   #6
ali ekmekçi

Sayın Noyan bu hesap da muhtemelen yanlış...Müvekkilime karşı yapılan icra takibinde kıdeme EYBMF uygulanmıştı.Faize itiraz ettik 3 bankadan oranlar soruldu 2009 Kasımında gelen cevaplarda %18 e kadar düşmüştü.Karşı taraf bize ücreti vekalet ödedi çünkü hesabı fahişti.Bankadan sormak en doğrusudur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi