Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Person of Interest (tv dizisi)

Yanıt
Old 26-12-2020, 11:55   #1
hukukbilgisi

 
Mesaj Person of Interest (tv dizisi)Amerika'da geçen bir dizidir. 11 Eylül 2001'deki saldırılardan sonra devlet, teröristleri daha suç işlemeden yakalamak için çalışmalara başlar. Bir bilgisayar uzmanı (Harold), bu amaca uygun bir bilgisayar inşa eder, bilgisayara da 'Makine' ismini verir. Harold, yaptığı bilgisayarı 1 Dolar karşılığında devlete verir. Harold, kullananlara sınırsız bir güç vermemek için, makineye bazı kısıtlamalar koymuştur. Veriler, yalnızca sosyal güvenlik numarası olarak çıkabilecektir.


Makine, sadece terörle ilgili sonuçlar verecek şekilde tasarlanmışsa da, terörle ilgili olmayan suçlara ilişkin de numaralar vermeye başlar. Numarayı taşıyan kişiler fail, mağdur ya da şahittir. Devlet, 'ilgisiz' denilen bu numara sahipleriyle ilgilenmemektedir.


Harold, ilgisiz numaralara ilişkin suçları önlemek için, devletten gizli bir ekip oluşturur.

Tüm bunlar olurken, özel bir güvenlik şirketi de, kendi bilgisayarını yapmaya çalışmaktadır. Yeni bilgisayarı yapan kişi ise, sınırsız bir güce sahip bilgisayar istemektedir. Şirket, Samaritan adını verdiği bu bilgisayarla, tüm dünyayı yönetecek bir mekanizma kurma peşindedir. İnsanların para, şehvet gibi kusurlarının olduğunu, bu kusurları taşımayan bir bilgisayarın yönetimi devralması gerektiği düşüncesindedir.


Bir tarafta Makine, diğer tarafta Samaritan olunca, çatışma da kaçınılmaz olmaktadır. Bu ikisinin yanında bir başka grup daha vardır ki, o da devletin vatandaşlarını gözetlemesinden son derece rahatsızdır. Vigilance denilen bu grup da, diğer iki grup gibi silah kullanmaktan kaçınmamakta, radikal eylemler yapmaktadır.


Hikâyenin çeşitli aşamalarında, izleyenleri kimi sürprizler beklemektedir.


Jim Caviezel ve Michael Emerson başrollerde...


Biri mi bizi gözetliyor, yoksa birkaçı mı, siz karar verinGösterildiği tarihler: (2011–2016)
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
La casa de papel (Tv dizisi) hukukbilgisi Sinema ve Televizyon 3 04-05-2018 16:25
Legal cause - Interest rate Roman Turkish Law 2 05-04-2013 18:05
Özel Hastanede yaşamış olduğum talihsiz serüvenler dizisi Konuk (MİHRİBAN) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) 1 25-04-2011 16:00
Uluslararası Af Örgütü Seminerler Dizisi .2. Av.Habibe YILMAZ KAYAR Adliye Duvarı 0 27-04-2003 16:18


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02904606 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.