Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Haberleşme Hürriyeti

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-11-2011, 21:27   #1
suvaroğlu

Varsayılan Haberleşme Hürriyeti

Saygıdeğer Meslektaşlarım bir konu hakkında değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

1- Son aylarda ikamet ettiğim yerde sıkça tüm gsm operatörlerine ait şebekeler,internet ve şehirler arası telefon görüşmeleri 2 güne varan sürelerde kısıtlanmaktadır.(İl ve ilçe telekom müdürlükleri tarafımıza bir çalışma veyahut arızanın olmadığını bildirdiler)
Bağlı bulunduğumuz gsm operatörü müşteri hizmetlerini aradığımızda böyle bir kesintinin sistemlerinde görünmediğini belirttiler.
Savcılığımız tarafından kesinti olduğuna dair tutulan tutanaklar ışığında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Türk telekominikasyon daire başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulunmayı, ayrıca tazminat davasına konu olmak üzere delil tespiti davası açmayı düşünüyorum .

a) gsm operatörleri hakkında da suç duyurusunda bulunabilir miyim ki hizmeti parayla satın alıyoruz

b) Şüphesiz ki bu durum maddi kaybımıza da sebep olabiliyor acaba Manevi tazminat davasıyla beraber maddi tazminatta isteyebilir miyiz .
Bu konu hakkında emsal var mıdır acaba? değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim ..Saygılar iyi çalışmalar
Old 18-11-2011, 14:00   #2
M.SERDAR DEMİRTAŞ

Cep Telefonu İletişim Hizmeti veren şirket yetkililerinin 257/2'ye göre sorumlu olabilmesi için ; şirketin kamu tüzel kişisi ve yetkilisinin de kamu görevlisi olması gerektiğini düşünüyorum.Manevi tazminat konusuna gelince ; 2 günlük iletişim kesintisinin sizde oluşturduğu elem , ızdırap ve keder konusunda mahkemeyi ikna etmeniz gerekir.Mesela başka bir şehirde ya da ulaşımı zor bir köyde yaşayan hatta kamu hizmeti gören bir yakınınız olabilir ve şahsın yaşadığı yer örneğin terör tehdidi altında olabilir ! Ancak bu çeşit gerçekten ulaşılamamanın sizi endişeye sevk edebileceği durumları ispat etmeniz gerekmektedir.Maddi tazminat ise iletişim eksikliği sebebiyle maddi kayba uğramanız halinde gündeme gelecektir diye düşünüyorum.
Old 18-11-2011, 14:08   #3
İlhan_ERDEN

Alıntı:
Yazan suvaroğlu
Savcılığımız tarafından kesinti olduğuna dair tutulan tutanaklar ışığında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Türk telekominikasyon daire başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulunmayı, ayrıca tazminat davasına konu olmak üzere delil tespiti davası açmayı düşünüyorum .
a) gsm operatörleri hakkında da suç duyurusunda bulunabilir miyim ki hizmeti parayla satın alıyoruz
b) Şüphesiz ki bu durum maddi kaybımıza da sebep olabiliyor acaba Manevi tazminat davasıyla beraber maddi tazminatta isteyebilir miyiz .
Bu konu hakkında emsal var mıdır acaba? değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim ..Saygılar iyi çalışmalar

Herhangi bir suçun ve dolayısı ile cezai bir sorumluluğun sözkonusu olmadığını, hizmetin parayla satın alınmasının tek başına uyuşmazlığın cezai bir uyuşmazlık olarak algılanmasına yeterli olamayacağını, manevi tazminat için, bu 2 güne varan kesintiler sebebiyle duyulan ve manevi tazminatı gerektirecek boyuttaki elem, ızdırap ve acının ispatlanması gerektiğini, maddi kaybın ise ön ödemeli hat için sözkonusu olmayacağını, faturalı bir hat için ise, satın alınan aylık paketin, aylık bedeline oranla, iletişimin olmadığı günlere oranlanarak buunacak bir maddi tazminnatan öte gidemeyeceğini düşünüyorum.
Old 19-11-2011, 14:42   #4
suvaroğlu

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim işlemleri başlattım umarım iyi bir netice alırım ..
Old 19-11-2011, 14:50   #5
İlhan_ERDEN

Alıntı:
Yazan suvaroğlu
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim işlemleri başlattım umarım iyi bir netice alırım ..
Başarılar diliyor ve başlattığınız işlemlerin neticesini paylaşmanızı bekliyoruz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi