Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Pratikte İcra Hukukuna hakim meslektaş arıyorum.

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-10-2012, 07:00   #1
peling

Varsayılan Pratikte İcra Hukukuna hakim meslektaş arıyorum.

Merhabalar,
Stajda icra hukuku ile ilgilenme imkanım olmadığından pratikte ilamların icrası, itirazın iptali, tehiri icra, haciz kaynaklı tazminat, icra marifetiyle tahliye vb. icra konularında ne yazık ki çok zorlanıyorum. Kitap üzerinden hareket etmekle de pek yol alamadım. Bu konuda pratikte tecrübesi olan bir meslektaşımdan sohbet tadında destek rica ediyorum. Talep halinde sair hukuki konularda kendisine destek sunabilir ya da saat ücreti ödeyebilirim. Sürekli yardım almaktansa öğrenmek istiyorum.
İlgi ve desteğinize şimdiden teşekkür ederim.
Old 06-10-2012, 08:56   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Merhabalar,
Stajda icra hukuku ile ilgilenme imkanım olmadığından pratikte ilamların icrası, itirazın iptali, tehiri icra, haciz kaynaklı tazminat, icra marifetiyle tahliye vb. icra konularında ne yazık ki çok zorlanıyorum. Kitap üzerinden hareket etmekle de pek yol alamadım. Bu konuda pratikte tecrübesi olan bir meslektaşımdan sohbet tadında destek rica ediyorum. Talep halinde sair hukuki konularda kendisine destek sunabilir ya da saat ücreti ödeyebilirim. Sürekli yardım almaktansa öğrenmek istiyorum.
İlgi ve desteğinize şimdiden teşekkür ederim.
Sayın peling;

Pratikte icra hukukuna hakim bir meslektaşımızın size sohbet tadında bir katılımla katkısı olamayacağı kanaatindeyim zira adı üzerinde pratiğe dair zorlandığınız alanlarda katkıya ihtiyacınız var ve bunun yolu sözlü anlatımdan değil, icra müdürlüklerinde çalışma yaparken bizzat öğrenmeniz ya da destek verecek meslektaşla bir arada işlem yapmanızdan geçer diye düşünüyorum.

İcra Hukuku, diğer hukuk alanlarına kıyasla uygulama yönü daha ağır basan bir alandır ve teorik desteklerle ilerleme imkanı bulabilmeniz hemen hemen mümkün olmayıp, sahada işlem yaparak -elbette hatalar da olacaktır- öğrenme imkanı bulabileceğiniz bir alandır.

Saygılarımla..
Old 08-10-2012, 20:46   #3
Av.YBayrak

Sn meslektaşım Peling;
Sn Meslektaşım Engin Ekici'nin söylediğine katılıyorum, doğrudur. Fakat sohbet tarzından çok, teori ile pratik uygulamayı konu çalışır gibi birlikte çalışacağınız bir meslektaşımdan yarar sağlayabilirsiniz. Her ne kadar esas uğraşı alanım icra hukuku değilse de 14 yıllık meslek yaşantımda şimdiye kadar her hangi bir sorunla karşılaşmadan ilamlı -ilamsız takipler, iflas takip ve davaları vb. ile epeyce uğraştım. Görüşmek isterseniz adres ve tlf. um hem profilde, hem Baro sayfamızda var. Bürom Şişli' de eski Şişli icraların olduğu Kocamansur sokakta. Bildiğim kadarını paylaşabilirim. Telefonla da yardımcı olabileceğim hususlar olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.
Şu "ücret" konusu mesleğimin ilk yıllarında yardım isteyen bir meslektaşımıza bir diğer deneyimli meslektaşımızın ağzını fermuar kapatır gibi yaparak "büroya gel, danışma parasını isterim" dediği sahne gözümün önüne geliyor, o iki meslektaşımı izlediğim o sahnede gerçekten üzülmüştüm. Meslektaşından ücret isteyecek, ücret beklentisi olacak olanlar her halde bu sitede bilgi paylaşımında olmazlar diye düşünüyorum...
Old 10-10-2012, 22:54   #4
av.sahin67

Sayın Meslektaşım ben de genç bir avukatım ama icra konusunda bildiklerimi paylaşırım hatta işlem yaptığınızda aynı adliyede isek ( ben genellikle çağlayan veya bakırköy adliyelerinde oluyorum ) bizzat da yardımcı olabilirim. AV.ŞAHİN ÇARŞANBALI-05334738164
Old 12-10-2012, 14:59   #5
peling

Sayın Av. YBayrak ve Av. Şahin Bey,
Öncelikle nazik tutumunuz ve olumlu yaklaşımınızla manevi desteğiniz için sizlere teşekkür ederim.
Av. Engin Bey'e de yönlendirme ve desteği için teşekkür ediyorum.
Beylikdüzü'nde bulunuyorum, bulunduğunuz bölge ve adliyelerde sizler için de uygun olduğu takdirde tanışmak ümidindeyim. Olur-olmaz, herhalükarda manevi anlamda verdiğiniz destek dahi benim için güç kaynağı oldu.
Saygılarımla,
Old 12-10-2012, 19:55   #6
Av.YBayrak

Sayın meslektaşım Peling;
Önceki mesajımda belirttiğim gibi, icra alanı esas uğraşı alanım değil fakat, şimdiye kadar idare ettim.
Olur ya da olmaz değil, olur. Az olur, çok olur, azık torbasında ne varsa paylaşırız. Maddi anlamda da katkıda bulunmak isterim, bulunabilirsem bundan mutluluk duyarım. Ayrıca bir iki meslektaşımızın da katılacağı birlikte bilgilerimizi gözden geçirme, paylaşma ortamları da olabilir, bir meslektaşımdan böyle bir talep geldi. Daha önce THS de icra hukuku ile ilgili paylaşımlarımız olmuştu, o başlıklara da göz atmanızı öneririm. Malum, THS yüksek lisans seviyesini aşmış, Dr'a düzeyinde öğrenim olanağı sunuyor. Emin olun yerel veya üst mahkemelerdeki hukukçulardan, üye olmayan meslektaşlarımıza kadar herkes için THS açık üniversite hukuk fakültesi. Bana soru soran herkese THS ye baktın mı, takip ediyor musun diye soruyorum. Biraz paylaşım ve muhabbetten sonra takip edenler ve eski konu başlıklarını inceleyenler de bana artık ceza hukuku dışında soru sormuyorlar, sadece yolları düşerse çay-kahve muhabbetine geliyorlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi