Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Adalet Bakanlığı Ödül Kazandı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-06-2012, 06:43   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan Adalet Bakanlığı Ödül Kazandı

Birleşmiş Milletler Kamu Hizmetleri
Ödülünü kazanan Adalet Bakanlığı ''SMS
Bilgi Sistemi'' projesiyle birinci, UYAP
projesiyle ikinci oldu.

Dışişleri Bakanlığının haberi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:
''Birleşmiş Milletler (BM) Kamu Hizmetleri Ödülü, kamunun sunduğu hizmetin daha etkin hale getirilmesini sağlayan uygulamalara 2003 yılından beri verilmektedir. Bu yılki ödül töreni, 25 Haziran 2012 tarihinde New York’ta düzenlenecektir.''

''Adalet Bakanlığımız BM Kamu Hizmetleri Ödülü için aday olmuş ve kamu hizmetlerinde yolsuzluğun önlenmesi ve yolsuzlukla mücadele kategorisinde “SMS Bilgi Sistemi” projesiyle birinci, Hükümetteki bilgi yönetimini geliştirmek kategorisinde “Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP)” ile ikinci olmuştur. Söz konusu ödül, ülkemiz tarafından ilk kez kazanılmaktadır.''

''BM Kamu Hizmeti Günü’nün onuncu yıldönümünün kutlanacağı 25 Haziran günkü törene BM Genel Kurulu Başkanı, Ekonomik ve Sosyal İşlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ile üst düzeyli hükümet yetkililerinin katılımı beklenmektedir. Ayrıca, 26-27 Haziran günleri kamu yönetiminin farklı boyutlarının ele alınacağı atölye çalışmaları düzenlenecektir.''

''Kamu Hizmetleri Ödül Törenine Adalet Bakanlığımız üst düzeyli bir heyetle iştirak edecektir.''

Kaynak : http://www.mfa.gov.tr/no_164_-12-haz...-kamu-hizmetle
Old 17-06-2012, 09:16   #2
Armağan Konyalı

Yukarıda sunulan haberin fon müziği:

''Beğenmezsen beğenmeee
Beğenenler var beniii, beğenenler var beni.''

http://www.turkudostlari.net/nota.asp?turku=923
Old 18-06-2012, 07:59   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Yukarıda sunulan haberin fon müziği:

''Beğenmezsen beğenmeee

http://www.turkudostlari.net/nota.asp?turku=923

Old 18-06-2012, 11:35   #4
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
''Beğenmezsen beğenmeee
Beğenenlerin beğenmesi normal, çünkü onlar UYAP'ı kullanmıyor! O türküye karşılık ben de "bize Çatıdan düşen birini getirin!" diye Nasrettin Hoca fıkrasına atıf yapabilirim.

THS'de yıllardır UYAP'ı tartışıyoruz, hiçbir meslektaşın "niye bir yargı ağı kuruyoruz?" dediğini hatırlamıyorum. Sanıyorum ki hepimiz bu ağı destekliyoruz, var olması gerektiğini düşünüyoruz ve proje olarak da Birleşmiş Milletler kadar biz de takdir ediyoruz. Ancak bir projenin fikir olarak başarılı olması ile başarılı uygulamaya geçmesi ve başarılı yönetilmesi arasında çok ciddi bir fark var ve maalesef Birleşmiş Milletler de o farkı değerlendirebilecek konumda değill diye düşünüyorum.
Old 18-06-2012, 12:41   #5
Av.Barış

Alıntı:
Yazan Admin
Beğenenlerin beğenmesi normal, çünkü onlar UYAP'ı kullanmıyor! O türküye karşılık ben de "bize Çatıdan düşen birini getirin!" diye Nasrettin Hoca fıkrasına atıf yapabilirim.

THS'de yıllardır UYAP'ı tartışıyoruz, hiçbir meslektaşın "niye bir yargı ağı kuruyoruz?" dediğini hatırlamıyorum. Sanıyorum ki hepimiz bu ağı destekliyoruz, var olması gerektiğini düşünüyoruz ve proje olarak da Birleşmiş Milletler kadar biz de takdir ediyoruz. Ancak bir projenin fikir olarak başarılı olması ile başarılı uygulamaya geçmesi ve başarılı yönetilmesi arasında çok ciddi bir fark var ve maalesef Birleşmiş Milletler de o farkı değerlendirebilecek konumda değill diye düşünüyorum.

açık söylemek gerekirse ben takdir etmiyorum. proje doğru ancak hala sorunlu.
davulun sesinin uzaktan güzel geldiği sözünü bilmeyen yoktur herhalde.
ilk 2005'te verilen seminerde bizde ağzımız açıkça kalacak şekilde dinlemiş ve "vay be bakanlık hakikaten çalışmış" demiştik. eminim bize anlattıklarının hepsini yurt dışında da anlatılmışsa bu proje tabi ödül kazanır. ancak o yurt dışında projeye ödül verenler 2006'dan beri sorunların devam ettiğini, sunucu hızlarının yetersiz olduğu, sistemin sürekli kesildiğini ve bunun tüm yargı sistemini felç ettiğini, hala avukatlara bu sistemin tam olarak kullandırılmadığını, bazı özelliklerinin ücretli yapıldığını, türkiye'de hangi adliyeye gidilirse gidilsin adliye personelinin bundan illallah ettiğini görseler eminim ödülü geri alırlar.
Old 18-06-2012, 14:01   #6
Av.Ömer Güntay

Sayın Admin'in açıklamasına katılıyorum. Adalet Bakanlığı'nın ödül kazanmasına da sevinirim ayrıca.
Yalnız ben kendi tefekkür ve zaviyemden Adalet Bakanlığı'na verilen bu ödülde herhangi bir "adli" yön görmüyorum.
Saygılarımla.
Old 18-06-2012, 17:45   #7
Av.Kaan

Milletler birleşmiş Uyapı ve Bakanlığımızı takdir etmiş.

Kullanıcılar birleşmip uyap'ı takdir eder mi bilemem.

Admin gibi düşünüyorum. Fikir bazında çok iyi, işlev bazında fikre nazaran sönük. Yine de uygulamada bir çok faydasının olduğu tartışılmaz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi