Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

belediye den komşu imara izin verildi müzekkilimin imarı durduruldu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-07-2010, 10:38   #1
tekokur

Varsayılan belediye den komşu imara izin verildi müzekkilimin imarı durduruldu

Sayın meslektaşlarım.

Benim müvekkilim inşaatının 2. ve 3. kat imarı ruhsatsız ve belediyenin hissesi oldugundan durduruldu. Fakat komşu inşaatların imarlarıda aynı sorunları olmasına rağmen insaatları durdurulmadı ve bitirildi. Burada belediyenin bir siyasi amaç durumu var. Bu durumda öncelikle suç duyurusunda bulunuldu. ardından idari mahkemeye dava açmayı düsünüyorum. burada ek olarak belediyenin yapmış olduğu ayırımcılıgada dava açmak istiyorum. nasıl bir yol izliyebilirim?

ayriyeten ruhsat talebinde bulunuldu.Belediyenin cevabı ise şöyle:

'' parselin içerisinde başlattığınız inşaatınızın ruhsata başlanması için verilen dilekçeniz incelenmiş olup; söz konusu parsel hisseli olduğundan ruhsat işlemlerinize yapılamamıştır. ''

yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Old 02-07-2010, 11:24   #2
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan tekokur
Burada belediyenin bir siyasi amaç durumu var.
Sayın tekokur

1- Her belediyede yüzlerce ve binlerce ruhsatsız inşaat yapılmakta. Belediyelerin mevzuatla sınırlanan eleman kadroları denetime ve yıkıma yetmiyor. Bu durumda belediyeler ancak şikayet konusu olan inşaatlarla ilgili işlem yapabiliyorlar.

Diğer inşaatlarla ilgili işlem yapılmazken sizin inşaatınızla ilgili işlem yapılmasının nedeni şikayet bulunmasıdır. Şikayet verken, siyaset veya ayrımcılık gibi başka bir neden aramaya gerek bulunmamaktadır.

2- Başkasının arazisine inşaat yapmak için ruhsat istenmesi halinde belediyenin ruhsat vermemesi doğrudur. Aksi halde gecekondulara ruhsat verilmiş olur.

Saygılarımla
Old 02-07-2010, 11:34   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan tekokur
Sayın meslektaşlarım.

Benim müvekkilim inşaatının 2. ve 3. kat imarı ruhsatsız ve belediyenin hissesi oldugundan durduruldu. Fakat komşu inşaatların imarlarıda aynı sorunları olmasına rağmen insaatları durdurulmadı ve bitirildi. Burada belediyenin bir siyasi amaç durumu var. Bu durumda öncelikle suç duyurusunda bulunuldu. ardından idari mahkemeye dava açmayı düsünüyorum. burada ek olarak belediyenin yapmış olduğu ayırımcılıgada dava açmak istiyorum. nasıl bir yol izliyebilirim?

ayriyeten ruhsat talebinde bulunuldu.Belediyenin cevabı ise şöyle:

'' parselin içerisinde başlattığınız inşaatınızın ruhsata başlanması için verilen dilekçeniz incelenmiş olup; söz konusu parsel hisseli olduğundan ruhsat işlemlerinize yapılamamıştır. ''

yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

"Kötü emsal, emsal olmaz."
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi