Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İŞ Mahkemesİ Kararlarinda Temyİz Harci

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-02-2009, 09:24   #1
fatihlk

Varsayılan İŞ Mahkemesİ Kararlarinda Temyİz Harci

Merhaba...

Davaci İŞÇİ DİlekÇesİyle 400 Ytl Kidem 200 Ytl İhbar, 200 Ytl Ücret AlacaĞi, 200 Ytl İkramİye Ve Yillik Ücretlİ İzİn AlacaĞinin İŞ Akdİnİn Fesİh Tarİhİnden İtİbaren Mevduata Uygulanan En YÜksek Faİzİ İle Talep EtmİŞ, BİlİrkİŞİ Raporuna GÖre Islah EtmİŞ Ve 9089,43 Ytl Ye ÇikarmiŞtir. Davanin Reddİne HÜkmedİlmİŞtİr. GerekÇelİ Kararda HarÇ Kismi Aynen ŞÖyle:

Maktu Ret Karar Ve İlam Harci Olan 14.00 Ytl Den PeŞİn Alinan 12.20 Ytl Nİn Mahsubu İle Eksİk 01.80 Ytlnİn Davalidan Alinip Hazİnaye İradina...

Benİm Sorum Şu: Davaci SÜresİnde Temyİz Ettİ Ve Temyİz Harci Olatak Maktu 14.oo Ytl Alindi. Temyİz Harci Bu Davada BÖyle Maktu Mu Alinir? Alnirsa Neden? Alinmazsa Ve Nİsbİ İse Ne Kadardir? Ve YanliŞ AlinmiŞsa Davali Olarak Nasil Bİr İtİrazda Bulunsak?

MeslekdaŞlarima Mutlu GÜnler...
Old 13-02-2009, 10:50   #2
Armağan Konyalı

Alıntı:
Harci Bu Davada BÖyle Maktu Mu Alinir? Alnirsa Neden? Alinmazsa Ve Nİsbİ İse Ne Kadardir?
Harçlar Kanunu'na bakınız. (1 sayılı tarife - A) III/2-a)

Göreceksiniz ki Harçlar Kanunu büyük harflerle yazılmamıştır. Siz de mesajlarınızı büyük harflerle yazmayınız.

Saygılarımla
Old 13-02-2009, 12:03   #3
fatihlk

özür dilerim. yazım kuralını şimdi okudum. küçülterek yeniden soruyorum. harçlar kanununa baktım sorumdaki dava bakımından temyiz harcının ne olması gerektiğini çıkaramadım?

"davaci işçi dilekçesiyle 400 ytl kidem 200 ytl ihbar, 200 ytl ücret alacaği, 200 ytl ikramiye ve yillik ücretli izin alacağinin iş akdinin fesih tarihinden itibaren mevduata uygulanan en yüksek faizi ile talep etmiş, bilirkişi raporuna göre ıslah etmiş ve 9089,43 ytl ye çikarmiştir. davanin reddine hükmedilmiştir. gerekçeli kararda harç kismi aynen şöyle:

maktu ret karar ve ilam harci olan 14.00 ytl den peşin alinan 12.20 ytl nin mahsubu ile eksik 01.80 ytlnin davalidan alinip hazinaye iradina..."

benim sorum şu: davaci süresinde temyiz etti ve temyiz harci olatak maktu 14.oo ytl alindi. temyiz harci bu davada böyle maktu mu alinir? alnirsa neden? alinmazsa ve nisbi ise ne kadardir? ve yanliş alinmişsa davali olarak nasil bir itirazda bulunsak?

meslekdaşlarima mutlu günler...

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi