Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Telefonla Tehdİt SuÇunun İspati Sorunu!!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-06-2011, 16:49   #1
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Varsayılan Telefonla Tehdİt SuÇunun İspati Sorunu!!

Sayın üyeler hepinize kolay gelsin,sulh ceza mahkemesi Sayın hakimi müvekkilimi birden fazla tehdit eden eşi ve babası hakkında beraat kararı verdi. Telefon kayıtları,tehdit edilirken yanında olan tanık ve aldatmaya dayalı bir boşanma dosyasına rağmen son celse sanıklar müdafiinin verdiği dilekçeden çok etkilendi ve elindeki ceza için aldığı not kağıdını yırtarak "her ne kadar"diye beni deli eden kararını verdi süre tutum dilekçemi de "süre tutum mu veriyorsunuz diye alıp havale etti Bir karar da yok ki lehime,yardım edin,saygılar...
Old 01-06-2011, 17:13   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Dosyada mahkumiyete yeter delil mevcut ise hissi davranılarak verilen beraat kararının temyizde bozulacağını düşünüyorum. Sonuçta mahkemelerce verilen her kararın adil ve yasalara uygun olduğunu söylemek mümkün değildir. Siz de detaylı bir temyiz dilekçesi ile kararın bozulması yönünde çaba sarf edeceksini<. Selamlar
Old 02-06-2011, 21:07   #3
Av. Aylin Kaya

Benzer bir telefonla tehdit ve hakaret davasında, müvekkilimin tehdit esnasında telefonun hopörlörünü açması ile karşı tarafın sözlerini duyan tek bir tanık ile sanık mahkum olmuştu...dosyam henüz kesinleşmedi ama.
Old 03-06-2011, 11:13   #4
av.yağmur deniz

sanıklar müdafiinin verdiği etkileyici dilekçede ne yazıyordu acaba....?
Old 06-06-2011, 17:04   #5
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Şikayetçinin soyut iddiası dışında başkaca delilin olmadığı,beraat talebi,tahrik olduğu cezadan indirilmesi gerektiği,hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının uygulanmasını talep ettikleri yer alıyordu bir de muhteşem bir yargıtay kararı
Old 31-01-2012, 21:32   #6
tiryakim

Muhteşem Yargıtay Kararı hangi yargıtay kararı acaba ?
Old 03-02-2012, 14:46   #7
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Yargıtay 2.Ceza Dairesi 2004/5702 E ve 2005/18847 K saylı kararında mahkumiyeti bozmuş beraat gerekir demiş...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi