Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

2012 İstanbul Barosu Başkan Seçimlerine katılmayanlara uygulanacak ceza 350-TL mi?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-10-2012, 13:04   #1
Semender33

Varsayılan 2012 İstanbul Barosu Başkan Seçimlerine katılmayanlara uygulanacak ceza 350-TL mi?

Merhabalar
2012 İstanbul Barosu başkan seçimlerinde seçime katılmama halinde yine geçen seçimde olduğu gibi 350 tl ceza uygulanacak mı bu oran artırıldı mı?
Old 09-10-2012, 15:19   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Merhabalar
2012 İstanbul Barosu başkan seçimlerinde seçime katılmama halinde yine geçen seçimde olduğu gibi 350 tl ceza uygulanacak mı bu oran artırıldı mı?

Sorunuzun yanıtı Avukatlık Kanunu'nun 86. maddesindedir.
Old 09-10-2012, 19:27   #3
Semender33

Tam net bir miktar soracak olsam, seçim ile alakalı bir çalışmada kullanılmak üzere lazım.
Old 09-10-2012, 19:39   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Tam net bir miktar soracak olsam, seçim ile alakalı bir çalışmada kullanılmak üzere lazım.

İstanbul Barosu'na kayıtlı olsaydım, yıllık kesenek tutarını bilirdim.
Siz hangi baroya kayıtlısınız?
Old 09-10-2012, 20:29   #5
Semender33

Ben daha staj başvurusunu yeni yeni tamamlıyorum ayın 16 da sanırım resmen staj başlayacak o yüzden istanbul barosu yıllık kesenek tutarını bilmiyorm. Ama istanbul barosu hakkında bildiğim birşey varsa oda staj merkezinin ist. hukuk öğr. işleri gibi olduğu.
Old 09-10-2012, 20:40   #6
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Ben daha staj başvurusunu yeni yeni tamamlıyorum ayın 16 da sanırım resmen staj başlayacak o yüzden istanbul barosu yıllık kesenek tutarını bilmiyorm. Ama istanbul barosu hakkında bildiğim birşey varsa oda staj merkezinin ist. hukuk öğr. işleri gibi olduğu.

O halde öğrenebileceğiniz çok şey olduğu için şanslısınız.
Örneğin, yıllık kesenek tutarını öğrenmek için staj merkezi yanlış adres. Doğru adresi google.com.tr'de "istanbul barosu yıllık aidat 2012" sözcüklerini aradığınızda ilk sırada bulabilirsiniz.
Old 09-10-2012, 21:28   #7
Semender33

Cengiz bey haklısınız öğreneceğimiz daha çok şey var, ayıptır söylemesi bende keseneğin ne olduğunu google'den arıyordum :-)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi