Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Meslek Kuralları MADDE 7 İngilizce Çevirisi

Av.Mes.Kur. MADDE 7 Mevcut Metin
Avukat salt ün kazandırmağa yönelen her türlü gereksiz davranıştan titizlikle kaçınmalıdır.
a- Avukat, yalnız adres değişikliğini reklam niteliğini taşımayacak biçimde ilan yolu ile duyurabilir.

b- Avukatın başlıklı kağıtları, kartvizitleri büro levhaları reklam niteliği taşıyabilecek aşırılıkta olamaz.

c- Avukat, telefon rehberinde meslekler kısmında adres yazdırabilir. Bunun dışında farklı büyüklükte harflere ya da ilan niteliğinde yazılara yer verdiremez.

ç- Ortak büro kuran avukatlar büronun reklam aracı olmamasına, hukuk bürosu olma niteliğini yitirmemesine dikkat ederler.
Av.Mes.Kur. MADDE 7 İngilizce Çeviri
The attorney must meticulously avoid any kind of unnecessary acts intended solely to promote his or her reputation.

a) The attorney may only announce his change of address by publication in such a way that not to bear the nature of advertisement.

b) The attorney's letterheads, business cards, and office signs may not be in such lavish design to bear the nature of advertisement.

c) The attorney may make his or her address written in the businesses section of the telephone directory. Except this, he or she may not make given place to any letters in different sizes and writings that are in the nature of advertisement.

ç) Attorneys which establish joint office, will take care that their office shall not be a means of advertisement and not lose its quality of being a law office.


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Av.Kadir ORUÇ
Hukukçu
Avukat
Şerh Son Güncelleme: 21-12-2017

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02902699 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.