Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

2911 S.lı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu MADDE 27 Türkçeleştirme Önerisi

ToplantıK. MADDE 27 Mevcut Metin
KIŞKIRTMA YASAĞI
Halka karşı, doğrudan doğruya veya ses yükselten veya ileten herhangi bir alet veya araç ile söz söyleyerek veya seslenerek veya basılmış veya çoğaltılmış veya elle yazılmış veya çizilmiş kağıtları duvarlara veya diğer yerlere yapıştırarak veya dağıtarak veya benzeri araç ve yollarla halkı Kanuna aykırı toplantı veya yürüyüşe özendirmek veya kışkırtmak yasaktır.

Bu hareketler güvenlik kuvvetlerince derhal menedilir.
ToplantıK. MADDE 27 Türkçeleştirme Önerisi
Kışkırtma Yasağı
Halka karşı, doğrudan doğruya ya da ses yükselten ya da ileten herhangi bir alet ya da araçla söz söyleyerek, seslenerek, basılmış ya da çoğaltılmış ya da elle yazılmış ya da çizilmiş kağıtları duvarlara ya da başka yerlere yapıştırarak, dağıtarak ya da benzeri araç ve yollarla halkı yasaya karşı toplantı ya da yürüyüşe özendirmek ya da kışkırtmak yasaktır.

Bu eylemler güvenlik güçlerince hemen engellenir.
Ekleyen Üyemizin Notu :


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Zeliha İlknur DENİZER
Site Üyesi
Şerh Son Güncelleme: 26-03-2012

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02295089 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.