Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

BankaİflasYön. MADDE 43

     
 
Faaliyet İzni Kaldırılan Bankalardaki Sigortalı Mevduat ve Sigortalı Katılım Fonunun Ödenmesi İle Bu Bankaların İflas ve Tasfiyesine İlişkin Yönetmelik MADDE 43
Zorunlu giderler
(1) Mülga 25/4/1985 tarihli ve 3182 sayılı Bankalar Kanunu ile mülga 18/6/1999 tarihli ve 4389 sayılı Bankalar Kanununun mer'i olduğu dönemde veya 5411 sayılı Kanunun 106 ncı maddesine göre iflasına karar verilerek iflas tasfiyelerine başlanan müflis bankaların tasfiye giderlerini karşılayacak kadar kaynağının bulunmaması halinde zorunlu olan tasfiye masraflarından, iflas tarihine kadar yapılanlar sıra cetveline alacak olarak, iflas tarihinden sonra yapılanlar ise iflas idaresince masa borcu olarak kabul ve ödenmek kaydıyla Fon tarafından karşılanır.

       (2) Faaliyet izni kaldırılan ancak iflasına karar verilmeyen bankaların faaliyet izinlerinin kaldırıldığı tarihten ticaret sicilinden terkin edilinceye kadar geçecek olan süre içinde bankanın mutad ve zorunlu işletme giderleri için yeterli kaynağının bulunmaması halinde, yapılacak zorunlu harcamalar, tasfiye masalarına alacak kayıt talebi kabul edilmek kaydıyla Fon tarafından ödenir.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 18-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

BankaİflasYön. MADDE 43 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

BankaİflasYön. MADDE 43 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

BankaİflasYön. MADDE 43 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

BankaİflasYön. MADDE 43 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

BankaİflasYön. MADDE 43 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03417397 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.