Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

BankaİflasYön. MADDE 7

     
 
Faaliyet İzni Kaldırılan Bankalardaki Sigortalı Mevduat ve Sigortalı Katılım Fonunun Ödenmesi İle Bu Bankaların İflas ve Tasfiyesine İlişkin Yönetmelik MADDE 7
Koruma tedbirlerinin alınması ve varlıkların satışı
(1) Yönetim kurulu; bankanın, faaliyet izninin kaldırılmasını takiben kasa mevcutlarını, menkul değerlerini, kıymetli evraklarını, nazım hesaplarda izlenen kıymet ve benzeri mevcutlarının sayım ve mutabakatını yapar ve bankanın bütün mal ve haklarının korunması için gerekli tedbirleri alır.

       (2) Mevduat sahiplerinin ve diğer alacaklıların haklarını korumaya yönelik olarak, banka masraflarının azaltılması ve verimliliğin arttırılması amacı ile banka mal varlığına dahil olan ve ihtiyaç dışında kalan menkul, gayrimenkul, hak ve alacakların satışı ve paraya çevrilmesi, banka yönetimi tarafından gerçekleştirilir.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 18-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

BankaİflasYön. MADDE 7 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

BankaİflasYön. MADDE 7 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

BankaİflasYön. MADDE 7 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

BankaİflasYön. MADDE 7 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

BankaİflasYön. MADDE 7 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03612494 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.