Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TebK. MADDE 4

     
 
7201 S.lı Tebligat Kanunu MADDE 4
MEMUR VASITASİYLE TEBLİĞLERDE ZARURİ MASRAFLAR:
(Değişik fıkra: 06/06/1985 - 3220/4 md.) 6245 sayılı Harcırah Kanununun 49 uncu maddesine göre tazminat alan memur ve hizmetliler dışındaki memurlar vasıtasıyla, bu Kanun mucibince yaptırılacak tebligatlar için tebligat yapana verilecek zaruri masrafların miktarı kendisine tebliğ yapılacak şahsın bulunduğu yerin mesafesine nazaran her mali yılbaşında il idare heyetleri tarafından o ilin gerek merkez, gerekse bağlı ilçeleri için ayrı ayrı tesbit olunur.

       Yukarıki fıkraya göre kendilerine zaruri masraf verilen memurlara yaptıkları tebliğ dolayısiyle 6245 sayılı kanun mucibince ayrıca harcırah verilmez.
 1  Türkçe    (Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 03-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TebK. MADDE 4 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TebK. MADDE 4 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TebK. MADDE 4 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TebK. MADDE 4 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TebK. MADDE 4 Türkçeleştirme Önerileri

6245 sayılı Yolluk Yasasının 49. maddesine göre ödence alan memur ve hizmetliler dışındaki memurlar aracılığıyla bu yasa gereğince yaptırılacak bildirimler için bildirim yapana verilecek zorunlu giderlerin miktarı, kendisine bildirim yapılacak kişinin bulunduğu yerin uzaklığına göre her parasal yılbaşında il yönetim kurulları tarafından o ilin gerek merkez, gerekse bağlı ilçeleri için ayrı ayrı belirlenir. Yukarıdaki fıkraya göre kendilerine zorunlu gider verilen memurlara yaptıkları bildirim dolayısıyla 6245 sayılı yasaya göre ayrıca yolluk verilmez.
(Şerh No: 764 - Türkçeleştiren: Özge YÜCEL - Tarih : 22-11-2009)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03644609 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.