Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TebK. MADDE 2

     
 
7201 S.lı Tebligat Kanunu MADDE 2
TEBLİGATIN MEMUR VASITASİYLE YAPILMASI:
(Değişik fıkra: 06/06/1985 - 3220/2 md.) Diğer kanunlarda özel hüküm bulunması halinde veya tehirinde zarar umulan işlerde veya aynı yerde bulunan 1 inci maddede yazılı daire ve müesseseler arasında veya bu daire ve müesseselerde bulunan şahıslara yapılacak tebligat, kendi memurları veya mahalli mülkiye amirinin emriyle zabıta vasıtasıyla yaptırılır.

       Zor kullanılmasını gerektiren veya hazırlık tahkikatına taallük eden vazifelerini zabıta tarafından yapılacağına dair olan hükümlerle bu kanunun ikinci babında yazılı hususi hükümler mahfuzdur.
 1  Türkçe    (Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 03-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TebK. MADDE 2 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TebK. MADDE 2 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TebK. MADDE 2 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TebK. MADDE 2 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TebK. MADDE 2 Türkçeleştirme Önerileri

Diğer yasalarda özel hüküm bulunması durumunda ya da ertelenmesi zarar doğuracak işlerde ya da ilk maddede yazılı kuruluşlardan aynı yerde bulunanlar arasında ya da bu kuruluşlarda bulunan kişilere yapılacak bildirim, kendi memurları aracılığıyla ya da hükümeti temsil eden yerel yöneticinin buyruğuyla zabıta aracılığıyla yaptırılır. Zor kullanılmasını gerektiren işlere ya da hazırlık soruşturmasına ilişkin görevlerin zabıta tarafından yapılacağına ilişkin hükümlerle bu yasanın ikinci kısmında yazılı özel hükümler saklıdır.
(Şerh No: 762 - Türkçeleştiren: Özge YÜCEL - Tarih : 14-11-2009)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03522110 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.