Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

ÇKK. MADDE 2

     
 
5395 S.lı Çocuk Koruma Kanunu MADDE 2
Kapsam
Bu Kanun, korunma ihtiyacı olan çocuklar hakkında alınacak tedbirler ile suça sürüklenen çocuklar hakkında uygulanacak güvenlik tedbirlerinin usul ve esaslarına, çocuk mahkemelerinin kuruluş, görev ve yetkilerine ilişkin hükümleri kapsar.
 1 Bilgi    1  Çeviri    (Madde son güncelleme Av.Elvan Akkaya, 02-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

ÇKK. MADDE 2 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

ÇKK. MADDE 2 Şerhler, Notlar, Yorumlar

ÇKK 2.Madde Gerekçesi
Maddede, özel korunma ihtiyacında olan çocuklar hakkında alınan tedbirler ile suça sürüklenen çocuklar hakkında verilen güvenlik tedbirlerinin esas ve usulleri ile uygulanmasına ilişkin hükümler düzenlenmiş, söz konusu düzenleme ile çocuk mahkemelerinin, ceza yargılaması yapan bir mahkeme olması yanında, tehlike altında bulunan çocuklar hakkında koruyucu tedbir kararı veren mahkeme niteliğine sahip olması esası da benimsenmiştir.
(Şerh No: 4206 - Ekleyen: Umut ALBAYRAK - Tarih : 08-02-2010)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

ÇKK. MADDE 2 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

ÇKK. MADDE 2 Yabancı Dil Çevirileri

This Law, includes the provisions related to the measures to be taken about the children who are in need of protection, procedures and principles of the security measures to be applied about juveniles pushed to crime and establishment, duties and powers of juvenile courts.
(Şerh No: 16544 - Çeviren: Av.Kadir ORUÇ - Tarih : 23-11-2016)

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

ÇKK. MADDE 2 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,06859803 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.