Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

MülgaHUMK. MADDE 446

     
 
1086 S.lı (Eski) Hukuk Usulu Muhakemeleri Kanunu - Mülga MADDE 446
Alacaklılar veya mahkumunaleyh makamına kaim olanlar, borçluları veya makamına kaim oldukları kimseler aleyhinde sadır olan hükümler hakkında mahkumunleh ile mahkumunaleyh beyninde bilittifak kendilerine karşı vuku bulan hile sebebiyle iadei muhakeme talebinde bulunabilir.
 1  İçtihat    (Madde son güncelleme Av.Ufuk Bozoğlu, 20-10-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

MülgaHUMK. MADDE 446 İçtihatları

İade-i Muhakeme(yargılamanın iadesi) ancak maddi anlamda kesin hüküm teşkil eden kararlar için kabul edilmiş olağanüstü kanun yolu olup, bu istemde bulunanın kesin hükmün taraflarından ya da onların haleflerinden biri olması emredici bir şarttır.(Ayrıca Bknz:Prof. Dr. Baki Kuru Hukuk Muhakemeleri Usulü 6.Baskı, Cilt:5, Sf:5237) Somut olayda ihalenin feshi davası açmadığının belirlenmesi yönünde yargılamanın iadesi isteminde bulanan 3.kişi, ihalenin feshi davası açan kişi olmadığını,vergi daires...
(Şerh No: 6873 - Ekleyen: Mehmet KARAUSTA - Tarih : 20-09-2010)

Bu Maddeye Not Girin

MülgaHUMK. MADDE 446 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

MülgaHUMK. MADDE 446 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

MülgaHUMK. MADDE 446 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

MülgaHUMK. MADDE 446 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03447294 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.