Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

556.S.KHK. MADDE 71

     
 
556 S.lı Markaların Korunması Hakkında KHK MADDE 71
GÖREVLİ VE YETKİLİ MAHKEME

MADDE 71 - (Değişik: 5194 - 22.6.2004 / m.17) Bu Kanun Hükmünde Kararname'de öngörülen davalarda, görevli mahkeme ihtisas mahkemeleridir. Bu mahkemeler tek hakimli olarak görev yaparlar. Asliye hukuk ve asliye ceza mahkemelerinden hangilerinin ihtisas mahkemesi olarak görevlendirileceği ve bu mahkemelerin yargı çevresini, Adalet Bakanlığının teklifi üzerine Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu belirler.

Enstitünün bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre aldığı bütün kararlara karşı açılacak davalarda ve Enstitünün kararlarından zarar gören üçüncü kişilerin Enstitü aleyhine açacakları davalarda görevli ve yetkili mahkeme, bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen mahkemelerden Ankara ihtisas mahkemeleridir.
 1 Bilgi    (Madde son güncelleme Av.Duygu Işık Behrem, 07-01-2010 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

556.S.KHK. MADDE 71 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

556.S.KHK. MADDE 71 Şerhler, Notlar, Yorumlar

TPE ile birlikte ikinci bir davalı bulunması halinde Yetkili Mahkeme
Türk Patent Enstitüsü aleyhine açılacak Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu kararının iptali konulu davalarda, 3. bir kişiye ait markanın iptali/hükümsüzlüğü de talep olunmakta ise davalılar arasında tescil talebi kabul edilen bu 3. kişinin de gösterilmesi gerekmektedir. Bu durumda marka tescil talebi kabul olunan ve markası tescil edilen 3. kişinin yerleşim yeri Ankara olmasa dahi Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nun 9. maddesinde düzenlenen ve genel yetki kuralları arasında yer alan "d...
(Şerh No: 3116 - Ekleyen: Av.Duygu IŞIK BEHREM - Tarih : 07-01-2010)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

556.S.KHK. MADDE 71 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

556.S.KHK. MADDE 71 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

556.S.KHK. MADDE 71 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03539205 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.