Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

556.S.KHK. MADDE 3

     
 
556 S.lı Markaların Korunması Hakkında KHK MADDE 3
KORUMADAN YARARLANACAK KİŞİLER

Bu Kanun Hükmünde Kararname'nin öngördüğü koruma; Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikametgahı olan veya sınai veya ticari faaliyette bulunan gerçek veya tüzel kişilerce veya Paris Sözleşmesi yahut Dünya Ticaret Örgütü Kuruluş Anlaşması hükümleri dahilinde başvuru hakkına sahip kişilerce elde edilir.

Bu Kanun Hükmünde Kararname kapsamına girmemekle beraber, Türkiye Cumhuriyeti uyruğundaki kişilere kanunen veya fiilen marka koruması tanımış yabancı devletlerin gerçek veya tüzel kişileri de karşılıklılık ilkesi uyarınca Türkiye'de marka korunmasından aynı şekilde yararlanır.
 1 Bilgi    (Madde son güncelleme Av.Duygu Işık Behrem, 14-10-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

556.S.KHK. MADDE 3 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

556.S.KHK. MADDE 3 Şerhler, Notlar, Yorumlar

KHK m.23/1-h bendi; markasını tescil ettirecek başvuru sahibinin, kendisinin ticaretle uğraştığını gösterir belgeyle birlikte marka tescil başvurusunda bulunmasını öngörmektedir.Dolayısıyla, KHK m.23/1-h bendi ve KHK M.3/1 fıkrası birlikte değerlendirildiğinde başvuru sahibinin marka tescilinden kaynaklanan korumadan yararlanabilmesi için sadece T.C. sınırları içerisinde ikametgahının olması yeterli değildir.Aynı zamanda ticari faaliyette bulunması ve buna ilişkin belgeyide başvuru esnasında Ens...
(Şerh No: 918 - Ekleyen: Av.F.Emre YILMAZ - Tarih : 17-11-2009)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

556.S.KHK. MADDE 3 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

556.S.KHK. MADDE 3 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

556.S.KHK. MADDE 3 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03887510 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.