Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

BK. MADDE 60

     
 
6098 S.lı Türk Borçlar Kanunu (Yeni) MADDE 60
V. Sorumluluk sebeplerinin çokluğu
1. Sebeplerin yarışması
Bir kişinin sorumluluğu, birden çok sebebe dayandırılabiliyorsa hâkim, zarar gören aksini istemiş olmadıkça veya kanunda aksi öngörülmedikçe, zarar görene en iyi giderim imkânı sağlayan sorumluluk sebebine göre karar verir.
 1 Bilgi    (Madde son güncelleme Av.Bülent AKÇADAĞ, 05-02-2011 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

BK. MADDE 60 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

BK. MADDE 60 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Gerekçe
(TASARININ 59. MADDESİ KANUNUN YASALAŞAN METNİNİN 60. MADDESİNE KARŞILIK GELMEKTEDİR.) MADDE 59 - 818 sayılı Borçlar Kanunu’nda yer verilmeyen, "V. Sorumluluk sebeplerinin çokluğu /1. Sebeplerin yarışması" kenar başlıklı yeni bir maddedir. Tasarının tek fıkradan oluşan 59 uncu maddesinde, sorumluluk sebeplerinin yarışması düzenlenmektedir. Maddede, öğreti ve uygulamadaki çağdaş gelişmeler göz önünde tutularak, bir kişinin sorumluluğunun birden çok hukukî sebebe dayandırılabilmesi durumund...
(Şerh No: 10223 - Ekleyen: Av.Ufuk BOZOĞLU - Tarih : 13-02-2011)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

BK. MADDE 60 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

BK. MADDE 60 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

BK. MADDE 60 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03416395 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.