Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şu Anda Bu Sayfayı Okuyan Ziyaretçi: 1 (0 üye 1 konuk)
 

» Hukuk Email Yazışma Grubu
Lütfen Dikkat

Türk Hukuk Sitesinin esas iletişim platformu hukuk forumumuz olup, Türk Hukuku E-mail Yazışma Grubumuz güncelliği yitiren oldukça eski tarihli bir iletişim kanalıdır. Meslektaşlarımızın Email yazışma grubu yerine hukuk forumumuz üzerinden haberleşmelerini önermekteyiz.

Forum üyemiz olmayan meslektaşlarımız, buraya tıklayarak forumumuza üye olabilir:
http://www.turkhukuksitesi.com/register.php

Aşağıdaki bilgiler arşiv amaçlı olarak sunulmaktadır:

Grup Hakkında

Türk Hukuku E-mail Yazışma Grubu, internet üzerindeki ilk ve en geniş katılıma sahip Türk Hukukuyla ilgili E-Mail Listesidir. Grubun amacı hukukçu ve hukuka ilgi duyan diğer katılımcıların internet ortamında e-posta yoluyla temasta kalarak birbirleriyle hukuk konusunda haberleşmelerini sağlamaktır.

Yazışma Grubu tüm üyelerin email ile karşılıklı yazışmalarını sağlayan bir iletişim platformu olduğundan, grubumuz bir bülten gibi sadece site tarafından gönderilen mesajların yayınlandığı bir haber servisi değil, tüm üyelerin diğer üyelere mesaj gönderebildiği bir yazışma servisidir. Grubumuzda grup üyesi herkes dilediği zaman hukukla ilgili her konuda diğer grup üyelerine e-mail gönderebilmekte ve bu gönderilen e-mailler otomatik olarak tüm diğer üyelerin posta kutularına dağıtılmaktadır.

Grubumuz "kontrollü (moderated)" bir gruptur: Gruba gönderilecek mesajlar gruba dağılmadan önce Moderatörler (Grup Yöneticileri) tarafından grup kurallarına uygunluğu yönünden kontrol edilmekte ve böylece kural dışı ve grup konusu ile ilgisiz mesajların katılımcılarımızın posta kutularını gereksiz olarak işgal etmesi engellenmektedir. Grubumuz kurulduğu günden bu yana internetin en ciddi, düzeyli ve kalabalık Türkçe yazışma gruplarından biri olmuştur.

Grubun Özellikleri
  • İnternetin ilk ve en kalabalık Türk Hukuku yazışma grubudur.
  • 2006 yılı itibariyle üye sayısı 3600'ün üzerindedir.
  • Grup her konudaki tüm Türkçe email grupları arasında da 2000 grup arasında en kalabalık ilk 15 gruptan biridir.
  • Grubun mesaj trafiği günde 3-5 mesaj arasındadır.
  • Grup üyelerinin büyük çoğunluğu hukukçu meslektaşlar olmakla beraber, grup hukukçu olmayan hukukseverlere de açıktır.
  • Grup hukuk profesyonellerine alıştıkları ve hak ettikleri ciddi ve saygın iletişim olanaklarını sağlamak için yine grup üyeleri tarafından belirlenen katı kurallara sahiptir ve grup mesajlarının ciddi ve düzeyli bir üsluba sahip olması aranmaktadır.
Grup Arşivi

1998'den bu yana gruba gönderilen tüm mesajlar http://groups.yahoo.com/group/hukuk/messages adresinde herkese açık olarak yayınlanmaktadır. Gruba üye olmayan konuklarımız dilerlerse bu adresten grup mesajlarını okuyabilirler. Ancak mesajların posta kutunuza ulaşmasını sağlamak ya da gruba mesaj göndermek için üye olmak zorunludur.

Gruba Katılım

Gruba katılmak için hukuk-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir e-posta göndermeniz ve adresine gelecek mesajı onaylamanız gerekmektedir.

Gruba katılımınız tamamlandıktan sonra mesajlarınızı hukuk@yahoogroups.com adresine gönderebilirsiniz. Bu adrese gönderilen mesajlar (onaylandıktan sonra) tüm grup üyelerinin posta kutularına otomatik dağılacaktır.

Gruptan Ayrılma

Gruptan ayrılmak isteyen üyelerimiz istedikleri anda gruba üye olan email adreslerini kullanarak hukuk-unsubscribe@yahoogroups.com email adresine boş bir email göndererek ve bilahare adreslerine ulaşacak mesajı da onaylayarak (REPLY/YANITLA tuşuna basarak hiçbirşey yazmadan ya da mesajı değiştirmeden geri göndermek suretiyle) gruptan diledikleri zaman ayrılabilirler. Gruba üye olan hiçkimse haberi olmadan üye yapılmadığından ve herkes kendisi üye olduğundan, gruptan ayrılırken de üyelerimizin bu prosedürü kullanarak yine kendilerinin ayrılmaları beklenmektedir. Bu nedenle lütfen gruba, moderatörlere ya da site yöneticisine (bu prosedürde bir sorun çıkmadığı sürece!) gruptan ayrılma için mesaj atmayınız.

Gruptan ayrılırken lütfen şu hususlara dikkat ediniz:
hukuk-unsubscribe@yahoogroups.com adresine gönderdiğiniz mesaj gruba üye email adresinizden gönderilmelidir. Örneğin iki email adresiniz varsa ve gruba birinci adresiniz kayıtlı ise, ikinci adresinizden gönderdiğiniz mesaj işe yaramayacaktır!
hukuk-unsubscribe@yahoogroups.com adresine gönderdiğiniz boş mesajın ardından gruptan bir uyarı (ingilizce) mesaj alacaksınız. Bu mesajı YANITLA(REPLY) tuşuna tıklayarak ve hiçbir yerini değiştirmeden geri göndermeniz gereklidir. Geri gönderdiğiniz bu mesaja değişiklik ya da ek yapmayınız, mesajın konu ya da içindekiler kısmını değiştirmeyiniz, silmeyiniz!
Bilahare gruptan "Ayrıldınız" başlıklı bir email daha alacaksınız, artık bu an itibariyle gruptan kesin olarak ilişkiniz kesilmiş demektir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Yanıtları

* Gruba kaydolurken kullandığım email adresim değişti, yeni adresimle grup mesajlarını nasıl alabilirim?

Gruba kaydolurken belirtiğiniz email adresiniz değişti ise, grup mesajlarını almayı istediğiniz yeni adresinizi gruba tekrar kaydettirmeniz gerekmektedir. Bunun için yeni adresinizi gruba kaydediniz. Eski adresinize mesaj gelmesini engellemek için isterseniz gruptan ayrılma linkindeki açıklamaları izleyerek eski adresinizi grup listesinden çıkartabilirsiniz. Adres değişikliklerini için lütfen gruba mesaj göndermeyiniz.

* Gruba gönderdiğim mesaj yerine ulaşmıyor, neden olabilir?
1- Gruba mesaj göndermek için öncelikle gruba katıldığınıza emin olunuz. Gruba henüz katılmadıysanız gruba mesaj gönderemezsiniz. Türk Hukuk Sitesi üyeliği ile yazışma grubuna katılım aynı değildir, birine üye olmanız, diğerine de otomatik üye olduğunuz anlamına gelmez! Gruba kaydınızı başarıyla yaptığınızı gruba katıldığınızı teyid eden mesajın ulaşmasından anlayabilirsiniz.
2- Eğer gruba kayıt yaptıysanız, mesajınızı grup adresine (hukuk@yahoogroups.com) gönderdiğinize emin olunuz. Bu adres dışında adreslere (Site Yöneticisi, Grup Moderatörlerinin adresleri vb.) gönderilen mesajlar gruba dağılmaz.
3- Mesajınızı gruba üye yaptığınız email adresinden gönderdiğinizden emin olunuz. Gruba gönderdiğiniz mesajların Gönderici(FROM) kısmında gözüken size ait e-mail adresi gruba kayıt yaparken kullandığınız email adresi ile aynı olmak zorundadır, aksi halde mesajlar sistem tarafından otomatik olarak gruba dağıtımı yapılmadan silinmektedir. Örneğin gruba kayıt olurken kullandığınız e-mail adresiniz ahmet_yildirim2000@yahoo.com ise ve bir de ahmet@hotmail.com isimli ikinci bir e-mail adresiniz varsa, gruba gönderdiğiniz mesajları kayıt yaptığınız adres olan 1. adresinizden göndermek zorundasınız demektir. İkinci adres gruba kayıtlı olmadığı için bu adresten gönderilecek mesajlar gruba hiç ulaşmayacaktır.
4- Gruba gönderilen mesajlar email tekniği açısından "düz metin" (plain text) olmalıdır, HTML formatında olamaz! Bir email'in düz metin ya da HTML formatında olması tamamen sizin kullandığınız email programının ya da servisinin teknik ayarları ile ilgilidir. Bu kavramların ne olduğunu bilmeyen kullanıcılarımız için şu benzetme yapılabilir: Eğer gönderdiğiniz emailleriniz renkli zeminler, renkli yazılar, kalın, yana yatık, altı çizili sözcükler ya da resimler içeriyorsa mesajınız HTML formatındadır. Bu formatı kullanarak yahoo email gruplarının hiçbirine mesaj göndermezsiniz, bu nedenle bu ayarınızı değiştirmeniz gerekir.
5- Grup mesajları gruba dağılmadan önce grup yöneticileri tarafından onaylanmaktadır. Bu onay işlemi birkaç gün alabilir, bu nedenle mesajlarınızın dağılması için bir süre bekleyiniz.
6- Mesajınızın karakter problemi olmadığından ve dosya içermediğinden emin olunuz. Gruba gönderilen bazı mesajlar gönderen üyemizin email ayarları nedeniyle "bozuk ve okunmaz" karakterlerle ulaşmakta veya kurallara aykırı olarak "ekli dosyalar" içermektedir. Bu mesajlar gruba dağılmadan silinmektedir.
7- Sorununuz burada belirtilen hususlarından hiçbirinden kaynaklanmıyorsa, mesajınızın gruba ulaşmamasının sebebi büyük olasılıkla mesajınızın grup kurallarına aykırı bulunması nedeniyle, Moderatörler tarafından gruba dağılmamasıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen grup kurallarını dikkatlice okuyunuz.

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04128909 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.