Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Makale Yorumları
Ceza Yargılamasında Görüntü Ve Ses Kasetlerinin Delil Olması
[Makaleye Dönüş] [Yorum Ekleme] Toplam 4 Yorumdan 4 tanesi gösteriliyor.

   
12-12-2007 18:18
Aktif Yorum Teşekkür ederim bilgi eksikliğimi giderdim.
 
Yazan
Teşekkür ederim eksikliğmi gidermeme katkıda bulundunuz

21-12-2007 20:22
Aktif Yorum Bence eksik bir çalışma
 
Yazan emrah_geleş [Email]
Görüntü ve ses kayıtları delil niteliğindedir ama sadece bu görüntü ve ses kayıtlarına dayanılarak karar verilemez. Bu şekilde elde edilen deliller üzerinde tahrifat yapma olanağının bulunması ve yanlış sonuçlara sevk etme olasılığından dolayı bu sonuca varılmaktadır. Bu kayıtların hukuka uygun şekilde resmi makamlar nezdinde elde edilmiş olması gerekmektedir. Bu zaman BELGE niteliği taşımaktadır bu kayıtlar. Unutulmamalıdır ki TEK BAŞINA KARAR VERMEYE YETMEZ bu kayıtlar. Her zaman yanında başka dedillerle de desteklenmesi gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi edinmek için Baki Kuru ve M. Ruhan ERDEM'in CEZA MUHAKEMESİ kitaplarından yararlanmanızı tavsiye ederim!

24-12-2007 13:49
Aktif Yorum Makale, sadece delil niteliği ile ilgilidir.
 
Yazan
Makale, sadece kayıtların delil niteliği taşıyıp taşımadığı ile ilgilidir; hüküm için yeterli olup olmama ile değil.

05-08-2008 02:39
Aktif Yorum Ufuk açan kaliteli bir yazı
 
Yazan Önder71 [Email]
Öncelikle bu hususta henüz bir içtihat dahi oluşmadan, ikna edici ve akıcı yerinde ana ve alt başlıklar ile okuyucuya sunulmuş makalenin oldukça yol gösterici olduğunu belirtmek isterim.

   
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02076101 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.