Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

3.Sınıf'a geçtim, Avukat yanında staja gitmek istiyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-08-2009, 11:51   #1
Alper Önder

Önemli 3.Sınıf'a geçtim, Avukat yanında staja gitmek istiyorum

Merhaba, bu sene 2.sınıfı bitirdim. Ve şu an itibariyle okullar açılana kadar bir avukatın yanında bulunmak istiyorum.

Fakat kafamda soru işaretleri mevcut. Acaba belli bir bilgi seviyesinde olmam gerekir mi? Başvurduğum avukat beni yanında bulunduracak mı? ...

Ve biraz da çekiniyorum açıkçası; başvurduğum bir avukattan olumsuz cevap almaya.

(Şu an kafamda bir isim var ve onun yanına gideceğim.)

Sizler de öğrencilik yıllarında avukat yanında bulunma konusunda bana fikirlerinizi açabilir misiniz acaba ?
Old 23-08-2009, 18:12   #2
inoktaanokta

Merhaba,
4'e geçmiş ve her yaz tatilinde ve ek olarak ikinci öğretim olduğum için 3. sınıfın ilk döneminde okul zamanında avukat yanında çalışmış birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim. Avukat yanında çalışırken "teori ile uygulama farklıdır" sözünün ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz.
İşe başlarken kesinlikle belli bir seviye de olmanıza gerek yok. İsterseniz okulu yeni bitirmiş mezun olun. Eğer uygulama tecrübeniz yoksa avukatın katibi sizden daha çok şey bilecektir. Bizim okulda en iyi kazandığımız şey ise kanımca "Hukuk nosyonu"dur.
Çekinilecek bir şey yok reddetmesi de kabul etmesi kadar doğal bir durumdur. Ama yanında çalıştıracak elemana ihtiyacı olan avukat sayısı da bayağı bir fazladır.
Size tavsiyem çekingenliğinizi bir kenara bırakıp, karşınızdaki avukata ne olursa olsun çalışmak istiyorum yerine iş görüşmesi yapar gibi hakkınızı yedirmemeniz, çalışırken de fiili stajyerlikten başka bir şey yapmamanızdır.
Saygılar...
Old 25-08-2009, 10:17   #3
Alper Önder

Teşekkürler.Çekinme konusunu tekrar gözden geçireceğim
Old 07-09-2009, 22:39   #4
betülözülkü

bu konu gerçekten benim için de çok faydalı oldu. çünkü ben de hukuk fakültesi öğrencisiyim ve 2. sınıfa geçtim bu yaz bir avukatın yanında çalışmaya cesaret edememiştim ancak seneye yaza 3. sınıfa geçtiğimde şansımı deneyeceğim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi