Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin Başkasına Verdiği Oğlumu 8 Yıldır Alamıyorum.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-06-2008, 02:32   #1
ayten cihan

Mutsuz Eşimin Başkasına Verdiği Oğlumu 8 Yıldır Alamıyorum.

ben 28 yaşında bir anneyim ciyerim yanıyo ne ettiysem alamadım oglumu gücümde kalmadı bir yaşında eşim beni döverek oglumu alıp başkasına veriyo ben hemen boşanma davası acıp velayeti aldım cocugu alan ayle benim oglumun peşimde oldugumu bile bile oglumu benden kacırıyorlar mahkemeye verdim mahkeme beni ve ayleyi deneya yolladı cünkü benim oglumu alan bayan ben dogurdum onun oglu degil dedi bende dedim ki benim oglum mahkemede bizi yolladı denaya ben annesi cıktım o ise yalan ifade verdi ben burdada haklıyım gine oglumu alamıyorum biray oldu gittim kacırdım ama yakalandım polisler benden geri alıp verdiler okadar cok bagırdım ogluma sahte kimlik cıkarmışlar ama komser beni dinlemedi bile 8 yıldır koşturuyom evliyim eşim memur vergi dayresinde artık eşimdende utanıyom benim icin cok gıredi cekti borcu ödemeye calışıyoz bende calışıyom ne olur baana yardım edin
aslında anlatacak cok şey var bu sekiz sene neler cektimi bir ben bilirim birde alla avukat tutamıyorum birgünalacagını söyleyen avukatlar var dedim ya gücüm yok cok caresizim icim yanıyo her akşam aglıyom allahım diyom bana bir yol göster duva ediyom cıkmadıgım kanal da kalmadı ne olur allah rızası icin elimden tutun işe veremiyom kendimi üctane bebek kaybettim şimdiki eşimden bir tek oglıum var onuda bende aldılar oglum olmassa ben yaşayamam sesimi duyun ne olur
Old 22-06-2008, 12:27   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Çocuğunuz usulüne uygun biçimde evlatlık verilmemiş ise,çocuğunuzu alıkoyanlar ve kaçıranlar suç işlemektedir.

Bu nedenle Cumhuriyet Savcılığına suç duryusunda bulunmanız uygun olacaktır.Bu sırada dilerseniz barodan size bir avukat atanmasını talep edebilirsiniz.Yasa gereği mağdurlara talep üzerine Baro CMK servisince avukat atanması yapılmak zorundadır.

Şikayetiniz yerinde görülür ise savcı kamu davası açacaktır.Yargılama sırasında da yine bir avukatın atanmasını talep hakkınız bulunmaktadır.

Bunun dışında bir yargı kararınız varsa çocuğun icra yolu ile teslimini talep etme olanağınız bulunmaktadır.Bu aşamada mali durumunuz elverişli değil ise,baro adli yardım servisine başvurarak yine bir avukatın atanmasını isteme olanağınız bulunmaktadır.

Bu kadar uzun yıllar ,uygun yasa yollarına başvurup iç hukuk yollarını tüketmiş fakat hakkınızın yerine getirilmesini temin edememiş iseniz ,veya koşulları oluştuğu halde size avukat atanmamış veya yargılama sırasında adli yardım kararı verilmemiş ise ve bu nedenle mağduriyetiniz devam ediyorsa;

1-Etkin iç hukuk yoluna başvurma hakkının ihlali,
2-Aile Hayatının Korunması Hakkının ihlali nedeniyle,

Avrupa İnsan hakları Mahkemesine başvurmanız da düşünülebilir.

Bir avukattan mutlaka hukuki yardım almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi