Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Davası Sırasında Velayetin Babaya Bırakılması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-10-2009, 09:23   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Boşanma Davası Sırasında Velayetin Babaya Bırakılması

KAHDEM Derneği Kurumsal Sitesine gelen mail,yazana bilgi verilerek alana taşınmıştır.

Alıntı:
sayin yetkili
mayıs 2009 da eşime boşanma davası açtım.Haziran ve ekim aylarında davamız görüldü ve halen devam etmekte .5 yaşında ki oğlumun velayeti çocuk babasının yanında olduğu için tedbiren babasına verildi.
çocuğun bana verilmemesini gerektiren hiçbir koşul olmamasına rağmen hakim
velayetin kararı için çocuk psikiyatristinden rapor istedi.
çocuk babasının yanında doğru şartlarda yaşamıyor.Bu durum mahkemeye sunduğumuz delillerlede ispatlanmış durumda.
Ancak hakim velayeti israrla babada bırakıyor.aralık 22 de bi duruşmamız daha var.
Bu durşmada çocuğun velayetine büyük olasılıkla karar verilecek.
Ben hakimin velayeti babaya bırakma ihtimaline karşı çok korkuyorum.
Bana bu konuda fikir verebileceğiniz yardımcı olabileceğiniz bit konu yada beni
yönlendirebileceğiniz bir kişi var mı?
ilginiz için çok teşekkür ederim sevgilerle
Old 25-10-2009, 14:58   #2
üye8180

Sayın konuk, beş yaşındaki çocuğunuz, baba yanında olduğu için, muhtemelen geçici velayet babaya bırakılmış diye düşünülebilir.

Öncelikle, boşanma davasını, bir avukat ile yürütmeniz çok yerinde olacaktır. Beş yaşındaki çocuk, şüphesiz, anne bakım ve şefkatine muhtaçtır. Yerleşmiş yargıtay içtihatları da , küçük çocuğun velayetinin anneye bırakılması gerektiği yönündedir.

Bu forumdan aldığınız, sorunuzla sınırlı hukuki destek veren cevapla yetinmeyip, hak mahrumiyetine uğramamak için doğrudan avukat yardımı almalısınız. Yoksulsanız, durumunuzu belgeleyip bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurarak, size derdest boşanma davasında ücretsiz avukat atanmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi