Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

ErkeĞİ Kurcalayin:)

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-08-2009, 11:05   #421
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nalan Nagehan ALTUĞ
Peki..
Kadın tüm bu aşamalardan sadece erkek kişiyi ''kaybetmek'' içinmi geçiyor?

Bence evet.
Old 20-08-2009, 11:07   #422
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Menemene giderken neleri yanınımızda götürmeli neleri ordan bulmalı peki?

Yumurta, domates, biber ve eşek orada var. Götürmeye gerek yok.

Ama istersen pastırma götürebilirsin.
Old 20-08-2009, 12:30   #423
Av.Feridun Yurtsever

Bugün sabah bir haber sitesi açtım ve bir resim gördüm. O anda da bu konuda yeni mesaj olduğunu hatırlatan bir mail aldım. Haberin başlığı şu: "Mükemmel Erkeği Bekleyen Kadının Sonu"... Resim eklemeyi bilmiyorum bu yüzden burayı tıklarsanız görebilirsiniz.
Old 20-08-2009, 12:53   #424
Derya DEMİR

Alıntı:
Yazan avferidun
Bugün sabah bir haber sitesi açtım ve bir resim gördüm. O anda da bu konuda yeni mesaj olduğunu hatırlatan bir mail aldım. Haberin başlığı şu: "Mükemmel Erkeği Bekleyen Kadının Sonu"... Resim eklemeyi bilmiyorum bu yüzden burayı tıklarsanız görebilirsiniz.

Ben biz kadınları anlamıyorum zaten. Daha önce yaşanmış tecrübelerden hiç mi ders çıkarılmaz Yaşayan yaşamış Suat Bey de ne güzel tasvir etmiş, mükemmel erkek beklenilir mi yahu? Yaşayalım biz dostlarla, hayatı derinlemesine, gelen gelir giden gider arada gönül kapımızı tıklatmayı bilirse ne ala girer içeri yok bilmezse başka kapıya
Old 20-08-2009, 15:53   #425
REFERANS

Alıntı:
Yazan ebrus
Onurlu bir kadın öncelikle ilişkiyi bitirmeyi ve de adamı kapının önüne koymayı göze alarak kurcalayacaktır. Zaten kendine saygısı olan ve düzgün bir ilişki yada evlilik hayatı olsun isteyen kadın şüphelendiği anda da kurcalamalıdır. Ama sonucunda kendine bahaneler uydurarak artık içine saygısızlığın ve de bence sevgisizliğin tamamıyla oturduğu bir ilişkiyi devam ettirmemelidir. Bunu yaparsa öncelikle erkek 'oh nasıl olsa affetti devam ederim' der ve ayrıca da o kadına ssaygısını tamamen bitirir ve hatta onu artık yok sayar. Bana göre maddi anlamda ve kişilik olarak güçlü bir kadın aldatıldığını anladığı anda ne kadar çok severse sevsin hemen bitirmelidir ilişkiyi. Bunu yaptığı sırada mantığı da sevginin saygının ve tabiiki sadakatin karşılıklı olduğudur. Kendisini aldatırken duygularını incittiğini hiçbir şekilde umursamayan bir erkek sevilmeyi haketmez. O yüzden aldatıldığını öğrenmesine rağmen halen ilişkisini 'ama ben onu çok seviyorum' diyerek devam eden hanımları zayıf buluyorum. Yine de insanları yargılamak istemem. Ancak şu kadarını söyleyeyim. Ben şüphelendim! Çok acıtsada kurcaladım! Çok acıtsada kapının önüne koydum Ve bitirmekten dolayı hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Yine aynı şeyi yaşasam ki dilerim yaşamam yine bitirmeyi tercih ederim. Çünkü insanın sahip olduğu en önemli şey kendine olan saygısıdır ve bunu kaybetmemek çoğunlukla hanımların kendi ellerinde. Ayrıca hiçbir erkek vazgeçilmez ve dayanılmaz değil hatta çoğu oldukça dayanılır ve vazgeçilir Ancak tekrar söylemek gerekir ki eğer bir kadın erkeği kurcalamak istiyorsa önce iyice düşünmeli, kendi değer yargılarını ve ilişkiye bakışını ne kadar onurlu yada güçlü olabileceğini ve tabiiki kendisine saygı duymayan bir adamla daha ne kadar acı çekerek yaşayabileceğini hesaplamalıdır. Ve bence emin olun aldatılmak gibi yıkıcı bir eylemle kirletilmiş bir ilişkinin ağır ve ezici yükünü taşımaktansa bir süre sürüne sürüne acı çeksende daha sonrasında kendine saygı duyarak ve özgüvenini koruyarak tek başına yola devam etmek daha iyi.
benim başıma geldi ve boşadım çok ta iyi yaptığımı düşünüyorum
Old 20-08-2009, 16:03   #426
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Benim anladığım, kadının:
- Önce kurcalayacak bir erkek bulması gerekiyor. Yaşamında bir erkek yoksa zaten konunun onunla ilgisi yok.
- Kurcalamak için bir amacının olması gerekiyor. Amaçsızca kurcalamak her ikisine de zarar verecek çünkü.
- Kurcalayınca bulunabilecekler için kendini hazırlaması gerekiyor.
- Kurcalayıp bir şey bulamayınca bu utancın altından kalkmaya ve özür dilemeye hazır olması gerekiyor.
- Kurcalayıp bir şey bulursa, bulduğunun ne olduğunu anlaması gerekiyor.
- Kurcalamanın sonucunda yeni duruma ayak uydurabilecek durumda olması gerekiyor.
- Erkeğin, kurcalandığını anlamamasını sağlaması gerekiyor.
- Erkeği yitirmeyi göze alması gerekiyor.
...

Abi çok akıllı adamsın vesselam, en az benim kadar.
Old 20-08-2009, 16:11   #427
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Abi çok akıllı adamsın vesselam, en az benim kadar.

Hemen de kendine pay çıkarmışsın.
Old 20-08-2009, 16:14   #428
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hemen de kendine pay çıkarmışsın.

Abi bir atasözü vardır, komşunun eşeğini iki dile de birini de sana Allah versin diye..

Suat Bey in hem pastırma yemesine engel oluyorlar, hem de kendileri biz yemeyiz diyorlar..

Kabullenmek gerekli, ortalık çemen kokusundan durulmuyor..
Old 21-08-2009, 10:41   #429
Academic

Alıntı:
Yazan avferidun

Siz şimdi 152 yıl beklenir bir zaman değil , bulduklarınızla yetinin fazla kurcalamayın bak böyle olursunuz mu demek istiyorsunuz)
Old 21-08-2009, 10:43   #430
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yaptığım esprinin anlaşılmadığını sanıyorum. Pastırma en çok nerede vardır? Cevap: Kayseri'de değil mi? Kayseri'ye ziyarete gidecek olsanız, yanınızda pastırma götürür müsünüz? Ne gerek var değil mi? Yazın tatile gidecekseniz gideceğiniz yerde çok sayıda kadın vardır. Zaten giedeceğiniz yerde bir sürü kadın varken, bir de yanınızda götürmeye ne gerek var? Demek istemiştim. Üstelik benim fikrim değildi. Sayın Av.Feridun'un "Eşimi tatile götürmeme ne gerek var " mealindeki cümlesi nedeniyle yazmıştım.

Lütfen Atahun muamelesi yapmayın. Sadece bir espriydi. Bir daha espri yapmam bakın, mahrum kalırsınız.

Debelendikçe batmak bu mu olmalı sayın Engin Ne demek gittiğiniz yerde yeterince kadın var yani? O zaman gittiğimiz yerde yeterince erkek varsa eşimizi yanımıza almaya lüzum yok mu demek oluyor bu)
Old 21-08-2009, 10:50   #431
üye8180

Alıntı:
Yazan Academic
O zaman gittiğimiz yerde yeterince erkek varsa eşimizi yanımıza almaya lüzum yok mu demek oluyor bu)

Hangi kadın böyle birşey diyebilir ? Sümme haşa.... Dese bile içinden der.

Eş ile tatildeki kadın/erkek aynı kefeye konulacaksa evlilik kurumunu toptan kaldırın gitsin...

Kurcalamaya devam edecek olursak, erkek bakışı şöyle mi oluyor acaba ? Eş= ev ortamı + çocukların anası

Diğer kadın= eğlence + heyecan...
Old 21-08-2009, 10:52   #432
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan Academic
Siz şimdi 152 yıl beklenir bir zaman değil , bulduklarınızla yetinin fazla kurcalamayın bak böyle olursunuz mu demek istiyorsunuz)

Ben yorumsuz sundum resmi!
Old 21-08-2009, 11:03   #433
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Eş ile tatildeki kadın/erkek aynı kefeye konulacaksa evlilik kurumunu toptan kaldırın gitsin...

Kurcalamaya devam edecek olursak, erkek bakışı şöyle mi oluyor acaba ? Eş= ev ortamı + çocukların anası

İşte biraz kurcaladığımızda erkek bakışı altındaki ikircikli durumu sanırım yakaladık gibi ne dersiniz En azından kendi dilleriyle itiraf etmelerini sağladık gibi)

Bunu hiç bir kadın söyleyemez ise hiç bir evli erkeğin de söyleyememesi gerekmez mi? Kadına ve erkeğe tanınan bonus oranları uyuşmuyor. Evlilik kurumunun devamının sorumluluğu kadınların omuzlarında mıdır?
Old 21-08-2009, 11:05   #434
Academic

Alıntı:
Yazan avferidun
Ben yorumsuz sundum resmi!

Ben yorumladığımda böyle bir sonuca ulaştım Aslında daha fazla yorum da çıkarabilirim. Bunca evli kadın olduğuna göre kadınların tümünün mükemmeliyetçi olmadığı sonucuna da varmak mümkündür sayın avferidun
Old 21-08-2009, 11:09   #435
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan Academic
Ben yorumladığımda böyle bir sonuca ulaştım Aslında daha fazla yorum da çıkarabilirim. Bunca evli kadın olduğuna göre kadınların tümünün mükemmeliyetçi olmadığı sonucuna da varmak mümkündür sayın avferidun

Bu da bir bakış açısıdır; ancak ben anlatılmak istenilenin kadınların mükemmeliyetçi olması değil de biraz kararsız olmaları olarak düşünüyorum. Kesin yanılıyorumdur; ama olsun ben yine de düşünüyorum.
Old 21-08-2009, 11:14   #436
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben Atahun muamelesi yapmayın, diyorum; siz hedef gösteriyorsunuz. Işıl yetiş!!!

Beni niye karıştırıyorsunuz? Ben herkesle gül gibi geçinip gidiyorum.
O eskidendi...
Old 21-08-2009, 11:15   #437
üye8180

Alıntı:
Yazan Academic
İşte biraz kurcaladığımızda erkek bakışı altındaki ikircikli durumu sanırım yakaladık gibi ne dersiniz En azından kendi dilleriyle itiraf etmelerini sağladık gibi

Evet. Toplumsal gelenekler, örf, adetler, hep erkeğe yarayan sözüm ona ahlak kuralları diğer yazılı veya yazılı olmayan kurallar erkeğe şunu diyor bence :

' Herşeye hakkın var. Tüm kadınların asli ve birincil görevi sana hizmet etmek. Bir kadınla evlensen dahi bu evlilik kadını bağlar, seni hiç bağlamaz. Hem yüzyıllar önce sana verilmiş bir çok eşlilik bonusun da var unutma. Rahat rahat tatiline git sen. Hem fiziksel olarak da kadınlardan güçlüsün. Çok kafan bozulursa onları pataklayabilirsin. Çok da şanslı olarak yaratılmışsın. Kadınlar aşktı, sevgiydi, sadakatti gibi mevzulara çok takılırlar. Zır zır ağlarlar. Onlar sevdikleri ve benimsedikleri erkekle evlilik hayalleri kurarken, sen onunla yaşadığın özel anları gururla erkek arkadaşlarına anlatabilirsin. Listene de yeni bir isim eklenmiş olur. E ne yapalım kadınlar da bu kadar romantik, duygusal ve de saftorik olmasalardı. Onlar da erkeklerin yaptığı gibi tüm karşı cinse tek bir gözle bakabilselerdi... '
Old 21-08-2009, 11:18   #438
Adli Tip

Yıllar önce dinlediğim bir şey:

Alıntı:
Bir araştırma yapmışlar;

Evli bayanlara ve erkeklere "yeniden dünyaya gelseniz evlenir miydiniz?" diye sorulmuş. Bayanların büyük çoğunluğu "evet" derken, erkeklerde "evet" diyenlerin sayısı daha azmış.

İkinci soru ise "yeniden dünyaya gelseniz nasıl birisiyle evlenmek isterdiniz?" şeklindeymiş. Bayanların büyük bir çoğunluğu yine eşimle evlenmek isterdim derken, erkeklerin çoğu "FARKETMEZ" demiş.
Old 21-08-2009, 11:20   #439
Academic

Alıntı:
Yazan avferidun
Bu da bir bakış açısıdır; ancak ben anlatılmak istenin kadınların mükemmeliyetçi olması değil de biraz kararsız olmaları olarak düşünüyorum. Kesin yanılıyorumdur; ama olsun ben yine de düşünüyorum.

Tam aksine kadınların beklentilerinin karşılanacağı türde bir erkeğin kolay kolay bulunamayacağına dair bir yorum gibi geldi bana Yanılıyor olabilirim , mümkündür Abartı tabii ki, 152 yıl beklemek gerekmiyor)
Old 21-08-2009, 11:20   #440
Atahun

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Sizin açıksözlü ve özlü mesajlarınıza hayranım.

Ne yazacağımı unuttum. Ha geldi, geldi.

Yok öyle bir şey.
Old 21-08-2009, 11:25   #441
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Evet. Toplumsal gelenekler, örf, adetler, hep erkeğe yarayan sözüm ona ahlak kuralları diğer yazılı veya yazılı olmayan kurallar erkeğe şunu diyor bence :

' Herşeye hakkın var. Tüm kadınların asli ve birincil görevi sana hizmet etmek. Bir kadınla evlensen dahi bu evlilik kadını bağlar, seni hiç bağlamaz. Hem yüzyıllar önce sana verilmiş bir çok eşlilik bonusun da var unutma. Rahat rahat tatiline git sen. Hem fiziksel olarak da kadınlardan güçlüsün. Çok kafan bozulursa onları pataklayabilirsin. Çok da şanslı olarak yaratılmışsın. Kadınlar aşktı, sevgiydi, sadakatti gibi mevzulara çok takılırlar. Zır zır ağlarlar. Onlar sevdikleri ve benimsedikleri erkekle evlilik hayalleri kurarken, sen onunla yaşadığın özel anları gururla erkek arkadaşlarına anlatabilirsin. Listene de yeni bir isim eklenmiş olur. E ne yapalım kadınlar da bu kadar romantik, duygusal ve de saftorik olmasalardı. Onlar da erkeklerin yaptığı gibi tüm karşı cinse tek bir gözle bakabilselerdi... '

İşin özeti bu işte.

E ee kadınlar bu kadar romantik, duygusal ve saftorik olmasalar durum değişecek mi?
Old 21-08-2009, 11:41   #442
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Atahun
Beni niye karıştırıyorsunuz? Ben herkesle gül gibi geçinip gidiyorum.
O eskidendi...

Siz buraya yazmaya başladıysanız, bana gerek kalmadı.
Old 21-08-2009, 11:48   #443
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Old 21-08-2009, 12:12   #444
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yazdıklarınızı unutmadık:. unutmayacak ve unutturmayacağız..Atahun beyi affediyoruz.Ama sizden kadınlar olarak özeleştiri bekliyoruz. )
Old 21-08-2009, 12:29   #445
Academic

Alıntı:
Yazan Future
Yazdıklarınızı unutmadık:. unutmayacak ve unutturmayacağız..Atahun beyi affediyoruz.Ama sizden kadınlar olarak özeleştiri bekliyoruz. )

Sayın Future,

Unutmadık ve unutturmayacağız sözleri unutacağımızın bir göstergesi gibi olmuş Unutmadık ve unutturmayacağımız dediğimiz her şeyi unutmuş bir toplum olduğumuz düşünülürse, Sayın Engin kaçmasınlar Pastırmalı yumurta ile barışı kutlayalım))))
Old 21-08-2009, 12:30   #446
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Future

Kadınlar için kötü bir şey demedim ki...Oldum olası kadınları sevmişimdir. Beğenmişimdir, hayran kalmışımdır. Onlar olmasa halimiz nice olurdu.
Old 21-08-2009, 12:37   #447
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kadınlar için kötü bir şey demedim ki...Oldum olası kadınları sevmişimdir. Beğenmişimdir, hayran kalmışımdır. Onlar olmasa halimiz nice olurdu.
Kadınları seviniz ama Kayseri'ye giderken yanınızda pastırma götürmeyiniz!
Old 21-08-2009, 12:39   #448
üye8180

Alıntı:
Yazan Academic
E ee kadınlar bu kadar romantik, duygusal ve saftorik olmasalar durum değişecek mi?

Sürekli savunduğum birşey vardır. ' Sadece kendimizi değiştirebilir, yola getirebiliriz '

Kadın olarak, ikili ilişkilerde, tıpkı erkek davranışı gibi mantığı egemen kılarsak, yüzeysel ve anın gerektirdiği gibi davranabilirsek,

Birlikte olduğumuz erkeği hayatımızın merkezi haline getirmezsek, ona mülkiyetimizdeki bir eşya gibi yaklaşmazsak ve örtülü de olsa hem ona, hem kendimize bir açık kapı bırakabilirsek ,

Terkedilmenin, kaybetmenin dünyanın sonu olmadığını idrak edebilirsek,

İster biriyle birlikte, ister yalnız, her koşulda ve zamanda var gücümüzle maddi ve manevi varlığımızı geliştirmeye çalışırsak, içten gelen bir enerjiyle kendi kendimize mutlu olmayı öğrenebilirsek

duruma ayak uydurabiliz diye düşünüyorum. Aldatma ve çok eşlilik her kadının vicdanına, değer yargılarına kalmış olgulardır...
Old 21-08-2009, 12:41   #449
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Benim anladığım, kadının:
- Önce kurcalayacak bir erkek bulması gerekiyor. Yaşamında bir erkek yoksa zaten konunun onunla ilgisi yok.
- Kurcalamak için bir amacının olması gerekiyor. Amaçsızca kurcalamak her ikisine de zarar verecek çünkü.
- Kurcalayınca bulunabilecekler için kendini hazırlaması gerekiyor.
- Kurcalayıp bir şey bulamayınca bu utancın altından kalkmaya ve özür dilemeye hazır olması gerekiyor.
- Kurcalayıp bir şey bulursa, bulduğunun ne olduğunu anlaması gerekiyor.
- Kurcalamanın sonucunda yeni duruma ayak uydurabilecek durumda olması gerekiyor.
- Erkeğin, kurcalandığını anlamamasını sağlaması gerekiyor.
- Erkeği yitirmeyi göze alması gerekiyor.
...

Bunlara erkeği kurcalamanın manifestosu diyebiliriz sanırım sayın Aladağ. Katılıyorum. Sadece koyu yaptığım yerdeki ne olduğunu anlaması gerekiyor kısmını " bulduklarını doğru bir şekilde yorumlaması gerekiyor" yazardım ben olsam.

Saygılar..
Old 21-08-2009, 12:42   #450
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Sayın Future,

Unutmadık ve unutturmayacağız sözleri unutacağımızın bir göstergesi gibi olmuş Unutmadık ve unutturmayacağımız dediğimiz her şeyi unutmuş bir toplum olduğumuz düşünülürse, Sayın Engin kaçmasınlar Pastırmalı yumurta ile barışı kutlayalım))))

Bu sabah benim de aklıma pastırmalı yumurta geldi.
Sabah kahvaltısında pastırmalı yumurta ve çay.. Hemşeri olduğumuz zevklerimizden de belli oluyor..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07293200 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.