Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-06-2008, 11:37   #2071
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan adnan koray
Bugün yaptığım bir temyizde, gerekçe olarak, THS'ni atıf yapıp kaynak olarak gösterdim, itiraf ediyorum.

Bu eylemler ardarda çoğalacağından,"THS telif hakları" konusunda bir şeyler yapılması gerektiğini, bu kadar zengin içerikli fikir ve sanat eserinin internet ortamında bir benzerinin bulunmadığını düşündüğümü,

Suç teşkil eden eylemlerin artık görmezden gelinmemesi gerektiğini itiraf ediyorum.
Old 16-06-2008, 12:07   #2072
Av.Mehmet Saim Dikici

Suat Abiye ait olduğu sanılan iki adet fotoğrafın meçhul kişiler tarafından özenle GSM telefonuma gönderildiğini ve bu fotoğraflardaki şahsın Suat Abi olması halinde, ona abi demenin ayıp olabileceğini düşündüğümü, saçlardaki hırçın dağılımın adı geçenin hayatında yeni yeni olgular yaratabileceğini, elini sallasa (karşı cinsten) epeycesinin gelebileceğini... ayrıca düşündüğümü i.e.
Old 16-06-2008, 12:15   #2073
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Gülsüm Sezen
Çocukları hayatın merkezine almanın faydalı değil,aslında herkese olumsuz etkili olacağı konusunda Ferda Hn. ile hemfikir olduğumu;
Bu doğrultuda aylardır icraatta olduğumu,
Hatta beni uçağa alsalar aslında daha yurt dışı planlarım olduğunu,
Ama baktım ki yatacak yerini bile ayarlamamışız miniğin, etrafın da "Ooo, gecikmişsin" söylemleriyle panik olup atağa geçtiğimi İ.E.

Bir arkadaşım 9.ayındayken New York'a uçmuştu. Uçakta herkes her an doğurabileceğinden hareketle adına endişelenmişlerse de, bir hafta da tatilini yaparak geri döndü

Tavsiye edebilir miyim, hayır emin değilim
Old 16-06-2008, 12:20   #2074
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Bir arkadaşım 9.ayındayken New York'a uçmuştu. ...............

Böyle bir durumda, o an uçak hangi ülkenin hava sahası içindeyse bebek de doğal olarak o ülkenin vatandaşı olmuyor muydu.

Böyle bir şey hatırladığımı i.e.
Old 16-06-2008, 13:17   #2075
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Suat Abiye ait olduğu sanılan iki adet fotoğrafın meçhul kişiler tarafından özenle GSM telefonuma gönderildiğini

Benzer fotoğrafların dün gece benim cep telefonuma da gönderildiğini itiraf ediyorum. Şüpheli kişi, muhtemelen rakı şişesinin dibine geldikten sonra "çoklu gönder" tuşuna basarak bu yasadışı eylemi gerçekleştirmiştir.

Not: Kendisinin "no" tuşu yerine "yes" tuşuna basabileceği sadece benim tahminimdir, itiraf ediyorum.
Old 16-06-2008, 13:23   #2076
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Atahun
Böyle bir durumda, o an uçak hangi ülkenin hava sahası içindeyse bebek de doğal olarak o ülkenin vatandaşı olmuyor muydu.

Böyle bir şey hatırladığımı i.e.

"Böyle bir durumda uçak hangi ülke hava sahası içinde iken çocuk doğdu ise,çocuğun o ülke vatandaşlığını doğum sebebi ile ediniyordu " diye hatırladığımı,ancak çok yoğun olduğumdan araştıramadığımı ve Sn.Atahun'a beni gülümsettiği için içten içe teşekkür ettiğimi İE
Old 16-06-2008, 13:45   #2077
üye18332

Mutlu

Sayın Gülsüm Sezen'i anne olacağından dolayı kutladığmı,yaşadığı hiçbir şeyin yaşayacağı hazza benzemeyeceğini,son günlerin tadına varmasını,zira bundan sonraki sürecin şu ankinden daha zahmetli olduğunu ve sağlıklı bir bebek dilediğimi i.e.
Old 16-06-2008, 13:52   #2078
Av.Nilay TOPRAK

Sayın Sezenin mesajını okuduğumda,anne olmamın zamanı gelip gelmediğini sorguladığımı,içimde gidip gelmeler yaşadığımı fakat o zorlu ve zahmetli süreci düşündüğümde biraz daha ertelememin yerinde olduğu kanısına vardığımı; yine de düşünmekten kaçamadığımı i.e...
Old 16-06-2008, 14:36   #2079
Kemal Yıldırım

Alıntı:

Türk Vatandaşlık Kanunumuz kan esasını benimsediği için, Türk babadan olan veya Türk anadan doğan çocuk Türk' tür. Bugün Uluslararası Özel Hukuk sınavım olduğunu, taze bilgilerle konuya açıklık getirmek istediğimi ve bu bilgilerin kalıcı olmasını dilediğimi i.e.
Old 16-06-2008, 14:46   #2080
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK
Sayın Sezenin mesajını okuduğumda,anne olmamın zamanı gelip gelmediğini sorguladığımı,içimde gidip gelmeler yaşadığımı fakat o zorlu ve zahmetli süreci düşündüğümde biraz daha ertelememin yerinde olduğu kanısına vardığımı; yine de düşünmekten kaçamadığımı i.e...

çevremde gördüğüm annelerin bu zahmetten gayet memnun olduğunu ve bence bunun herşeye değermiş gibi geldiğini itiraf ediyorum
Old 16-06-2008, 15:35   #2081
üye18332

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK

Sayın Nilay;
Tüm bu duygularınızın normal olduğunu bebekle ilk karşılaşmaya kadarda devam edeceğini,hatta o zaman erteleme kararınızı sorgulayacağınıza emin olduğumu i.e.
Old 16-06-2008, 16:23   #2082
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Benzer fotoğrafların dün gece benim cep telefonuma da gönderildiğini itiraf ediyorum. Şüpheli kişi, muhtemelen rakı şişesinin dibine geldikten sonra "çoklu gönder" tuşuna basarak bu yasadışı eylemi gerçekleştirmiştir.

Not: Kendisinin "no" tuşu yerine "yes" tuşuna basabileceği sadece benim tahminimdir, itiraf ediyorum.

))) Kendileri "No" tuşu yerine "Yes" tuşuna basmayacak kadar akıllı, çevik ve a-politiktir. )
Old 16-06-2008, 16:34   #2083
sultanisik

Bütün sıkıntılara rağmen anne olmanın müthiş bir duygu olduğunu i.e.
Old 16-06-2008, 16:53   #2084
üye8180

Geceleri CMK görevini ifa etmek için, gece daha da ürkütücü olan o ıssız ve karanlık yollarda, aracın içinde bile olsam, gitmemin ürkütücü olduğunu, sokak kedilerinin ve köpeklerinin aracın önüne çıkıp sürekli karşıdan karşıya geçtiklerini görerek ' bunlar hiç uyumuyor herhalde' diye düşündüğümü, ıssız yolların bitmek bilmediğini,kalbimin atışlarının hızlanıp ürperdiğimi, böyle anlarda canımın ne kadar tatlı olduğunu ve aslında zannettiğim kadar cesur ve yürekli olmadığımın farkına vardığımı İ.E.
Old 16-06-2008, 17:55   #2085
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Benzer fotoğrafların benim telefonuma da geldiğini; Suat Abi (ağız alışkanlığından "abi" diyorum; yaşından değil) ve saçlarını o gece ilk görüdüğümde, bu birlikteliğin, (suat abi ve saçı arasındaki birliktik) yakında dilden dile dolaşacağını, cep telefonlarında, internet ortamlarında hatta belki bir posterde bu foroğrafları bir gün göreceğimi tahmin ettiğimi, bu sebeple de çok şaşırmadığımı i.e.

Meraklısına i.e. : Saim Amca, fotoğrafları bilgisayarına masaüstü arkaplanı yapmış.

Meraklısına 2. i.e. : Mesajlar adeta Erol Atar'dan gelmişti. bir fotoğraf ancak böyle çekilir
Old 17-06-2008, 11:38   #2086
Av.Mehmet Saim Dikici

T.C.
YARGITAY
İÇTİHADI BİRLEŞTİRME GENEL KURULU
E. 1947/17
K. 1947/25
T. 17.12.1947
KİRA BEDELİNİ ARTIRMA SUÇU ( Ani Bir Suç Olması )
ANİ BİR SUÇ ( Kira Bedelini Artırma Suçu )
• ZAMANAŞIMININ BAŞLANGICI ( Kira Sözleşmesinin Yapıldığı Gün Olması )
• ANİ CÜRÜMLER ( İka İle Beraber Hitam Bulan Cürüm Olması )
MÜTEMADİ SUÇ ( İka İle Hitam Bulmayan ve Uzayan Cürüm Olması )
• BİR YILLIK ZAMANAŞIMININ BAŞLANGICI ( Kira Sözleşmesinin Kurulduğu Tarihten )
765/m.80,103
818/m.61,66
ÖZET : 5020 sayılı kanun ile Milli Korunma Kanununun elli altıncı maddesinin yedinci bendinin son fıkrasında bu bendde yazılı suçlar hakkında bir sene içinde dava açılmadığı takdirde amme davasının düşeceği tasrih edilmesine ve yukarıda tafsil ve izah olunduğu üzere kanunen muayyen miktardan fazlaya bir gayrimenkulün kiraya verilmesi suçu, sözleşmenin yapılmasiyle tekevvün eden ani suçlardan olmasına ve kira bedeli, suçun unsurunda dahil olmamasına ve kira bedelinin alınması, suçun semerelerinden olması ve işlenen suçun icrai efalinden bulunmaması itibariyle mezkur fiil; müteselsil bir suç olmadığı gibi sözleşmenin yapılmasiyle suçun tamamlanmış olması ve fiilin temadi eylememesi hesabiyle de mütemadi suç evsafını haiz bulunmamasına ve kira bedelini artırma suçuna teşebbüs dahi, Milli Korunma, Kanununun altmış sekizinci maddesinin üçüncü bendi hükmünce cezayı müstelzim olduğundan kira bedelinin, suçun vasıf ve mahiyetini tayinde kıstas olamıyacağına göre sözü geçen elli altıncı maddede bahsi geçen bir senelik dava zamanaşımı süresinin sözleşme tarihinden cereyan etmesi lazım gelmiştir. Kira bedelini artırma suçu, ne sürekli ne de zincirleme suç olmayıp ani suçtur. Bu nedenle bir yıllık dava zamanaşımının başlangıcı sözleşme günüdür.

Bu karara çok şaşırdığımı itiraf ediyorum. )
Old 17-06-2008, 17:35   #2087
Av.Nilay TOPRAK

Büromun anahtarını evde unuttuğumu,büromdan çıkarken unuttuğumu farkettiğimi,anahtarıma ulaşmak için kimseye ulaşamadığımı,sinirimden çatladığımı ve başımı masay a vurduğumu,böyle giderse büroda yatmak zorunda kalacağımı i.e....
Old 17-06-2008, 19:20   #2088
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK
Büromun anahtarını evde unuttuğumu,büromdan çıkarken unuttuğumu farkettiğimi,anahtarıma ulaşmak için kimseye ulaşamadığımı,sinirimden çatladığımı ve başımı masay a vurduğumu,böyle giderse büroda yatmak zorunda kalacağımı i.e....

Büroya nasıl girdiniz?
Old 18-06-2008, 00:31   #2089
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK

Telefon değiştirmenin kötü bir şey olduğunu, şu an ulaşmamın olanaksız olduğunu, ama büroda uyumamış ve ne yapıp edip evine ulaşmış olduğundan emin olduğumu, İ.E. -Daha doğrusu ummak istiyorum-

(Ve eğer büroda uyumak zorunda kalmış isen, yarın sağlamlaştırıcı bir kahvaltıya beklediğimi ekliyorum ))-
Old 18-06-2008, 08:29   #2090
Av.Nilay TOPRAK

Saim bey,sabah büroya yardımcımla birlikte girmiştim,yardımcım da benden önce çıkmıştı.

Bir yolunu bulup burdan çıktığımı,büroda yatmanın yürek istediğini,ama zor durumda kalmanın bana ders olup,birtakım insanları tanımama yardımcı olduğunu,sinirimden ağlaya ağlaya eve gittiğimi i.e...

Şehper hanım,kahvaltı için çok teşekkürler.Ama bir kahveye asla "hayır" demeyeceğimi bildiğinizi de i.e..

Adliye de buluşmak üzere...
Old 18-06-2008, 10:10   #2093
halit pamuk

Alıntı:
bir kahveye asla "hayır" demeyeceğimi bildiğinizi de i.e..

kesinlikle bir kahveye asla "hayır" denmez. özellikle teklif, Şehper Hanım'dan gelmişse...
Old 18-06-2008, 12:23   #2094
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan adnan koray
kesinlikle bir kahveye asla "hayır" denmez. özellikle teklif, Şehper Hanım'dan gelmişse...

Ve şüphesiz, eğer kahveyi ben yapmamışsam ! Bu konudaki yeteneksizliğimin mantıklı bir açıklaması yok, kahve y a p a m ı y o r u mmm... Ama çok güzel içerim ve ikram ederim, sizi de bekliyorum!
Old 18-06-2008, 13:10   #2095
S.Orhan

Çoğu zaman sitede olduğum ve sorulara cevap yazmayı istediğim halde, iş çokluğu, zaman yokluğu nedeniyle yazamamanın üzüntüsünü yaşadığımı İ.E
Old 18-06-2008, 13:15   #2096
Av.Mehmet Saim Dikici

Bense, bir tek kahve yapabiliyorum.

Nilay Hanım geçmiş olsun. Olur böyle şeyler.
Old 18-06-2008, 13:25   #2097
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim
Bense, bir tek kahve yapabiliyorum.

Aslında ben de mırra yapabiliyorum , ya da sulu kahve ))))
Old 18-06-2008, 14:51   #2099
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan adnan koray
Ben de çok iyi mısır patlatırım. )

Artık birileri de bizi "azıcık şeker" seçer... belki.
Old 18-06-2008, 15:08   #2100
S.Orhan

Alıntı:
Yazan Saim
Artık birileri de bizi "azıcık şeker" seçer... belki.
ben seçmiştim ya saim bey
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08545303 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.