Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim nafaka vermemek için işten cıkarım diyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-07-2012, 10:03   #1
kbrbrsa

Varsayılan eşim nafaka vermemek için işten cıkarım diyor

ben 2 yıllık evlıyım ve 8aylık hamıleyım.eşimden şiddet gormuyorum kotu alıskanlıkları ve dışar hayatı yok evıne baglı .fakat psıkolojık olarak cok sıddet goruyorum.sozle hakaretler duyuyorum.üstelık evlendıgımız gundden berı ailelerimizde gorusmuyor.akı tarafta ıstemıyor bırbırını. aıleme bı işim dusmedıkce gonderılmıyorum.kayınvalıdemle aynı ev ıcındeyız hep tartısma ıcındeyız psıkolojım cok bozuldu sınır sıstemım alt ust oldu.esımle kavga esnasında beddualar kufurler duyuyorum 5 dk snra hıc bırsey olmamıs gıbı davam etmeye calısıyor fakat benım bı sevgım kalmadı saygımda kalmadı sadece bebek ıcın duruyorum. bosanma konusu geectıgınde nafaka vermemek ıcın kendını sıgortalı ışinden cıkartacagını soyluyor.21yasındayım fakat butun duzenım bozuldu.ne soylıyecegımı bılmıyorum mahkeme bızı bosamak ıcın benım tarafımdan yeterlı sebep olabılır mı cunku esimin olumlu yaklasacagını duusunmuyorum .dogumdan snra cok surmez bu dava acılır .ne yapmalıyım.?
Old 04-07-2012, 13:10   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan kbrbrsa
ben 2 yıllık evlıyım ve 8aylık hamıleyım.eşimden şiddet gormuyorum kotu alıskanlıkları ve dışar hayatı yok evıne baglı .fakat psıkolojık olarak cok sıddet goruyorum.sozle hakaretler duyuyorum.üstelık evlendıgımız gundden berı ailelerimizde gorusmuyor.akı tarafta ıstemıyor bırbırını. aıleme bı işim dusmedıkce gonderılmıyorum.kayınvalıdemle aynı ev ıcındeyız hep tartısma ıcındeyız psıkolojım cok bozuldu sınır sıstemım alt ust oldu.esımle kavga esnasında beddualar kufurler duyuyorum 5 dk snra hıc bırsey olmamıs gıbı davam etmeye calısıyor fakat benım bı sevgım kalmadı saygımda kalmadı sadece bebek ıcın duruyorum. bosanma konusu geectıgınde nafaka vermemek ıcın kendını sıgortalı ışinden cıkartacagını soyluyor.21yasındayım fakat butun duzenım bozuldu.ne soylıyecegımı bılmıyorum mahkeme bızı bosamak ıcın benım tarafımdan yeterlı sebep olabılır mı cunku esimin olumlu yaklasacagını duusunmuyorum .dogumdan snra cok surmez bu dava acılır .ne yapmalıyım.?

Eşinizin ayrı ev tutmayarak, ailesiyle yaşamaya zorlaması boşanma sebebidir. Nafaka miktarı için tarafların sosyal ve ekonomik durumları belirleyici olmaktadır. Eşinizin çalıştığını ve aldığı maaş miktarını kanıtlarsanız, nafaka miktarı da buna göre belirlenecektir. Nafaka ödememenin cezai yaptırımı bulunmaktadır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek almalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi