Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-06-2008, 22:32   #2161
Nur Deniz

Varsayılan Cevriye

Dediğim gibi, annemi çok ama çok seviyorum, ama şu anki şartlara göre bizim Cevriye Hanıma, KİK kredisinin, ki bende daha bugün ne olduğunu öğrendim(kobilere verilen krediymiş), altın döviz kurunun, İMKB kurlarının, çarşamba oynanacak olan Almanya maçının teknik direktörünün kim olduğununun, neden dünyadaki ısınmaya küresel dendiğinin aslında dünyanın yuvarlak olduğunun, ve nihilist düşüncenin aslında islamın temeli olduğunun tam açıklamasını (buna yorumuda aslında dünya yalan dünya o yüzden ahiret hayatının daim olduğunun , bu düşünceye göre vardığı sonuçsa şu, görünen hiç bi şey yok) tam olarak isteyen bir annedir.Tatil zamanın geldi diyerek bana rezervasyon yaptıran bir annedir. Ki bu şekilde yaşayan annem 35 yaşında 80 li dönemlerde okuma yazmayı kursta öğrenen,tüm hayatı küçük bir anadolu ilçesinde geçen,günlük 3 baba gazete takip eden, tv de gördüğü bir kremi telefonla sipariş eden ve 6 ay kullanıpta bizden saklamayı başaran, en önemlisi sorularına BİLMİYORUM cevabını verdiğinizde ,bize cahil,duyarsız,yaşadığınız dünyadan bir şey öğrenmeden gideceksiniz diyen , çok zeki, ve espri kabiliyeti mükemmel olan şalvarlı bir hanımdır.Ha bu arada internete dadanmasına da engel olmak için tüm ailecek insanüstü çaba sarfettiğimizi itiraf ediyorum. Bir de onu herkesin ama herkesin çok sevdiğini..
Old 25-06-2008, 23:15   #2162
Av.Ufuk Bozoğlu

Kurşunsuz hava sahası İ.E.

(Almanya 3 - Türkiye 2 )
Old 26-06-2008, 00:07   #2163
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Kurşunsuz hava sahası

Aynı nedenle hem üzüldüğümü hem sevindiğimi İ.E.
Old 26-06-2008, 09:03   #2164
Atahun

Sen kalk günler öncesi dev ekranı tam karşıda gören en güzel masayı rezerve et. Siparişleri ver, Hanımdan da bir sürü takladan sonra zar-zor izin al. Sonuç;

Neredeyse geceyi GATA' nın acilinde geçir. Hasta ben olsam gam yemeyecem de...

i.e.
Old 26-06-2008, 09:12   #2165
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Atahun
Sen kalk günler öncesi dev ekranı tam karşıda gören en güzel masayı rezerve et. Siparişleri ver, Hanımdan da bir sürü takladan sonra zar-zor izin al. Sonuç;

i.e.
üzülmeyin

ben de maçı izlemek için birsürü hazırlık yaptım sonra yaprak dökümünü izleyen anneme kediler gibi yalvarıp sonunu izlettirmeden maçı açtırdık(epey dil döktük) o kadar destekledik,strese girdik sonuç ;
kısık bir sesle işteyim üstelik yenildik

ama olsun sonuçta bu kadarını bile başarmaları çok güzel.Helal olsun Milli Takıma
Old 26-06-2008, 12:40   #2166
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun

i.e.

Geceyi acil serviste geçirmek istemiyorsanız, maç izlerken umuma açık mahal yerine evinizi tercih etmelisiniz.
Old 26-06-2008, 12:44   #2167
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben maçtan çok keyif aldım. Biz böyle güzel oynayalım, gerisi sorun değil. Adamlar bizi yendiler ama sevinemediler bile. Çünkü rezalet futbol oynadılar. Hiç hak etmediler.

Bu takım inşallah "kadro yapısı itibariyle" bozulmaz, yeni hocasıyla yola devam eder.

Şampiyona öncesi kadroyu görünce sinir olmuş ve Fatih Terim'e çok kızmıştım. Bu adam iyice şaşırdı bile demiştim.

Şu an onun haklı olduğu ortaya çıktı. Yani ben de dahil herkesi fena mahçup etti. i.e.

Ama yine de biraz tevazu fena olmaz be Fatih Terim!
Old 26-06-2008, 12:50   #2168
Atahun

Alıntı:
Yazan Saim
Geceyi acil serviste geçirmek istemiyorsanız, maç izlerken umuma açık mahal yerine evinizi tercih etmelisiniz.

Umuma açık mahal oldukça güvenliydi. Daha oraya varamadan kendimizi GATA' da bulduk. Yani hesapta olmayan bir kaza... En çok da doktora üzüldüm. Hem müdahale ediyor, hemde söyleniyordu. "Şu bendeki şansa bak, bende inşallah benim bölümüme bu akşam hasta gelmez de, maçı izlerim diyordum."
Old 26-06-2008, 12:56   #2169
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun
Umuma açık mahal oldukça güvenliydi. Daha oraya varamadan kendimizi GATA' da bulduk. Yani hesapta olmayan bir kaza... En çok da doktora üzüldüm. Hem müdahale ediyor, hemde söyleniyordu. "Şu bendeki şansa bak, bende inşallah benim bölümüme bu akşam hasta gelmez de, maçı izlerim diyordum."

Allah başımızdan milletini böylesine çok seven bir doktoru eksik etmesin! )
Old 26-06-2008, 13:03   #2170
Atahun

Alıntı:
Yazan Saim
Allah başımızdan milletini böylesine çok seven bir doktoru eksik etmesin! )

Tabi doktor, şaka ile karışık söylüyordu. Ayrıca bölümü itibariyle bu bölüme de öyle sık sık acil hasta gelmezmiş. Ben de adını ilk defa duydum. "Sualtı hekimliği..."

Demek ki herşeyde bir hayır varmış.
Old 26-06-2008, 13:11   #2171
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Atahun

bence doktor çok şey kaçırmamış
Old 27-06-2008, 09:23   #2172
Atahun

Yaz'a orantılı bir vücutla (erkeklerin ortak derdi... ) merhaba demek için günler öncesi aldığım bir kararla öğle yemeklerini yarım porsiyon, akşam yemeklerini de hiç yememekle işe başlamak istemiştim. Ancak, diyete daha başlayamadım. Kısmetse gelecek yaz'a... i.e.

Aşçı' nın da güzel yemek yapacağı tuttu.
Old 27-06-2008, 15:04   #2174
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Suat Ergin ve Sayın Cengiz Aladağ aynı gün doğduğunuzu biliyor musunuz

O günün bugün olduğunu i.e.

mutlu yaşlara
Old 27-06-2008, 16:28   #2175
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Sayın Suat Ergin ve Sayın Cengiz Aladağ aynı gün doğduğunuzu biliyor musunuz

O günün bugün olduğunu i.e.

mutlu yaşlara

Evet 1 hafta önce öğrendik. Ben bugün yapacağımız doğumgünü kutlamasına Cengiz Bey'i davet edince, "gelemem, doğumgünü kutlamam var" demişti. Kendisiyle aynı gün doğmuş olmaktan mutlu olduğumu itiraf ediyorum.
Old 29-06-2008, 18:10   #2178
Av.Ateş

Evet haklısınız gerçekten de çekilmiyor. Ben de hala soruların etkisinden kurtulabilmiş değilim.

Alıntı:
Yazan envanter09
KPSS sınavları

Anlatım bozukluğu

Geçmiş olsun...
Old 29-06-2008, 23:34   #2179
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Atahun
Yaz'a orantılı bir vücutla (erkeklerin ortak derdi... ) merhaba demek için günler öncesi aldığım bir kararla öğle yemeklerini yarım porsiyon, akşam yemeklerini de hiç yememekle işe başlamak istemiştim. Ancak, diyete daha başlayamadım. Kısmetse gelecek yaz'a... i.e.

Aşçı' nın da güzel yemek yapacağı tuttu.

Geçmiş olsun Sn Atahun.
Sabah ve akşam tıka basa yersiniz, vücut yapısı kendiliğinden (alt, üst ince, tabiatı ile orta kısım kalın olarak) ortaya çıkar. Bizim millet (erkek tabakası) için orantı bu. Kendinize eziyet etmiş, üstüne üstlük bir de doktorun ahını almışsınız
Tekrar geçmiş olsun.
Old 30-06-2008, 13:54   #2181
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Nice mutlu yıllara!
Bugün daha da mutlu olduğumu İ.E.

Her gün, sadece "o güne uyanmak " sebebiyle mutlu olmanız gerektiğini,"Mutluluğun, başın üzerinde unutulan gözlük gibi çoğu zaman etrafta arandığını " düşündüğümü İE.
Old 30-06-2008, 14:48   #2182
prometeus

Pekala, bugünlerde fazlasıyla dürüst olduğumu ...

Destursuzca karşımda kıvrılarak yalan söyleyenler olduğunda büyük bir zevkle yalanlarını toplum içinde yüzlerine vurarak ortaya çıkarttığımı
Old 01-07-2008, 12:30   #2183
Av. Hatun Olguner

Resmi kayıtlara göre doğum günümün bugün olduğunu Turkcell den gelen mesajla hatırladığımı,site içinde de doğum günü bugün olanlar listesinde adım geçtiğinden,gerçek doğum günüm olmadığını,7 kardeş olarak neredeyse hepimizin doğum gününün,ilkokula başlarken çıkarılan kimliklerimiz sırasında ve ayın ikinci yarısında doğmuş olmak kayıt sırasında kolaylık yaratacağı için babam tarafından seçilmiş pratik ve gerçek dışı bir tarih olarak 1 temmuz olarak beyan edildiğini,gerçek doğum ayı ile yılımın Nisan 1965 olduğunu,gününün ise meçhul olduğunu...(iyi ki meçhul,hiç sevmem doğum günü kutlamalarını..) i.e.
Old 01-07-2008, 14:25   #2184
Av.Mehmet Saim Dikici

Bu günkü ilginç gelişmeler nedeniyle "Hımmmm! Huummmm! Noluyoruz Böyle!" dediğimi i.e. )
Old 01-07-2008, 15:12   #2187
Envanter

Bugün, öyle ıssız bir yoldan yürüdüm ki, apartmanın ikinci katından bir kova suyun tepemden aşağı doğru dökülmesi ve ben ne olduğumu anlamaya fırsat bulamadan suyu döken kadının özür dilemesi bana fazlasıyla acayip bir günün başlangıcında olduğumu haber veriyordu.
Olayın en tuhaf tarafı da o caddeden geçen vatandaş sayısının çok az olması.
Bu günü "Acayip Gün" ilan ettiğimi i.e.
Old 01-07-2008, 15:51   #2188
uye8490

Haber Sunucusuna "dede" diye hitap eden küçük kızımın ,bugünkü haber görüntülerini ve haberleri

sunuş esnasında kullanılan ses tonunu "dede kızmış" diye yorumlayacağını düşündükçe, günün

"acayipliğinin" beynin içinde demir bir burgu gibi dönen yanını hissetmediğimi,küçük kızımı düşünerek

gülümsediğimi i.e.
Old 01-07-2008, 16:04   #2189
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Ateş
Evet haklısınız gerçekten de çekilmiyor. Ben de hala soruların etkisinden kurtulabilmiş değilim.

Anlatım bozukluğu

Geçmiş olsun...

"Yazım yanlışları " (KPSS sınavları, ÖSS sınavları, A.Ş Şirketi vb.)diye sınavda bu tür sorular çıkmadı.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,11002898 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.