Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanmaya sebep 2.kadın

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-01-2010, 05:33   #1
aldatılan es

Mutsuz bosanmaya sebep 2.kadın

25 Yıllık evlılık hayatımı 2.kadının var olması ıle daha dogrusu bosanmayla noktaladım.sımdı sızden yardım almak ıstıyorum bosandım su anda gerekcelı kararın teblıgıde yapıldı ama mahkeme esımden ıstedıgım maddı ve manevı tazmınatı ekonomık durumlarımızı goz onune alarak ıstedıgım rakamların cok altında bır rakamla karar verdi.
hakıme ıtıraz ettıgımde bu mahkemenın sadece bosanmalara karar verdıgını alacak verecek ıslerıne bakmadıgını soyledı.eger ıstersem sulh ve aslıye hukuk mahkelerınde yenıden dava acıp hak aracagımı soyledı.ogrenmek ıstedıgım 1* gerekcelı karara ıtıraz edebılırmyım sadece maddı manevıtazmınat konusunda ,
2- 2 kadına evlılık bırlıgını bozdugu ıcın suc duyurusunda bulunup dava acabılırmıyım
3- bosanma kararı bır delıl sayılırmı
4- telefon dokumlerı suc duyurusunda ne kadar onemlıdır
5- 2 kadından maddı ve manevı tazmınat talep edebılırmıyım COK ACIL YARDIMCI OLMANIZI BEKLIYORUM sımdıden tesekkurler ıyıkı varsınız
Old 27-01-2010, 09:38   #2
Av. Can DOĞANEL

1- Gerekçeli kararı maddi manevi tazminat yönünden temyiz edebilirsiniz. Kararın boşanma yönünden kesinleşmesini sağlayarak bu şekliyle nüfus müdürlüğüne gönderilmesini talep ederseniz. Temyiz süresince "evli" olarak kalmamış olursunuz.
2- Eşinizle birlikte olan kadının eylemi herhangi bir suç kapsamında değildir. Zina uzun yıllar önce suç olmaktan çıkartılmıştır. Bu nedenle 3 ve 4. sorularınıza verilecek cevap da olumsuzdur.
5- İkinci kadından tazminat talebi konusuna ise Yargıtay'ın son dönemde oldukça tartışılan bir kararında bu konuya olumlu baktığını ve tazminat talep edilebileceği yönünde karar verdiğini söyleyebilirim.

Bu hususlarda mutlaka bir Avukat'ın hukuki yardımından istifade etmenizi, maddi durumunuz elvermiyorsa bulunduğunuz yer İl Merkezi ise Baro Başkanlığı İlçe ise Adli Yardım temsilciliklerine başvurarak hukuki yardım talep etmenizi tavsiye ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi