Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Otelde Cinsel Saldırı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-06-2010, 17:18   #1
Konuk seren

Varsayılan Otelde Cinsel Saldırı

slm nasıl desem bilmıyorum 39 yasımdayım 19 yıldır bekarım 2 çocuk annesıyım ve en küçük oglum asker onun askerlık sorunları için bır ilimizdeyım otelde kalıorum burda çok üzgun ve kötu gunler gecırırken hıç aklıma gelmeyecek o igrenç olayı yasadım odama yedek anahtarla girmiş ve kelıme bulamıyorum duygularımı ben evladım için maddı manevı bu sorunlarla ugrasırken ne karakola ne hastahaneye gıdemedım suan ne sadece intikam ve acızlıkle doluyum mutlaka onun cezalanmasını istıyorum ama nasıl ya derlerse delıl yetersiz ne bıleım avukata gıtsem nasıl anlatıyım para istıyorlar oldukça yuklu kadın hakları dıyorlar bakın kimseye diyemıyoruz bıle buraya yazdım heralde kımsenın aklına gelmez burası gören olmaz sankı ben batılıyım burası dogu bide.basıma gelen burda geldı..kime ne dıyım dermısınız haklarım nelerdır benım nasıl bunu yanına bırakmayabılırım nasıl ismimi duyurmadn gizlıce mahkeme hukuk yanı kendımı deşifre etmeden bır olu olmalı. lütfen ıspatlasan hukuken ona ne ceza verılır lütfen cevaplarsanız sevınırım.
Old 27-06-2010, 19:16   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk seren
slm nasıl desem bilmıyorum 39 yasımdayım 19 yıldır bekarım 2 çocuk annesıyım ve en küçük oglum asker onun askerlık sorunları için bır ilimizdeyım otelde kalıorum burda çok üzgun ve kötu gunler gecırırken hıç aklıma gelmeyecek o igrenç olayı yasadım odama yedek anahtarla girmiş ve kelıme bulamıyorum duygularımı ben evladım için maddı manevı bu sorunlarla ugrasırken ne karakola ne hastahaneye gıdemedım suan ne sadece intikam ve acızlıkle doluyum mutlaka onun cezalanmasını istıyorum ama nasıl ya derlerse delıl yetersiz ne bıleım avukata gıtsem nasıl anlatıyım para istıyorlar oldukça yuklu kadın hakları dıyorlar bakın kimseye diyemıyoruz bıle buraya yazdım heralde kımsenın aklına gelmez burası gören olmaz sankı ben batılıyım burası dogu bide.basıma gelen burda geldı..kime ne dıyım dermısınız haklarım nelerdır benım nasıl bunu yanına bırakmayabılırım nasıl ismimi duyurmadn gizlıce mahkeme hukuk yanı kendımı deşifre etmeden bır olu olmalı. lütfen ıspatlasan hukuken ona ne ceza verılır lütfen cevaplarsanız sevınırım.

Mutlaka hemen Savcılığa gidip durumunuzu doğrudan Başsavcıya anlatın. Mutlaka sizinle yakından ilgileneceklerdir. Bulunduğunuz ilin Barosu size ücretsiz bir avukat tayin edebilir. Ama dediğim gibi öncelikle Başsavcıya gidip, doğrudan yaşadığınız olayları bütünüyle anlatın. Çok geçmiş olsun!
Old 27-06-2010, 21:32   #3
sosyologyusuf

sayın konuk Avukat Mehmet Saim'in dediği gibi mutlaka bir adliyeye gidip durumunuzu anlatın ve mağdur olmayın ,bu tip insanların yaptığı yanına kar kalmasın ve cezalandırırsın ki toplumda başkalarının canı yanmasın bu tip insanlar siz şikayetci olduğunuz sürece mutlaka mahkeme tarafından cezanı alacaktır siz sağdunuza inanıp adliyeye mutlaka gidin tekrar gecmiş olsun
Old 27-06-2010, 23:18   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Önceki mesajlarda da belirtildiği gibi adaletin gerçekleşmesi için adalet mekanizmalarına başvurmak gerekir.Elbette karar sizin,ama yaşamış olduğunuz zararlandırıcı eylem nednei ile süphelinin cezalandırılması size iyi gelecek bir duygudur.

Bu arada savcılığa veya karakola başvurduğunuzda yani suç duyurusunda bulunulan her zaman beyanda bulunmadan önce barodan tarafınıza ücret ödemeyeceğiniz bir avukat atanmasını isteme hakkınız var.Baroya dahi gitmeniz gerekmez.Avukat en kısa sürede gelecek ve beyanda bulunurken size hukuki destek verecektir.
Old 28-06-2010, 14:29   #5
Konuk seren

Varsayılan öncelıkle tsk ilginizi..

slm hepinize hayırlı günler çok tsk. bir nevi moral oldu ama endışem deşifre olmak çocuklarımın duyması eğer ki tek savcıyı göreceksem tamam o adamla yüzyüze gelmem gerekecek mi? Ya da mahkeme mahkeme gezecek miyim veya bir avukata vekalet verıp hiç görunmeden sürdürebilir miyim.. inanın allah kımsenın basına vermesin kin ve nefret doluyum 3 gündür düşünmekten başka bir şey yapamıyorum delil ıspat derlerse tek bir parça şey var sakladım. Ne kadar faydalı olur bilmiyorum..bununla ilgili ne gerektiğini dee söylersenız ikametimle olay yerinin arasında 24 saatlik yol var takibi avukata vekaletimle mümkün mü? Mahkemeye yine de çıkmam gerekir mi, hangi sıklıkta? Lütfen başsavcıya anlatmamdan sonrası, karşılacaşabileceklerim, yaşamam gerekenler hakkında de bilgi verebilir misiniz?
Old 28-06-2010, 21:33   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Cinsel saldırıya ilişkin şikayetiniz için savcılığa gittiğinizde avukat isteme hakkınızı daha önceki mesajda açıklamıştık.

Avukat size tüm süreçlerde yardımcı olacak ve bu zor donemi daha az zararla atlatmanıza hukuki bakımdan yardımcı olacaktır.

Nitelikli cinsel saldırı ile ilgili olarak şikayet yapıldığında önce beyanınız kayda alınır ve adli tıp veya konu ile ilgili hastaneye sevkiniz yapılır.Muayene sonucu dosyaya eklenir.Salıdırya ilişkin fiziki bulguların bir an önce tespiti için bu muayenenin aslında saldırıdan hemen sonra yapılması daha uygundur.

Bu arada şüpheli kişi de ifade vermeye davet edilir.Gerek duyululur ise mağdur ve şüpheli yüzleştirilir.

Bu arada savcılık,cinsel saldırı suçu ile ilgili delillerin arastirilmesini da yapar.Kanıt olarak sakladığınız bulguyu savcılığa sunmakta tereddüt etmeyiniz.

Bu aşamadan sonra savcı delilleri değerlendirecek ve duruma göre ceza davası açacak veya takipsizlik kararı verecektir.Takipsizlik kararına ağır ceza mahkemesinde itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Ceza davası açılacak olur ise bir kez mahkeme huzurunda beyanda bulunmanız gerekmektedir.

Yargılama sırasında yine kendinize avukat atanmasını talep edebilirsiniz.Mahkeme baroya yazı yazacak ve avukat isteyecektir.Sizin ek bir şey yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Yargılama aşamasında duruşmanın kapalı yapılmasını isteyebilirsiniz.Kapalı duruşmaya katılanlar duruşmadaki konularla ilgili açıklama yapamazlar.

Evet yargılama süreci zor ve agırdır.Fakat cinsel saldırıdan kaynaklanan zarar ve şüphelinin adalete bildirilmemesi daha da ağır bir durumdur.

Tüm aşamlarda bir avukatla birlikte ilerlemek sizi güölendirecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05257297 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.