Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

defalarca aldatıldım ve terkedildim,dolandırıldım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-04-2012, 17:43   #1
Konuk

İnceleme defalarca aldatıldım ve terkedildim,dolandırıldım

merhaba ben 20yıllık evlıyim.16 yaşında severek evlendik..ancakevliligimin 9. yılında eşim eve bir kadın getirdi..şiddet görerek aynı evde 23 gün yaşadım...evi terk ettim ailemin yanına yerleştim eşim pişman oldugunu birdaha olmayacagını beyen etti çocugumu düsünerek affettim..ancakbir yıl önce eşimin hayatında kendinden 22 yaş küçük biriyle ilişkisini sosyal medyada fotograflarını görerek ögrendim..bana yalanlar söyledi aldatıldıgını,kandırıldıgını biraz sabırlı olursam düzeleceginisöyledi bu konuyla mücadele ederken,yanında çalışan yine yaşça çok küçük olan biriyle ilişkisini ögrendim..ve yıkıldım bana hemen hemen tüm bankalardan kredi kartı ve çek karneleri aldırtmıştı ..tüm borçları bırakarak en sonuncu bayanla kaçtılar ve ben şu an iflas ettim ne yapacagımı bilemiyorum kendisi ortalıkta yok boşanabilirmiyim...ne olur yardımcı olun bana ..hiçbir maddi imkanım yok çocuklarımla ortada kaldım..şimdiden teşekkürler..
Old 05-04-2012, 19:14   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanabilir miyim demişsiniz, evet boşanabilirsiniz. Davalının bildiğiniz son adresine tebligat yaptırarak davaya başlarsınız ve tüm aramalara rağmen davalının adresi bulunamazsa, ilanen tebligat (gazete) yolu ile davalıya davanın ihbarı yapılır.

Sonrasında geçimsizliğe ilişkin dinleteceğiniz tanıklarla, davalının kusurlu olduğunu kanıtlayarak boşanmayı gerçekleştirmek mümkündür. Verilen karar yeniden ulusal bir gazetede ilan edilerek kesinleşme sağlanır. Nüfusa böylelikle işlenir.

Ancak davanın masrafı artacaktır.Hiçbir gelirinizin olmadığını yoksulluk belgesi ile ispat ederek boşanma davası açtığınız mahkemeden adli yardım talebinde bulunabilirsiniz.(HMK 336. madde)

Yine bulunduğnuz yer barosuna başvurarak tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini de talep edebilirsiniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi