Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-07-2007, 17:26   #211
cilasim

Varsayılan Hukukçu olmasaydım ne olurdum?

Aslında cok memnunum okuduğum bölümden.isteğim hep hukuk fakültesinde okumaktı çünkü.Ama müzikle ilgili bi bölümde okumayı da isterdim.türk halk müziğini ve özgün müziği çok seviyorum çünkü.şimdi bi kaset falan çıkarmış olurdum belki
Old 30-07-2007, 17:38   #212
Av.Nur

Varsayılan Hukukçu Olmasaydım

Tiyatro,
Dekorasyon,
Yazarlık
Konularında çalışmak ve bunlarda kendimi denemek isterdim.

Old 31-07-2007, 13:24   #213
Av. Şerife Duz

Bende moda tasarım işiyle uğraşmayı çok isterdim.Gerçi şimdide çizim yapıorum ama maalesefki çizdiklerimin sadece birkaçını diktirebildiğim gibi sadece ben giyiyorum.bu isteğim hukuku sevmediğim anlamına gelmesin sakın,hukuk alanındada ilerlemek enbüyük dileğim ama belki ilerleyen zamanlarda olur da meslekten koparsam bu çizimlerimi kullanmak da en büyük hayalim.
Old 31-07-2007, 15:37   #214
Av.Ufuk Bozoğlu

merhaba, ben başkaları adına konuşmaktan, başkalarının düşüncelerini,sorunlarını yaşamaktan bıkmış bir avukat olarak kesinlikle sporcu olmak isterdim.Voleybol da tercihimdir.
Old 31-07-2007, 16:13   #215
alihabip

selam hukukçu olmasam;
matematikçi-felsefeci olmak isterdim(Matematik müh. veya mantık-felsefe bölümünde okumak isterdim)
Old 31-07-2007, 21:25   #216
Alper Ersan Demirci

hukukçu olmasaydım :
milletvekili olmak isterdim ve ilerde de olmayı düşünüyorum.
Old 01-08-2007, 11:52   #217
genchukukcu123

Hukukcu olmasaydim mimar olmak isterdim. Hele bir de ODTÜ'de okusam hic fena olmazdi Ellerinde T cetveli ile dolasan, saclarini tukenmez kalem ile topuz yapmis kizlara her zaman imrenmisimdir. Ama lisede fizik ve biyolojiden nefret etmem yuzunden sayisala hic yonelmedim. Gerci bu devirde iyi tutan bi rock sanatcisi olmak da fena olmazdi hani Kim bilir belki o zaman hukuk senliklerinde konser verirdim
Old 03-08-2007, 15:29   #218
parçalı bulutlu

Varsayılan hukukçu olmasaydım....

Sinema veya tiyatro ile ilgili bir iş yapmak isterdim. Set fotoğrafçılığı ya da yönetmenlik yapmayıçok istiyorum.
Old 04-08-2007, 17:59   #219
Emre GENÇ

Tıp okumak istemişimdir lisenin başlarındayken ve orta okuldayken ama kısmet...
Old 05-08-2007, 00:10   #220
ÇAĞLA

Varsayılan Hukukçu olmasaydım ne mi olmak isterdim?

Kesinlikle gazetecilik olurdu.Çünkü bir ülkede medya; toplumun nabzını tutan enönemli kuruluştur..Toplumsal faydalarının da yanında, gazetecilik mesleğini isteyebilecek olmamın asıl sebebi bu mesleğin bende bir tutku olmasıdır.Tüm tercihlerim hukuk fakültesi olmasına rağmen,bu mesleğide çok istemişimdir.fakat gariptirki çok istemiş olup, gazetecilik mesleğini yazmayı aklımdan bile geçirmedim.Ama yinede içimde bir tutku olarak kalması tuhaf geliyor
Yada arkeolog olmak isterdim...
HERKESİN HAYALLERİNE BİRGÜN ULAŞABİLMESİ VE EN ÖNEMLİSİ;HAYALLERİNİ VARETMEKTEN ÇEKİNMEDEN YAŞAYABİLMESİ DİLEĞİYLE ISKALANMAYAN HAYATTA TURUNCU İSTEKLERİNİZLE VAROLUN*
BOL ŞANS

SAYGILAR...
Old 05-08-2007, 12:42   #221
eylemk

Sanırım küççükken izlediğim filmlerden olsa gerek dedektif olmayı istemişimdir hem de Türkiye'nin ilk kadın dedektifi... Ayrıca gazeteci olmayı da düşünmüşümdür.
Old 05-08-2007, 13:22   #222
burçak:)

yıllarımı verdiğim tiyatroya konservatuar okuyup profesyonel olarak kesin dönüş yapmak isterdim ama bunlar sadece bir düş artık diimi
Old 05-08-2007, 14:14   #223
tugba boz

Öncelikle şunu belirtmek isterim kendi adıma...dünyaya birdaha gelsem yine hukuk fakültesinde okurdum ama eger böyle bir tercih olmadan hangi meslegi işa edecegime karar vermem bekleniyosa bak o zaman edebiyatla ilgilenir ve yazılarımın yayınlanmasını isterdim gerci bu istegimi hukukcu olsamda gercekleştirebilirim biliyorum zaten ileride bunun için ugraş vericem cünkü yazmayı ve düşüncelerimi yazıya dökmeyi cok sewiyorum yani bende hukuk olmasaydı edebiyata egilim gösterirdim
Old 05-08-2007, 15:20   #224
maylo

merhaba, öncelikle ben ikinci sınafa yeni geçtim ve seçtiğim bu mesleğin bana neler kazandıracağından ve gerçekten hayal ettim gibi bir tabloyla karşılaşacağımdan tam emin değilim umarım hayal kırıklığına uğramam ama şartlar olsaydı iyi keman çalmayı isterdim yani yaşamımda sanat olsun isterdim.herkese en iyi olma yolunda çaba vermesi dileğiyle,
Old 08-08-2007, 10:16   #225
sehmusdolu

slm arkadaşlar. bence çok fazla hayalci olmamak gerekiyor. çünkü bir yaşamak istediğiniz hayat vardır birde yaşamak zorunda olduğunuz hayat vardır. şu anda çoğumuz yaşamak zorunda olduğumuz hayatı yaşıyoruz. ama fırsatınız varsa bence yinede yaşamak istediğiniz hayatı yaşamak için çaba sarfedin.
Old 08-08-2007, 16:50   #226
Avukat Neslihan

Mutlu

Okudugum kadariyla hukukçuların pek coğu ya psikoloji diyor ya da edebiyat. Aslında ikisi de hukukla uğraşırken dayandığımız alanlar.Ben de kendimi yakın hissettiğimi düşünüyorum bu iki alana .Ancak tekrar başa dönüp, tekrar meslek seçme şansım olsaydı , ev dekore etmek isterdim veya organizatör olmak.Şimdi insanların hep problemlerine tanık oluyorum, biraz da güzel günlerine tanık olmak isterdim.
Old 09-08-2007, 11:54   #227
Kadir Furkan ÇOBAN

öğretmenlik daha cazip gelirdi herhalde...3 ay tatili var ))
Old 09-08-2007, 12:13   #228
nilgün

Ben matematikçi olurdum büyük ihtimalle matematik hobidi benim için ama ne yazıkki olmadı
Old 14-08-2007, 14:58   #229
Av. Hülya Cengiz

kesinlikle psikoloji tercih zamanına kadar ağır basan tek hayalimdi!malum puan fazla geldi,gözümü boyadılar
Old 18-08-2007, 19:02   #230
M P

Selamlar Sn. Şehper ,
Ben sahsen ressam olmayi isterdim.Tabi hukukcu olmak ressamliga engel degilsede insan ne ile ugrasiyorsa tuvaline bilinc altindan onlari yansitir.Dusunsenize ceza avukati oldugunuzu muhtemelken tuvalinizde kirmizi rengi hakim olurdu, dolayisiyla hukukla isim bittiginde buyuk ihtimalle resim yapacagim.
Saygilarimla ,
Old 20-08-2007, 13:52   #231
Av.Bülent AKÇADAĞ

Alıntı:
Yazan h ü l y a
kesinlikle psikoloji

Bende Psikoloji okumayı istiyordum, Hukuk ve psikoloji arasında kaldım tercih dönemi ve Hukuk Fakültesini seçtim. Hukukçu olmasam kesinlikle piskolojiyi tercih ederdim...
Old 20-08-2007, 14:11   #232
Av. BNK

Bir çok kişi psikolog olmayı tercih ediyor. Hiç merak etmeyin avukatlık mesleği insanı psikolojik vaka haline getiriyor zaten. Yani psikoloji ile içli dışlı oluyorsunuz.
Old 20-08-2007, 16:12   #233
SadeKahve

Varsayılan Hukukçu olmasaydım..

modern tarımla uğraşan bir Çiftçi
Old 21-08-2007, 10:39   #234
İhsan Yıldırım

Ben turizmle uğraşmak isterdim, özellikle rehberlik harika olurdu. Düşünize sürekli geziyorsunuz yeni yerler, yeni insanlar... Zaten hukukçu olmasam turizmci olacaktım. Hukukçu olmak benim tercihim değildi.
Adalete hizmet ediyor olmaktan mutluyum ama hukuk sistemi hayalimdeki avukatlığı yapmama müsait değil.
Old 21-08-2007, 11:19   #235
fevziFIRAT

Asker olmak isterdim.. Ya da ilahiyatçı...
Gerçi geç kalmış sayılmam.
Asker hukukçulardan rahmetli Muzaffer Özdağ'ı tanıyorum.
İlahiyatçı Hukukçulardansa Yaşar Nuri Öztürk. Olabiliyor demek ki.
Old 21-08-2007, 19:08   #236
Mazhar Gökay Altan

Futbola olan yoğun ilgimden ötürü futbolcu olurdum kesinlikle.
Old 22-08-2007, 07:33   #237
gnchukukcu

Müziği çok seviyorum bu yüzden Dj olmak isterdim.Şöyle Tiesto gibi bir dj lik fena olmazdı heralde
Old 22-08-2007, 08:20   #238
mehtapa99

ev hanımı olmak isterdim,ama eşimin zengin olması kaydıyla
Old 22-08-2007, 10:32   #239
Procurement Law

Varsayılan İstikbal Göklerdedir :))

Ben hukukçu olmasaydım pilot olmak isterdim. Uçak kaçırılınca da "Yolculardan banane!" deyip camı kırıp kaçmazdım.
Old 22-08-2007, 10:44   #240
S.Orhan

çoban olmak isterdim,ama kaval çalmayı bilmiyorum ki en iyisi hukukçuluğa devam
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi