Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İnsanlığa Yardım Edecek Araştırma

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-11-2004, 21:25   #1
osmanyıldız

Sayın Forum Üyeleri
Sizlere ben kadın ve çocuk hakları konusunda dünyada ilk olacak bir soruyu soracağım.

26 şubat 2003 günü her anne adayının tamamen doğal olarak erkekten gelen spermler içinden sağlıklısını seçebileceğini matematiksel olarak ispatladım. Matematik insana uymaz dendiği için bir çok yere müracaatlar ettim ama dinleyen bile olmadı. Yılmadım. Kendi bebeğim de dahil olmak üzere 105 ailede kanıta dayalı tıp lada matematik ispatın doğru olacağını ispatladım.
Ama yine dinleyen veya konuyu araştıran birisi ortaya çıkmadığı için hiç bir şey ifade etmedi. Çünkü ben doktor değil iktisatçıyım. Nerde bu anne ve bebekleri diyen olmayınca ben bırakın 105'i 2 milyar çocuğun sağlam olduğunu belgelesem bile hiç bir şey ifade etmiyor.
Konuda konu hakkında dünya çapında yayınlanmış hiç bir araştırmaları olmayan doktorların tapulu alanı.
Beni kimse dinlemiyor. Sağlık Bakanlığı tıp fakülteleri ne konuyu dinlemeye, ne araştırmaya yanaşmıyorlar.
Fakat bu bilgilerin doğruluğu 27 Şubat 2003 günü konuyu araştırmaya alan ABD üniversitesi tarfından 3 yıl sonra açıklanacak
Bu bilgilerin doğruluğu açıklandığında benim bütün çırpınmalarıma rağmen bu konuyu dinlemeye, araştırmaya yanaşmayan ve bana cevap vermeyen ilgili kurumları;
Bu bilgiler ellerine geldiği halde konuyu araştırmayıp görevlerini ihmal edenleri, konuyu öğrenemedikleri için zarar gören annelerin ve bu bilgilerin var olduğu halde yok olmasından dünyaya sakat gelen çocukların, vekillerinin dava etmelerini nasıl sağlayabiliriim.
Kısaca hiç bir bedeli, hiç bir yan etkisi, hiç bir sorunu olmayan bir bilgiyi annelere ulaştırmayı cevapsız bırakarak red eden görevlilerin görevlerini ihmal ettikleri kanısındayım.
Bu ihmali, bu ihmalden zarar görenlerin dava konusu yapabilmeleri gerekir.
Ben ne yaparsam veya nasıl bir hukuki müracatlar yaparsam;
bu müraacatımı dayanak olarak alıp zarar görenler kişilerden talepkar olarak dava ederbiliriler.
Biraz çok varsayım oldu ama ne yapabilirim.
Her gün 100 binlerce anne adayı sorunlu bir bebeğe hamile kalıyor. Bunun önlenmesi de hiç bir bedeli olmayan her aileye hediye edilmiş hava kadar bedava olan bilgilerle önlenmesi mümkünken bilemediğim bir güçler konuyu engelliyorlar.
Bende sürekli yazıyorum.
19 aydır yazıyorum. Büyük ihtimallede ABD tarafından konu açıklanana kadarda yazacağım.
Ama yazdıklarımı okumayanların o günden sonra bugünün cezasını bir şekilde çekmeleri gerektiğine inanıyorum.
Yardımcı olur fikir belirtirseniz mutlu olurum.
Saygılarımla
Old 27-02-2005, 01:26   #4
osmanyıldız

Sayın hukukçu arkadaşlar
Bu konunun doğruluğunu size ispat etmeye çalışsam müsade eder misiniz?
Konunun doğruluğunu anlarsanız bu konu için yardımcı olur musunuz?
Bugün bu bilginin bulunmasının 2. yaş günüydü.
yani tam 2 sene oldu. ABD nin gösterdiği duyarlılığı Ülkemin yetkilileri gösterseydi, şu anda dünya emin olun daha güzel olurdu.
Bunlarla ilgili bir kaç rakam vermek istiyorum.
Bu bilgiye Ülkem yetkilileri beni dinleyerek değer verseydiler ve 30 gün içinde bu bilgiler dünyaya ulaşmış olsaydı varsayımıyla
Bu güne kadar 44 milyon gizli sakat bebeğin dünyaya gelmesi önlenirdi. Bunun ekonomik rakamı olan yaklaşık 5 milyar dolardan fazla para mağdur duruma düşen bu 44 milyon ailenin cebinde kalmış olurdu.
Yine 1.540.000 görünür sakat çocuk dünyaya geldi. Bunların bir kısmı daha 5 ayına varmadan fark edildiği için katledildi.
Bu çocuklara sahip olan aileler ve Ülkeleri 7 milyar dolardan fazla harcama yaptılar. Yine bu bilgiler dünyaya ulaşsaydı bu paralarda ailelerin veya devletlerin kasasında kalacaktı.
Bir bilgi daha 12 milyar dolar paranın en az 8 milyar doları ilaç parası ve alet edavat parası dolayısıyla harcandı. Ve bu harcanan paraların en az yine 2 milyar doları ABD bütçesine vergi olarak ödendi. ABD de aldığı bu paraları Irak'a demokrasi yağdırmak için kullandı.
Konu çok önemli. Ama ben ne bulduğumu anlatacak muhatap bulamıyorum.
Benim ne bulduğumu bilenler ise kaybedeceklerinin ne olduğunu çok iyi biliyorlar.
Lütfen yardımcı olur musunuz?
Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi